Fri06232017

Last updateMon, 07 Nov 2016 6pm

Back You are here: Home Lajme Vendi Shqiperi

Njoftim per Instruktor Shahu ne Shkolle:

Seminar për  Instruktorë të shahut në shkolla

11 - 13 Nëntor 2016

“Hotel Doro City” - Tiranë

Lektor:  Vlad Ungureanu

 

Programi

 

 Data 11 Nëntor, e premte

11: 00- 12:00 , Promovim I Librave

 12:00 – 17 : 00,  Seanca e 1-rë

Data 12 Nëntor , e shtune 

09: 00- 14: 00,  Seanca e 2-të

Data 13 , e dielë

09:00- 13: 00,  Seanca e 3-të

Ora 13 : 00 -  Testim

 

 Njoftim per pjesmarrje :

Ne seminarin per instruktore te shahut ne shkolle, mund te regjistrohen dhe te marrin pjese: 1- Perfaqesues te Klubeve sportive/ shoqatave 2- Instruktore prane QKF-ve 3- Perfaqesues te DAR te perfshira ne projuektin e shahut ne shkolla 4- Mesues perfaqesues te shkoolave te perfshira ne projektin e shahut ne shkolla dhe Shkollat si qendra komunitare.    

 

 

 

Seminar për  Instruktorë të shahut në shkolla

11 - 13 Nëntor 2016  - Tiranë

                                             Formular Regjistrimi

Emri ____________________              Mbiemri _______________________

Institucioni___________________________________________________
Pozicioni ____________________________________________________
Telefon/Cel. __________________________________________________
E-mail ______________________________________________________

 

 

 

 

 

 

Perfaqesuesi I Institucionit________________________________________________________

                                                  Emer Mbiemer                  Firma                                        Vula

 

Klubi sportiv , Shoqata, Dar, Shkolla ( Presidenti / Drejtori)

 

 

                             

Dritan Mehmeti Kampion i Rapidit 2016

 Renditja mbas 9 Raundeve:

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1   MEHMETI DRITAN ALB 2428 8,5 51,0 40,5 48,50
2 37   LIMAJ BESNIK ALB 0 7,0 49,0 38,0 38,00
3 13   ZINO VELESHNJA ALB 2001 7,0 46,0 37,0 35,00
4 7   PACI ALEKSANDER ALB 2166 6,5 50,0 37,5 32,50
5 2   SEITAJ ILIR ALB 2374 6,5 47,5 36,0 29,75
6 8   VATA OLTION ALB 2155 6,0 51,5 39,0 31,00
7 10   SHABANAJ SAJMIR ALB 2100 6,0 48,5 36,0 28,00
8 11   DISHA BESIM ALB 2028 6,0 47,5 37,5 25,50
9 5   PUSTINA ADRIAN ALB 2273 6,0 47,5 35,5 27,50
10 9   GUXHO CLIRIM ALB 2101 6,0 40,0 31,5 24,50
11 22   BAJRAKTARI BESNIK ALB 0 5,5 46,0 35,0 25,50
12 6   NOKA GEZIM ALB 2221 5,5 45,5 35,5 24,00
13 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ ALB 1952 5,5 41,5 32,5 23,00
14 3   PASKU LLAMBI ALB 2302 5,0 52,0 40,0 24,00
15 18   BABAMUSTA ELTON ALB 1800 5,0 51,0 40,5 28,00
16 26   CELA KROJF ALB 0 5,0 48,5 36,0 24,50
17 44   TANI FLORIAN ALB 0 5,0 47,0 37,5 25,75
18 12   PASKU SOTIR ALB 2024 5,0 46,5 36,5 20,50
19 14   BREGU RIZA ALB 1979 5,0 44,0 33,5 21,00
20 47   VITO ARDIAN ALB 0 5,0 38,0 30,5 17,00
21 42   SALIAJ LAMBIENT ALB 0 5,0 35,0 26,5 17,50
22 41   SALIAJ FERIT ALB 0 5,0 34,5 27,0 17,00
23 34   KALLARI EMILJANO ALB 0 4,5 45,5 35,5 18,75
24 25   CAUSHAJ LUAN ALB 0 4,5 45,0 35,0 20,25
25 4   SULA ZEQIR ALB 2299 4,5 44,0 34,0 18,75
26 23   BUDAKOVA TAULANT ALB 0 4,5 42,5 33,5 17,25
27 31   GRORI DORIAN ALB 0 4,5 40,5 32,0 17,25
28 33   HOXHA ZYLFI ALB 0 4,5 39,0 30,0 16,75
29 35   KINA FATION ALB 0 4,5 37,0 28,5 14,75
30 16   TUZI BRUNA ALB 1825 4,0 45,0 35,5 17,50
31 32   HOXHA AGIM ALB 0 4,0 39,5 31,5 13,75
32 45   TELEGRAFI ADI ALB 0 4,0 38,5 29,5 15,00
33 51   HOXHA ALTIN ALB 0 4,0 38,0 30,0 15,00
34 20   BALLA KLEA ALB 1600 4,0 38,0 30,0 12,50
35 29   DULI MEHDI ALB 0 4,0 33,5 26,0 11,00
36 46   TEMALI ERJON ALB 0 4,0 33,5 23,5 10,00
37 50   ZENUNI PETRIT ALB 0 4,0 33,0 26,5 11,00
38 39   MYFTARI ALBERT ALB 0 4,0 28,0 21,5 10,50
39 28   DARDHA EDUART ALB 0 3,5 35,5 29,0 10,50
40 43   SHATRAJ KLODIAN ALB 0 3,5 29,0 22,5 7,75
41 30   FETAHU SKENDER ALB 0 3,0 39,0 29,5 12,50
42 27   DAKA ERMIR ALB 0 3,0 38,0 30,0 8,00
43 17   BEQIRI FERDINAND ALB 1811 3,0 38,0 29,5 12,50
44 19   BOSHKU KONSTANDIN ALB 1700 3,0 35,5 28,0 11,00
45 24   CACA SKERDI ALB 0 3,0 32,5 25,0 6,50
46 48   VLADI DENIS ALB 0 3,0 32,0 25,0 7,50
47 40   QOLE ALBION ALB 0 3,0 30,5 23,0 7,00
48 21   GURI ADRIAN ALB 1200 3,0 30,0 23,5 9,00
49 38   MUKJA SAFET ALB 0 2,5 38,0 28,5 6,75
50 36   LIBOHOVA GENI ALB 0 2,0 31,5 24,0 3,00
51 49   YZEIRI DIAMANTI ALB 0 2,0 28,0 22,5 5,00

Pairings/Results

Round 1

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 26   CELA KROJF 0 0 ½ - ½ 0   MEHMETI DRITAN 2428 1
2 2   SEITAJ ILIR 2374 0 1 - 0 0   DAKA ERMIR 0 27
3 28   DARDHA EDUART 0 0 0 - 1 0   PASKU LLAMBI 2302 3
4 4   SULA ZEQIR 2299 0 1 - 0 0   DULI MEHDI 0 29
5 30   FETAHU SKENDER 0 0 0 - 1 0   PUSTINA ADRIAN 2273 5
6 6   NOKA GEZIM 2221 0 1 - 0 0   GRORI DORIAN 0 31
7 32   HOXHA AGIM 0 0 ½ - ½ 0   PACI ALEKSANDER 2166 7
8 8   VATA OLTION 2155 0 1 - 0 0   HOXHA ZYLFI 0 33
9 34   KALLARI EMILJANO 0 0 1 - 0 0   GUXHO CLIRIM 2101 9
10 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 0 1 - 0 0   KINA FATION 0 35
11 36   LIBOHOVA GENI 0 0 0 - 1 0   DISHA BESIM 2028 11
12 12   PASKU SOTIR 2024 0 0 - 1 0   LIMAJ BESNIK 0 37
13 38   MUKJA SAFET 0 0 0 - 1 0   ZINO VELESHNJA 2001 13
14 14   BREGU RIZA 1979 0 1 - 0 0   MYFTARI ALBERT 0 39
15 40   QOLE ALBION 0 0 0 - 1 0   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
16 16   TUZI BRUNA 1825 0 1 - 0 0   SALIAJ FERIT 0 41
17 42   SALIAJ LAMBIENT 0 0 0 - 1 0   BEQIRI FERDINAND 1811 17
18 18   BABAMUSTA ELTON 1800 0 1 - 0 0   SHATRAJ KLODIAN 0 43
19 44   TANI FLORIAN 0 0 ½ - ½ 0   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
20 20   BALLA KLEA 1600 0 ½ - ½ 0   TELEGRAFI ADI 0 45
21 46   TEMALI ERJON 0 0 1 - 0 0   GURI ADRIAN 1200 21
22 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 0 1 - 0 0   VITO ARDIAN 0 47
23 48   VLADI DENIS 0 0 0 - 1 0   BUDAKOVA TAULANT 0 23
24 24   CACA SKERDI 0 0 1 - 0 0   YZEIRI DIAMANTI 0 49
25 50   ZENUNI PETRIT 0 0 0 - 1 0   CAUSHAJ LUAN 0 25
26 51   HOXHA ALTIN 0 0 0     not paired

Pairings/Results

Round 2

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 1 ½ - ½ 1   SEITAJ ILIR 2374 2
2 3   PASKU LLAMBI 2302 1 1 - 0 1   TUZI BRUNA 1825 16
3 17   BEQIRI FERDINAND 1811 1 0 - 1 1   SULA ZEQIR 2299 4
4 5   PUSTINA ADRIAN 2273 1 0 - 1 1   BABAMUSTA ELTON 1800 18
5 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 1 0 - 1 1   NOKA GEZIM 2221 6
6 23   BUDAKOVA TAULANT 0 1 0 - 1 1   VATA OLTION 2155 8
7 25   CAUSHAJ LUAN 0 1 ½ - ½ 1   SHABANAJ SAJMIR 2100 10
8 11   DISHA BESIM 2028 1 1 - 0 1   CACA SKERDI 0 24
9 13   ZINO VELESHNJA 2001 1 1 - 0 1   KALLARI EMILJANO 0 34
10 37   LIMAJ BESNIK 0 1 1 - 0 1   BREGU RIZA 1979 14
11 1   MEHMETI DRITAN 2428 ½ 1 - 0 1   TEMALI ERJON 0 46
12 7   PACI ALEKSANDER 2166 ½ 1 - 0 ½   BALLA KLEA 1600 20
13 19   BOSHKU KONSTANDIN 1700 ½ ½ - ½ ½   HOXHA AGIM 0 32
14 45   TELEGRAFI ADI 0 ½ ½ - ½ ½   CELA KROJF 0 26
15 9   GUXHO CLIRIM 2101 0 0 - 1 ½   TANI FLORIAN 0 44
16 39   MYFTARI ALBERT 0 0 0 - 1 0   PASKU SOTIR 2024 12
17 21   GURI ADRIAN 1200 0 0 - 1 0   MUKJA SAFET 0 38
18 27   DAKA ERMIR 0 0 1 - 0 0   QOLE ALBION 0 40
19 41   SALIAJ FERIT 0 0 1 - 0 0   DARDHA EDUART 0 28
20 29   DULI MEHDI 0 0 0 - 1 0   SALIAJ LAMBIENT 0 42
21 43   SHATRAJ KLODIAN 0 0 0 - 1 0   FETAHU SKENDER 0 30
22 31   GRORI DORIAN 0 0 1 - 0 0   VLADI DENIS 0 48
23 33   HOXHA ZYLFI 0 0 1 - 0 0   ZENUNI PETRIT 0 50
24 35   KINA FATION 0 0 1 - 0 0   HOXHA ALTIN 0 51
25 47   VITO ARDIAN 0 0 1 - 0 0   LIBOHOVA GENI 0 36
26 49   YZEIRI DIAMANTI 0 0 1     bye

Pairings/Results

Round 3

 

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 18   BABAMUSTA ELTON 1800 2 0 - 1 2   PASKU LLAMBI 2302 3
2 4   SULA ZEQIR 2299 2 0 - 1 2   DISHA BESIM 2028 11
3 6   NOKA GEZIM 2221 2 0 - 1 2   ZINO VELESHNJA 2001 13
4 8   VATA OLTION 2155 2 1 - 0 2   LIMAJ BESNIK 0 37
5 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 0 - 1   MEHMETI DRITAN 2428 1
6 2   SEITAJ ILIR 2374 1 - 0   CAUSHAJ LUAN 0 25
7 44   TANI FLORIAN 0 0 - 1   PACI ALEKSANDER 2166 7
8 12   PASKU SOTIR 2024 1 1 - 0   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
9 32   HOXHA AGIM 0 1 0 - 1 1   PUSTINA ADRIAN 2273 5
10 14   BREGU RIZA 1979 1 0 - 1 1   GRORI DORIAN 0 31
11 16   TUZI BRUNA 1825 1 1 - 0 1   HOXHA ZYLFI 0 33
12 34   KALLARI EMILJANO 0 1 1 - 0 1   BEQIRI FERDINAND 1811 17
13 38   MUKJA SAFET 0 1 1 - 0 1   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
14 42   SALIAJ LAMBIENT 0 1 0 - 1 1   BAJRAKTARI BESNIK 0 22
15 46   TEMALI ERJON 0 1 0 - 1 1   BUDAKOVA TAULANT 0 23
16 24   CACA SKERDI 0 1 0 - 1 1   KINA FATION 0 35
17 26   CELA KROJF 0 1 1 - 0 1   SALIAJ FERIT 0 41
18 49   YZEIRI DIAMANTI 0 1 0 - 1 1   DAKA ERMIR 0 27
19 30   FETAHU SKENDER 0 1 0 - 1 1   TELEGRAFI ADI 0 45
20 20   BALLA KLEA 1600 ½ ½ - ½ 1   VITO ARDIAN 0 47
21 40   QOLE ALBION 0 0 0 - 1 0   GUXHO CLIRIM 2101 9
22 48   VLADI DENIS 0 0 1 - 0 0   GURI ADRIAN 1200 21
23 28   DARDHA EDUART 0 0 1 - 0 0   MYFTARI ALBERT 0 39
24 50   ZENUNI PETRIT 0 0 1 - 0 0   DULI MEHDI 0 29
25 36   LIBOHOVA GENI 0 0 0 - 1 0   SHATRAJ KLODIAN 0 43
26 51   HOXHA ALTIN 0 0 1     bye

Pairings/Results

Round 4

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 3   PASKU LLAMBI 2302 3 0 - 1 3   DISHA BESIM 2028 11
2 13   ZINO VELESHNJA 2001 3 1 - 0 3   VATA OLTION 2155 8
3 1   MEHMETI DRITAN 2428 1 - 0   SEITAJ ILIR 2374 2
4 7   PACI ALEKSANDER 2166 1 - 0 2   SULA ZEQIR 2299 4
5 5   PUSTINA ADRIAN 2273 2 1 - 0 2   CELA KROJF 0 26
6 27   DAKA ERMIR 0 2 0 - 1 2   NOKA GEZIM 2221 6
7 31   GRORI DORIAN 0 2 0 - 1 2   PASKU SOTIR 2024 12
8 35   KINA FATION 0 2 0 - 1 2   TUZI BRUNA 1825 16
9 37   LIMAJ BESNIK 0 2 0 - 1 2   BABAMUSTA ELTON 1800 18
10 45   TELEGRAFI ADI 0 2 ½ - ½ 2   BAJRAKTARI BESNIK 0 22
11 23   BUDAKOVA TAULANT 0 2 ½ - ½ 2   KALLARI EMILJANO 0 34
12 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 1 - 0 2   MUKJA SAFET 0 38
13 47   VITO ARDIAN 0 0 - 1   SHABANAJ SAJMIR 2100 10
14 25   CAUSHAJ LUAN 0 1 - 0   TANI FLORIAN 0 44
15 9   GUXHO CLIRIM 2101 1 1 - 0 1   SALIAJ LAMBIENT 0 42
16 33   HOXHA ZYLFI 0 1 0 - 1 1   BREGU RIZA 1979 14
17 17   BEQIRI FERDINAND 1811 1 0 - 1 1   TEMALI ERJON 0 46
18 19   BOSHKU KONSTANDIN 1700 1 1 - 0 1   VLADI DENIS 0 48
19 41   SALIAJ FERIT 0 1 1 - 0 1   BALLA KLEA 1600 20
20 43   SHATRAJ KLODIAN 0 1 1 - 0 1   CACA SKERDI 0 24
21 49   YZEIRI DIAMANTI 0 1 0 - 1 1   DARDHA EDUART 0 28
22 50   ZENUNI PETRIT 0 1 0 - 1 1   FETAHU SKENDER 0 30
23 51   HOXHA ALTIN 0 1 1 - 0 1   HOXHA AGIM 0 32
24 21   GURI ADRIAN 1200 0 1 - 0 0   LIBOHOVA GENI 0 36
25 29   DULI MEHDI 0 0 1 - 0 0   QOLE ALBION 0 40
26 39   MYFTARI ALBERT 0 0 1     bye

Pairings/Results

Round 5

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 11   DISHA BESIM 2028 4 1 - 0 4   ZINO VELESHNJA 2001 13
2 7   PACI ALEKSANDER 2166 0 - 1   MEHMETI DRITAN 2428 1
3 8   VATA OLTION 2155 3 0 - 1 3   PASKU LLAMBI 2302 3
4 12   PASKU SOTIR 2024 3 0 - 1 3   PUSTINA ADRIAN 2273 5
5 6   NOKA GEZIM 2221 3 1 - 0 3   TUZI BRUNA 1825 16
6 18   BABAMUSTA ELTON 1800 3 1 - 0   BUDAKOVA TAULANT 0 23
7 2   SEITAJ ILIR 2374 1 - 0   TELEGRAFI ADI 0 45
8 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 ½ - ½   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
9 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 1 - 0   CAUSHAJ LUAN 0 25
10 34   KALLARI EMILJANO 0 1 - 0 2   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
11 4   SULA ZEQIR 2299 2 1 - 0 2   GRORI DORIAN 0 31
12 38   MUKJA SAFET 0 2 0 - 1 2   GUXHO CLIRIM 2101 9
13 14   BREGU RIZA 1979 2 1 - 0 2   KINA FATION 0 35
14 26   CELA KROJF 0 2 0 - 1 2   LIMAJ BESNIK 0 37
15 46   TEMALI ERJON 0 2 0 - 1 2   DAKA ERMIR 0 27
16 28   DARDHA EDUART 0 2 1 - 0 2   SHATRAJ KLODIAN 0 43
17 30   FETAHU SKENDER 0 2 0 - 1 2   HOXHA ALTIN 0 51
18 44   TANI FLORIAN 0 1 - 0 2   SALIAJ FERIT 0 41
19 24   CACA SKERDI 0 1 0 - 1   VITO ARDIAN 0 47
20 39   MYFTARI ALBERT 0 1 0 - 1 1   BEQIRI FERDINAND 1811 17
21 20   BALLA KLEA 1600 1 0 - 1 1   HOXHA ZYLFI 0 33
22 42   SALIAJ LAMBIENT 0 1 0 - 1 1   GURI ADRIAN 1200 21
23 48   VLADI DENIS 0 1 0 - 1 1   DULI MEHDI 0 29
24 32   HOXHA AGIM 0 1 1 - 0 1   YZEIRI DIAMANTI 0 49
25 36   LIBOHOVA GENI 0 0 0 - 1 1   ZENUNI PETRIT 0 50
26 40   QOLE ALBION 0 0 1     bye    

Pairings/Results

Round 6

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1   MEHMETI DRITAN 2428 1 - 0 5   DISHA BESIM 2028 11
2 3   PASKU LLAMBI 2302 4 1 - 0 4   NOKA GEZIM 2221 6
3 13   ZINO VELESHNJA 2001 4 0 - 1 4   BABAMUSTA ELTON 1800 18
4 5   PUSTINA ADRIAN 2273 4 0 - 1   SEITAJ ILIR 2374 2
5 34   KALLARI EMILJANO 0 0 - 1   PACI ALEKSANDER 2166 7
6 9   GUXHO CLIRIM 2101 3 1 - 0   BAJRAKTARI BESNIK 0 22
7 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 3 ½ - ½ 3   SULA ZEQIR 2299 4
8 16   TUZI BRUNA 1825 3 0 - 1 3   VATA OLTION 2155 8
9 37   LIMAJ BESNIK 0 3 1 - 0 3   SHABANAJ SAJMIR 2100 10
10 27   DAKA ERMIR 0 3 0 - 1 3   PASKU SOTIR 2024 12
11 51   HOXHA ALTIN 0 3 0 - 1 3   BREGU RIZA 1979 14
12 25   CAUSHAJ LUAN 0 1 - 0 3   DARDHA EDUART 0 28
13 23   BUDAKOVA TAULANT 0 1 - 0   TELEGRAFI ADI 0 45
14 47   VITO ARDIAN 0 0 - 1   TANI FLORIAN 0 44
15 17   BEQIRI FERDINAND 1811 2 0 - 1 2   HOXHA AGIM 0 32
16 19   BOSHKU KONSTANDIN 1700 2 0 - 1 2   HOXHA ZYLFI 0 33
17 21   GURI ADRIAN 1200 2 0 - 1 2   ZENUNI PETRIT 0 50
18 35   KINA FATION 0 2 0 - 1 2   CELA KROJF 0 26
19 29   DULI MEHDI 0 2 1 - 0 2   MUKJA SAFET 0 38
20 41   SALIAJ FERIT 0 2 0 - 1 2   FETAHU SKENDER 0 30
21 31   GRORI DORIAN 0 2 1 - 0 2   TEMALI ERJON 0 46
22 43   SHATRAJ KLODIAN 0 2 0 - 1 1   BALLA KLEA 1600 20
23 42   SALIAJ LAMBIENT 0 1 1 - 0 1   CACA SKERDI 0 24
24 49   YZEIRI DIAMANTI 0 1 1 - 0 1   MYFTARI ALBERT 0 39
25 40   QOLE ALBION 0 1 0 - 1 1   VLADI DENIS 0 48
26 36   LIBOHOVA GENI 0 0 1     bye

Pairings/Results

Round 7

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 3   PASKU LLAMBI 2302 5 0 - 1   MEHMETI DRITAN 2428 1
2 11   DISHA BESIM 2028 5 1 - 0 5   BABAMUSTA ELTON 1800 18
3 2   SEITAJ ILIR 2374 0 - 1   PACI ALEKSANDER 2166 7
4 14   BREGU RIZA 1979 4 0 - 1 4   PUSTINA ADRIAN 2273 5
5 6   NOKA GEZIM 2221 4 0 - 1 4   LIMAJ BESNIK 0 37
6 8   VATA OLTION 2155 4 1 - 0 4   GUXHO CLIRIM 2101 9
7 12   PASKU SOTIR 2024 4 0 - 1 4   ZINO VELESHNJA 2001 13
8 4   SULA ZEQIR 2299 0 - 1   BUDAKOVA TAULANT 0 23
9 44   TANI FLORIAN 0 1 - 0   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
10 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 1 - 0   KALLARI EMILJANO 0 34
11 26   CELA KROJF 0 3 ½ - ½   CAUSHAJ LUAN 0 25
12 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 3 1 - 0 3   GRORI DORIAN 0 31
13 30   FETAHU SKENDER 0 3 0 - 1 3   TUZI BRUNA 1825 16
14 50   ZENUNI PETRIT 0 3 1 - 0 3   DAKA ERMIR 0 27
15 28   DARDHA EDUART 0 3 0 - 1 3   HOXHA ALTIN 0 51
16 32   HOXHA AGIM 0 3 1 - 0 3   DULI MEHDI 0 29
17 33   HOXHA ZYLFI 0 3 0 - 1   VITO ARDIAN 0 47
18 45   TELEGRAFI ADI 0 0 - 1 2   BEQIRI FERDINAND 1811 17
19 46   TEMALI ERJON 0 2 0 - 1 2   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
20 20   BALLA KLEA 1600 2 0 - 1 2   SALIAJ LAMBIENT 0 42
21 41   SALIAJ FERIT 0 2 1 - 0 2   GURI ADRIAN 1200 21
22 48   VLADI DENIS 0 2 0 - 1 2   KINA FATION 0 35
23 38   MUKJA SAFET 0 2 0 - 1 2   SHATRAJ KLODIAN 0 43
24 40   QOLE ALBION 0 1 1 - 0 2   YZEIRI DIAMANTI 0 49
25 39   MYFTARI ALBERT 0 1 1 - 0 1   LIBOHOVA GENI 0 36
26 24   CACA SKERDI 0 1 1     bye

Pairings/Results

Round 8

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1   MEHMETI DRITAN 2428 1 - 0 5   PUSTINA ADRIAN 2273 5
2 7   PACI ALEKSANDER 2166 1 - 0 6   DISHA BESIM 2028 11
3 13   ZINO VELESHNJA 2001 5 1 - 0 5   PASKU LLAMBI 2302 3
4 18   BABAMUSTA ELTON 1800 5 0 - 1 5   VATA OLTION 2155 8
5 37   LIMAJ BESNIK 0 5 1 - 0   BAJRAKTARI BESNIK 0 22
6 23   BUDAKOVA TAULANT 0 0 - 1   SEITAJ ILIR 2374 2
7 6   NOKA GEZIM 2221 4 ½ - ½   TANI FLORIAN 0 44
8 9   GUXHO CLIRIM 2101 4 1 - 0 4   HOXHA AGIM 0 32
9 16   TUZI BRUNA 1825 4 0 - 1 4   SHABANAJ SAJMIR 2100 10
10 51   HOXHA ALTIN 0 4 0 - 1 4   PASKU SOTIR 2024 12
11 25   CAUSHAJ LUAN 0 4 0 - 1 4   BREGU RIZA 1979 14
12 50   ZENUNI PETRIT 0 4 0 - 1   SULA ZEQIR 2299 4
13 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 1 - 0   KALLARI EMILJANO 0 34
14 47   VITO ARDIAN 0 ½ - ½   CELA KROJF 0 26
15 17   BEQIRI FERDINAND 1811 3 0 - 1 3   GRORI DORIAN 0 31
16 19   BOSHKU KONSTANDIN 1700 3 0 - 1 3   SALIAJ FERIT 0 41
17 27   DAKA ERMIR 0 3 0 - 1 3   SALIAJ LAMBIENT 0 42
18 33   HOXHA ZYLFI 0 3 1 - 0 3   DARDHA EDUART 0 28
19 29   DULI MEHDI 0 3 1 - 0 3   SHATRAJ KLODIAN 0 43
20 35   KINA FATION 0 3 1 - 0 3   FETAHU SKENDER 0 30
21 45   TELEGRAFI ADI 0 1 - 0 2   MUKJA SAFET 0 38
22 49   YZEIRI DIAMANTI 0 2 0 - 1 2   BALLA KLEA 1600 20
23 21   GURI ADRIAN 1200 2 0 - 1 2   MYFTARI ALBERT 0 39
24 24   CACA SKERDI 0 2 ½ - ½ 2   QOLE ALBION 0 40
25 36   LIBOHOVA GENI 0 1 0 - 1 2   TEMALI ERJON 0 46
26 48   VLADI DENIS 0 2 1     bye

Pairings/Results

Round 9

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 8   VATA OLTION 2155 6 0 - 1   MEHMETI DRITAN 2428 1
2 7   PACI ALEKSANDER 2166 0 - 1 6   ZINO VELESHNJA 2001 13
3 11   DISHA BESIM 2028 6 0 - 1 6   LIMAJ BESNIK 0 37
4 2   SEITAJ ILIR 2374 1 - 0 5   PASKU LLAMBI 2302 3
5 5   PUSTINA ADRIAN 2273 5 1 - 0 5   TANI FLORIAN 0 44
6 12   PASKU SOTIR 2024 5 0 - 1 5   GUXHO CLIRIM 2101 9
7 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 5 1 - 0 5   BABAMUSTA ELTON 1800 18
8 14   BREGU RIZA 1979 5 0 - 1   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
9 4   SULA ZEQIR 2299 0 - 1   NOKA GEZIM 2221 6
10 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 1 - 0   BUDAKOVA TAULANT 0 23
11 42   SALIAJ LAMBIENT 0 4 1 - 0 4   TUZI BRUNA 1825 16
12 25   CAUSHAJ LUAN 0 4 ½ - ½ 4   HOXHA ZYLFI 0 33
13 26   CELA KROJF 0 4 1 - 0 4   ZENUNI PETRIT 0 50
14 41   SALIAJ FERIT 0 4 1 - 0 4   DULI MEHDI 0 29
15 31   GRORI DORIAN 0 4 ½ - ½ 4   KINA FATION 0 35
16 32   HOXHA AGIM 0 4 0 - 1 4   VITO ARDIAN 0 47
17 34   KALLARI EMILJANO 0 1 - 0 4   HOXHA ALTIN 0 51
18 28   DARDHA EDUART 0 3 ½ - ½   TELEGRAFI ADI 0 45
19 30   FETAHU SKENDER 0 3 - - - 3   BEQIRI FERDINAND 1811 17
20 39   MYFTARI ALBERT 0 3 1 - 0 3   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
21 20   BALLA KLEA 1600 3 1 - 0 3   DAKA ERMIR 0 27
22 46   TEMALI ERJON 0 3 1 - 0 3   VLADI DENIS 0 48
23 43   SHATRAJ KLODIAN 0 3 ½ - ½   QOLE ALBION 0 40
24 38   MUKJA SAFET 0 2 ½ - ½   CACA SKERDI 0 24
25 36   LIBOHOVA GENI 0 1 1 - 0 2   YZEIRI DIAMANTI 0 49
26 21   GURI ADRIAN 1200 2 1     bye

Rezultatet e Raundit te 4 kampionati Ekipor 2016

Round 4 on 2016/10/11 at 16
Bo. 10   ROSKOVECI Rtg - 7   AKADEMIA Rtg 3½: ½
1.1  
  PASKU, LLAMBI
0 -  
  SHPATI, TEDI
0 1 - 0
1.2  
  DISHA, BESIM
0 -  
  KERCIKU, SUZANA
0 1 - 0
1.3  
  KOLA, ELVIS
0 -  
  SHUQJA, KLEAN
0 1 - 0
1.4  
  PASKU, SOTIR
0 -  
  CAKA, OLTA
0 ½ - ½
Bo. 8   VELECIKU Rtg - 6   PARTIZANI Rtg 1½:2½
2.1  
  SALIHAJ, FERIT
0 -  
  SHABANAJ, EGLANTINA
0 1 - 0
2.2  
  PUSTINA, ARDIAN
0 -  
  HOXHA, ALTIN
0 ½ - ½
2.3  
  BEKURTI, MEHMET
0 -  
  SINOIMERI, AGIM
0 0 - 1
2.4  
  HOXHA, AGIM
0 -  
  SHABANAJ, SAIMIR
0 0 - 1
Bo. 9   VALBONA Rtg - 5   BUTRINTI Rtg 1½:2½
3.1  
  ZENUNI, PETRIT
0 -  
  MEHMETI, DRITAN
0 0 - 1
3.2  
  META, BIMI
0 -  
  MIHASI, LIME
0 0 - 1
3.3  
  BAJRAKTARI, BESNIK
0 -  
  VATA, OLTI
0 1 - 0
3.4  
  BAJRAKTARI, TAHIR
0 -  
  MIHASI, ERALD
0 ½ - ½
Bo. 1   NAFTETARI Rtg - 4   ELBASANI Rtg 4 : 0
4.1  
  DRASHKO, MILAN
0 -  
  BREGU, RIZA
0 1 - 0
4.2  
  ASHIKU, FRANC
0 -  
  KOROVESHI, KLEMENT
0 1 - 0
4.3  
  SEITAJ, ILIR
0 -  
  KALLARI, EMILIANO
0 1 - 0
4.4  
  SULA, ZEQIR
0 -  
  BEDALLI, ERIND
0 1 - 0
Bo. 2   TEUTA Rtg - 3   SKRAPARI Rtg 2 : 2
5.1  
  RAMA, LORENC
0 -  
  VELESHNJA, ZINO
0 1 - 0
5.2  
  CAUSHAJ, ALKET
0 -  
  TELEGRAFI, ADI
0 1 - 0
5.3  
  ISUFI, ELISA
0 -  
  VELESHNJA, AJET
0 0 - 1
5.4  
  MUSTAFA, ROZANA
0 -

Kampionati Boteror i Kadeteve U10 per femra

Klean Shuqja ndodhet ne kampionatin boteror te Kadeteve ne Gjeorgji.

Mbas 3 raundesh Kleani ka fituar 2 dhe  humbur 1. Renditet ne vendin e 35 me 2 pike.

Lojtaret pjesmares per cdo ekip ne kampionatin Ekipor

Team-Composition without round-results

  1. NAFTETARI (RtgAvg:1000 / TB1: 9 / TB2: 6)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   DERVISHI ERALD 0 ALB   0,0 0,0
2   DRASHKO MILAN 0 ALB   1,0 1,0
3   ASHIKU FRANC 0 ALB   2,0 3,0
4   SEITAJ ILIR 0 ALB   3,0 3,0
5   SULA ZEQIR 0 ALB   2,5 3,0
6   MIHALI GJERGJI 0 ALB   0,5 2,0
  2. TEUTA (RtgAvg:1000 / TB1: 5 / TB2: 2)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   RAMA LORENC 0 ALB   0,5 1,0
2   BABAMUSTA ELTON 0 ALB   2,0 3,0
3   CERGA RENIS 0 ALB   1,0 2,0
4   CAUSHAJ ALKET 0 ALB   0,5 2,0
5   ISUFI ELISA 0 ALB   1,0 3,0
6   MUSTAFA ROZANA 0 ALB   0,0 1,0
  3. SKRAPARI (RtgAvg:1000 / TB1: 5,5 / TB2: 3)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   VELESHNJA ZINO 0 ALB   2,0 3,0
2   VITO ARDIAN 0 ALB   0,0 3,0
3   TELEGRAFI ADI 0 ALB   2,0 3,0
4   VELESHNJA AJET 0 ALB   1,5 3,0
5   ZEKA PETRIT 0 ALB   0,0 0,0
6   GURI ENGJELL 0 ALB   0,0 0,0
  4. ELBASANI (RtgAvg:1000 / TB1: 8,5 / TB2: 6)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   BREGU RIZA 0 ALB   2,5 3,0
2   KOROVESHI KLEMENT 0 ALB   1,5 3,0
3   BEQIRI FERDINAND 0 ALB   2,0 2,0
4   KALLARI EMILIANO 0 ALB   2,0 3,0
5   BEDALLI ERIND 0 ALB   0,5 1,0
  5. BUTRINTI (RtgAvg:1000 / TB1: 9,5 / TB2: 6)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   MEHMETI DRITAN 0 ALB   2,5 3,0
2   MIHASI LIME 0 ALB   2,5 3,0
3   VATA OLTI 0 ALB   2,0 2,0
4   GUXHO CLIRIM 0 ALB   2,5 3,0
5   MIHASI ERALD 0 ALB   0,0 1,0
6   MEJDINI MURAT 0 ALB   0,0 0,0
  6. PARTIZANI (RtgAvg:1000 / TB1: 6,5 / TB2: 3)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   SHABANAJ EGLANTINA 0 ALB   0,0 3,0
2   BALLA FJODOR 0 ALB   0,0 0,0
3   HOXHA ALTIN 0 ALB   1,0 3,0
4   SINOIMERI AGIM 0 ALB   2,5 3,0
5   SHABANAJ SAIMIR 0 ALB   3,0 3,0
  7. AKADEMIA (RtgAvg:1000 / TB1: 2,5 / TB2: 0)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   SHPATI TEDI 0 ALB   2,0 3,0
2   TUZI BRUNA 0 ALB   0,0 2,0
3   KERCIKU SUZANA 0 ALB   0,0 2,0
4   SHUQJA KLEAN 0 ALB   0,5 3,0
5   CAKA OLTA 0 ALB   0,0 1,0
6   MARKO PIRRO 0 ALB   0,0 1,0
  8. VELECIKU (RtgAvg:1000 / TB1: 3,5 / TB2: 1)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   SALIHAJ FERIT 0 ALB   0,0 3,0
2   PUSTINA ARDIAN 0 ALB   2,0 3,0
3   BUSHI EDMOND 0 ALB   0,0 3,0
4   NOKA GEZIM 0 ALB   1,5 2,0
5   HOXHA AGIM 0 ALB   0,0 0,0
6   BEKURTI MEHMET 0 ALB   0,0 1,0
  9. VALBONA (RtgAvg:1000 / TB1: 4,5 / TB2: 1)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   KURMEKAJ JETMIR 0 ALB   0,0 1,0
2   ZENUNI PETRIT 0 ALB   1,0 3,0
3   BAJRAKTARI JETMIR 0 ALB   1,5 3,0
4   META BIMI 0 ALB   1,0 3,0
5   BAJRAKTARI BESNIK 0 ALB   1,0 2,0
6   BAJRAKTARI TAHIR 0 ALB   0,0 0,0
  10. ROSKOVECI (RtgAvg:1000 / TB1: 5,5 / TB2: 2)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   PASKU LLAMBI 0 ALB   1,5 3,0
2   DISHA BESIM 0 ALB   1,5 3,0
3   KOLA ELVIS 0 ALB   0,5 2,0
4   PASKU SOTIR 0 ALB   2,0 3,0
5   PASKU ROELA 0 ALB   0,0 1,0

Naftetari shpallet kampion i Shqiperise per vitin 2016, Rezultatet, Renditje dhe fituesit e cdo tavoline.

Naftetari eshte fituesi i kampionatit ekipor 2016 me fitore te plota ne 9 ndeshje, duke grumbulluar 18 pike. Ne vendin e dyte eshte renditur ekipi i Butrintit me 15 pike dhe ne vendin e trete ekipi Partizanit me 13 pike.

Rk. Team 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  TB1   TB2   TB3 
1 Naftetari  *  3 4 4 3 3 3 18 0 29,5
2 Butrinti ½  *  4 2 4 3 15 0 25,5
3 Partizani 1  *  2 3 3 3 13 0 22,0
4 Elbasani 0 0  *  3 3 3 12 0 19,0
5 Roskoveci 2 2  *  3 2 11 0 21,5
6 Veleciku 0 ½ 1  *  2 3 3 7 0 16,0
7 Skrapari ½ 0 ½ ½ 1 2  *  2 3 6 0 12,0
8 Teuta 1 1 1 1 2 ½ 2  *  2 5 0 13,0
9 Akademia 1 ½ 1 1 ½ 1  *  3 2 0 11,0
10 Valbona 1 1 ½ 1 1 2 1  *  1 0 10,5

Lojtaret me te mire per cdo tavoline.

Minimumi i ndeshjeve : 60%

Tavolina 1
Rk.   Name Rtg Team % Pts. Games
1 GM Drasko Milan 2455 Naftetari 92,9 6,5 7
2 IM Mehmeti Dritan 2428 Butrinti 77,8 7,0 9
3   Pasko Llambi 2302 Roskoveci 68,8 5,5 8
4   Shpati Ted 2058 Akademia 55,6 5,0 9
5   Zenuni Petrit 0 Valbona 50,0 4,5 9
6 FM Rama Lorenc 2295 Teuta 50,0 3,5 7
7   Veleshnja Zino 2001 Skrapari 44,4 4,0 9
8   Bregu Riza 1979 Elbasani 43,8 3,5 8
9   Salihaj Ferit 0 Veleciku 27,8 2,5 9
10 WCM Shabanaj Eglantina 1952 Partizani 11,1 1,0 9
Tavolina 2
Rk.   Name Rtg Team % Pts. Games
1   Mihasi Lime 2039 Butrinti 75,0 6,0 8
2 FM Ashiku Franc 2329 Naftetari 68,8 5,5 8
3   Pustina Adrian 2272 Veleciku 61,1 5,5 9
4   Babamusta Elton 0 Teuta 58,3 3,5 6
5   Disha Besim 2028 Roskoveci 55,6 5,0 9
6   Koroveshi Klement 0 Elbasani 50,0 4,5 9
7   Hoxha Altin 1865 Partizani 50,0 4,5 9
8   Bajraktari Jetmir 1642 Valbona 25,0 1,5 6
9 WCM Tuzi Bruna 1825 Akademia 16,7 1,0 6
Tavolina 3
Rk.   Name Rtg Team % Pts. Games
1 IM Seitaj Ilir 2374 Naftetari 94,4 8,5 9
2   Sinoimeri Agim 0 Partizani 88,9 8,0 9
3   Oltian Vata 2155 Butrinti 64,3 4,5 7
4   Kallari Emiliano 0 Elbasani 55,6 5,0 9
5   Kola Elvis 0 Roskoveci 50,0 4,0 8
6   Caushi Alket 1795 Teuta 37,5 3,0 8
7   Telegrafi Adi 0 Skrapari 33,3 3,0 9
8   Kerciku Suzana 1600 Akademia 33,3 2,0 6
9   Bajraktari Besnik 0 Valbona 28,6 2,0 7
10   Isufi Elisa 1381 Teuta 16,7 1,0 6
11   Shuqja Klean 1591 Akademia 8,3 0,5 6
Tavolina 4
Rk.   Name Rtg Team % Pts. Games
1   Shabanaj Saimir 2100 Partizani 94,4 8,5 9
2 FM Sula Zeqir 2299 Naftetari 87,5 7,0 8
3   Guxho Clirim 2101 Butrinti 75,0 6,0 8
4   Pasku Sotir 2024 Roskoveci 62,5 5,0 8
5   Veleshnja Ajet 1976 Skrapari 25,0 2,0 8
6   Bajraktari Tahir 0 Valbona 25,0 1,5 6

Tabela e Renditjes:

Rk. SNo Team Games   +    =    -   TB1   TB2   TB3 
1 1 Naftetari 9 9 0 0 18 0 29,5
2 5 Butrinti 9 7 1 1 15 0 25,5
3 6 Partizani 9 6 1 2 13 0 22,0
4 4 Elbasani 9 6 0 3 12 0 19,0
5 10 Roskoveci 9 4 3 2 11 0 21,5
6 8 Veleciku 9 3 1 5 7 0 16,0
7 3 Skrapari 9 2 2 5 6 0 12,0
8 2 Teuta 9 1 3 5 5 0 13,0
9 7 Akademia 9 1 0 8 2 0 11,0
10 9 Valbona 9 0 1 8 1 0 10,5

 

Rezultatet Per cdo lojtar mbas raundit te 3.

Team-Composition with round-results

  1. BUTRINTI (RtgAvg:1000, TB1: 9,5 / TB2: 6)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   MEHMETI DRITAN 0 ALB   1 ½ 1             2,5 3 1000
2   MIHASI LIME 0 ALB   1 1 ½             2,5 3 1000
3   VATA OLTI 0 ALB     1 1             2,0 2 1000
4   GUXHO CLIRIM 0 ALB   ½ 1 1             2,5 3 1000
5   MIHASI ERALD 0 ALB   0                 0,0 1 1000
  2. NAFTETARI (RtgAvg:1000, TB1: 9 / TB2: 6)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
2   DRASHKO MILAN 0 ALB       1             1,0 1 1000
3   ASHIKU FRANC 0 ALB   ½ ½ +             2,0 3 1000
4   SEITAJ ILIR 0 ALB   1 1 1             3,0 3 1000
5   SULA ZEQIR 0 ALB   1 1 ½             2,5 3 1000
6   MIHALI GJERGJI 0 ALB   0 ½               0,5 2 1000
  3. ELBASANI (RtgAvg:1000, TB1: 8,5 / TB2: 6)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   BREGU RIZA 0 ALB   ½ 1 +             2,5 3 1000
2   KOROVESHI KLEMENT 0 ALB   1 ½ 0             1,5 3 1000
3   BEQIRI FERDINAND 0 ALB   1 1               2,0 2 1000
4   KALLARI EMILIANO 0 ALB   ½ ½ 1             2,0 3 1000
5   BEDALLI ERIND 0 ALB       ½             0,5 1 1000
  4. PARTIZANI (RtgAvg:1000, TB1: 6,5 / TB2: 3)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   SHABANAJ EGLANTINA 0 ALB   0 0 0             0,0 3 1000
3   HOXHA ALTIN 0 ALB   0 0 1             1,0 3 1000
4   SINOIMERI AGIM 0 ALB   ½ 1 1             2,5 3 1000
5   SHABANAJ SAIMIR 0 ALB   1 1 1             3,0 3 1000
  5. SKRAPARI (RtgAvg:1000, TB1: 5,5 / TB2: 3)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   VELESHNJA ZINO 0 ALB   1 1 0             2,0 3 1000
2   VITO ARDIAN 0 ALB   0 0 -             0,0 3 1000
3   TELEGRAFI ADI 0 ALB   1 1 0             2,0 3 1000
4   VELESHNJA AJET 0 ALB   0 + ½             1,5 3 1000
  6. ROSKOVECI (RtgAvg:1000, TB1: 5,5 / TB2: 2)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   PASKU LLAMBI 0 ALB   ½ 1 0             1,5 3 1000
2   DISHA BESIM 0 ALB   0 1 ½             1,5 3 1000
3   KOLA ELVIS 0 ALB   0   ½             0,5 2 1000
4   PASKU SOTIR 0 ALB   1 0 1             2,0 3 1000
5   PASKU ROELA 0 ALB     0               0,0 1 1000
  7. TEUTA (RtgAvg:1000, TB1: 5 / TB2: 2)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   RAMA LORENC 0 ALB     ½               0,5 1 1000
2   BABAMUSTA ELTON 0 ALB   1 0 1             2,0 3 1000
3   CERGA RENIS 0 ALB   ½   ½             1,0 2 1000
4   CAUSHAJ ALKET 0 ALB     0 ½             0,5 2 1000
5   ISUFI ELISA 0 ALB   ½ ½ 0             1,0 3 1000
6   MUSTAFA ROZANA 0 ALB   0                 0,0 1 1000
  8. VALBONA (RtgAvg:1000, TB1: 4,5 / TB2: 1)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   KURMEKAJ JETMIR 0 ALB       -             0,0 1 0
2   ZENUNI PETRIT 0 ALB   0 0 1             1,0 3 1000
3   BAJRAKTARI JETMIR 0 ALB   ½ 1 0             1,5 3 1000
4   META BIMI 0 ALB   ½ 0 ½             1,0 3 1000
5   BAJRAKTARI BESNIK 0 ALB   1 -               1,0 2 1000
  9. VELECIKU (RtgAvg:1000, TB1: 3,5 / TB2: 1)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   SALIHAJ FERIT 0 ALB   0 0 0             0,0 3 1000
2   PUSTINA ARDIAN 0 ALB   1 ½ ½             2,0 3 1000
3   BUSHI EDMOND 0 ALB   0 0 0             0,0 3 1000
4   NOKA GEZIM 0 ALB   1 ½               1,5 2 1000
6   BEKURTI MEHMET 0 ALB       0             0,0 1 1000
  10. AKADEMIA (RtgAvg:1000, TB1: 2,5 / TB2: 0)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   SHPATI TEDI 0 ALB   ½ ½ 1             2,0 3 1000
2   TUZI BRUNA 0 ALB   0 0               0,0 2 1000
3   KERCIKU SUZANA 0 ALB   0 0               0,0 2 1000
4   SHUQJA KLEAN 0 ALB   ½ 0 0             0,5 3 1000
5   CAKA OLTA 0 ALB       0             0,0 1 1000
6   MARKO PIRRO 0 ALB       0             0,0 1 1000

Llambi Pasku fituesi i kampionatit kombetar te Blitz 2016, Rezultatet dhe renditja perfundimtare

Renditja Finale

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 22   PASKU Llambi ALB 0 7,5 47,5 37,0 38,00
2 1   ASHIKU Franc ALB 0 7,0 51,5 40,0 40,00
3 23   PASKU Sotir ALB 0 6,5 47,5 36,5 31,25
4 11   GUXHA Clirim ALB 0 6,0 53,5 41,5 34,00
5 20   MIHASI Erald ALB 0 6,0 40,5 31,5 25,00
6 27   VELESHNJA Zino ALB 0 5,5 50,5 39,0 28,25
7 6   BREGU Riza ALB 0 5,5 49,5 39,0 28,00
8 15   KOLA Elvis ALB 0 5,5 46,5 36,0 23,25
9 21   MIHASI Lime ALB 0 5,5 44,5 34,5 24,00
10 18   LIMAJ Besnik ALB 0 5,5 44,5 33,5 24,25
11 24   SHABANAJ Saimir ALB 0 5,0 42,5 34,0 19,00
12 13   HOXHA Zylfi ALB 0 5,0 38,0 30,5 16,00
13 9   GJYZARI Vangjush ALB 0 5,0 33,5 26,0 16,50
14 25   SHUQJA Klean ALB 0 4,5 46,5 36,0 19,25
15 4   BAJRAKTARI Tahir ALB 0 4,0 44,0 34,5 17,00
16 2   BABAMUSTA Elton ALB 0 4,0 40,0 31,0 14,00
17 12   HOXHA Altin ALB 0 4,0 40,0 30,0 14,50
18 3   BAJRAKTARI Besnik ALB 0 4,0 38,5 30,0 9,00
19 16   KOLNDREU Albion ALB 0 4,0 35,5 29,0 11,50
20 7   BUSHI Edmond ALB 0 4,0 34,5 28,0 13,00
21 26   TUZI Bruna ALB 0 4,0 30,0 23,5 10,00
22 5   BEKURTI Mehmet ALB 0 3,5 39,0 31,5 10,75
23 8   DULI Mehdi ALB 0 3,5 33,0 24,5 7,00
24 28   ZENUNI Petrit ALB 0 3,0 40,5 32,0 12,00
25 19   MIHALI Albi ALB 0 3,0 29,5 23,5 7,00
26 14   KALEMI Besnik ALB 0 3,0 29,5 22,5 5,00
27 17   LIBOHOVA Eni ALB 0 1,0 32,0 26,0 1,00
28 10   GURI Adrian ALB 0 1,0 31,5 25,5 4,00

Rezultatet per cdo Raund

Round 1

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1   ASHIKU Franc 0 0 1 - 0 0   KOLA Elvis 0 15
2 16   KOLNDREU Albion 0 0 0 - 1 0   BABAMUSTA Elton 0 2
3 3   BAJRAKTARI Besnik 0 0 1 - 0 0   LIBOHOVA Eni 0 17
4 18   LIMAJ Besnik 0 0 1 - 0 0   BAJRAKTARI Tahir 0 4
5 5   BEKURTI Mehmet 0 0 1 - 0 0   MIHALI Albi 0 19
6 20   MIHASI Erald 0 0 0 - 1 0   BREGU Riza 0 6
7 7   BUSHI Edmond 0 0 ½ - ½ 0   MIHASI Lime 0 21
8 22   PASKU Llambi 0 0 1 - 0 0   DULI Mehdi 0 8
9 9   GJYZARI Vangjush 0 0 0 - 1 0   PASKU Sotir 0 23
10 24   SHABANAJ Saimir 0 0 1 - 0 0   GURI Adrian 0 10
11 11   GUXHA Clirim 0 0 1 - 0 0   SHUQJA Klean 0 25
12 26   TUZI Bruna 0 0 0 - 1 0   HOXHA Altin 0 12
13 13   HOXHA Zylfi 0 0 0 - 1 0   VELESHNJA Zino 0 27
14 28   ZENUNI Petrit 0 0 1 - 0 0   KALEMI Besnik 0 14

Round 2

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 12   HOXHA Altin 0 1 0 - 1 1   ASHIKU Franc 0 1
2 2   BABAMUSTA Elton 0 1 0 - 1 1   LIMAJ Besnik 0 18
3 22   PASKU Llambi 0 1 1 - 0 1   BAJRAKTARI Besnik 0 3
4 23   PASKU Sotir 0 1 ½ - ½ 1   BEKURTI Mehmet 0 5
5 6   BREGU Riza 0 1 ½ - ½ 1   SHABANAJ Saimir 0 24
6 27   VELESHNJA Zino 0 1 0 - 1 1   GUXHA Clirim 0 11
7 21   MIHASI Lime 0 ½ 1 - 0 1   ZENUNI Petrit 0 28
8 4   BAJRAKTARI Tahir 0 0 1 - 0 ½   BUSHI Edmond 0 7
9 8   DULI Mehdi 0 0 0 - 1 0   KOLNDREU Albion 0 16
10 17   LIBOHOVA Eni 0 0 0 - 1 0   GJYZARI Vangjush 0 9
11 10   GURI Adrian 0 0 0 - 1 0   MIHALI Albi 0 19
12 25   SHUQJA Klean 0 0 1 - 0 0   HOXHA Zylfi 0 13
13 14   KALEMI Besnik 0 0 0 - 1 0   MIHASI Erald 0 20
14 15   KOLA Elvis 0 0 1 - 0 0   TUZI Bruna 0 26

Round 3

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1   ASHIKU Franc 0 2 1 - 0 2   LIMAJ Besnik 0 18
2 11   GUXHA Clirim 0 2 0 - 1 2   PASKU Llambi 0 22
3 5   BEKURTI Mehmet 0 0 - 1   BREGU Riza 0 6
4 24   SHABANAJ Saimir 0 0 - 1   MIHASI Lime 0 21
5 3   BAJRAKTARI Besnik 0 1 0 - 1   PASKU Sotir 0 23
6 19   MIHALI Albi 0 1 0 - 1 1   BABAMUSTA Elton 0 2
7 16   KOLNDREU Albion 0 1 0 - 1 1   BAJRAKTARI Tahir 0 4
8 9   GJYZARI Vangjush 0 1 0 - 1 1   SHUQJA Klean 0 25
9 20   MIHASI Erald 0 1 1 - 0 1   HOXHA Altin 0 12
10 28   ZENUNI Petrit 0 1 0 - 1 1   KOLA Elvis 0 15
11 7   BUSHI Edmond 0 ½ 0 - 1 1   VELESHNJA Zino 0 27
12 14   KALEMI Besnik 0 0 0 - 1 0   DULI Mehdi 0 8
13 26   TUZI Bruna 0 0 ½ - ½ 0   GURI Adrian 0 10
14 13   HOXHA Zylfi 0 0 1 - 0 0   LIBOHOVA Eni 0 17

Round 4

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 22   PASKU Llambi 0 3 0 - 1 3   ASHIKU Franc 0 1
2 6   BREGU Riza 0 0 - 1   PASKU Sotir 0 23
3 21   MIHASI Lime 0 1 - 0 2   BABAMUSTA Elton 0 2
4 4   BAJRAKTARI Tahir 0 2 1 - 0 2   MIHASI Erald 0 20
5 18   LIMAJ Besnik 0 2 1 - 0 2   GUXHA Clirim 0 11
6 15   KOLA Elvis 0 2 ½ - ½ 2   VELESHNJA Zino 0 27
7 25   SHUQJA Klean 0 2 1 - 0   BEKURTI Mehmet 0 5
8 8   DULI Mehdi 0 1 0 - 1   SHABANAJ Saimir 0 24
9 13   HOXHA Zylfi 0 1 1 - 0 1   BAJRAKTARI Besnik 0 3
10 19   MIHALI Albi 0 1 1 - 0 1   GJYZARI Vangjush 0 9
11 12   HOXHA Altin 0 1 0 - 1 1   ZENUNI Petrit 0 28
12 10   GURI Adrian 0 ½ 0 - 1 1   KOLNDREU Albion 0 16
13 26   TUZI Bruna 0 ½ ½ - ½ ½   BUSHI Edmond 0 7
14 17   LIBOHOVA Eni 0 0 0 - 1 0   KALEMI Besnik 0 14

Round 5

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1   ASHIKU Franc 0 4 1 - 0   MIHASI Lime 0 21
2 23   PASKU Sotir 0 1 - 0 3   BAJRAKTARI Tahir 0 4
3 18   LIMAJ Besnik 0 3 ½ - ½ 3   SHUQJA Klean 0 25
4 24   SHABANAJ Saimir 0 ½ - ½ 3   PASKU Llambi 0 22
5 27   VELESHNJA Zino 0 1 - 0   BREGU Riza 0 6
6 11   GUXHA Clirim 0 2 1 - 0   KOLA Elvis 0 15
7 2   BABAMUSTA Elton 0 2 0 - 1 2   MIHASI Erald 0 20
8 28   ZENUNI Petrit 0 2 0 - 1 2   HOXHA Zylfi 0 13
9 16   KOLNDREU Albion 0 2 1 - 0 2   MIHALI Albi 0 19
10 5   BEKURTI Mehmet 0 0 - 1 1   GJYZARI Vangjush 0 9
11 3   BAJRAKTARI Besnik 0 1 1 - 0 1   TUZI Bruna 0 26
12 7   BUSHI Edmond 0 1 ½ - ½ 1   DULI Mehdi 0 8
13 14   KALEMI Besnik 0 1 0 - 1 1   HOXHA Altin 0 12
14 17   LIBOHOVA Eni 0 0 1 - 0 ½   GURI Adrian 0 10

Round 6

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 23   PASKU Sotir 0 0 - 1 5   ASHIKU Franc 0 1
2 21   MIHASI Lime 0 1 - 0   LIMAJ Besnik 0 18
3 25   SHUQJA Klean 0 0 - 1   PASKU Llambi 0 22
4 27   VELESHNJA Zino 0 1 - 0 3   KOLNDREU Albion 0 16
5 4   BAJRAKTARI Tahir 0 3 0 - 1 3   SHABANAJ Saimir 0 24
6 20   MIHASI Erald 0 3 0 - 1 3   GUXHA Clirim 0 11
7 6   BREGU Riza 0 1 - 0 3   HOXHA Zylfi 0 13
8 15   KOLA Elvis 0 1 - 0 2   BAJRAKTARI Besnik 0 3
9 12   HOXHA Altin 0 2 1 - 0 2   BABAMUSTA Elton 0 2
10 9   GJYZARI Vangjush 0 2 0 - 1 2   ZENUNI Petrit 0 28
11 19   MIHALI Albi 0 2 0 - 1   BUSHI Edmond 0 7
12 8   DULI Mehdi 0 0 - 1   BEKURTI Mehmet 0 5
13 26   TUZI Bruna 0 1 1 - 0 1   LIBOHOVA Eni 0 17
14 10   GURI Adrian 0 ½ 0 - 1 1   KALEMI Besnik 0 14

Round 7

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1   ASHIKU Franc 0 6 0 - 1   VELESHNJA Zino 0 27
2 22   PASKU Llambi 0 1 - 0   PASKU Sotir 0 23
3 11   GUXHA Clirim 0 4 1 - 0   MIHASI Lime 0 21
4 24   SHABANAJ Saimir 0 4 0 - 1   KOLA Elvis 0 15
5 18   LIMAJ Besnik 0 0 - 1   BREGU Riza 0 6
6 28   ZENUNI Petrit 0 3 0 - 1   SHUQJA Klean 0 25
7 13   HOXHA Zylfi 0 3 1 - 0 3   BAJRAKTARI Tahir 0 4
8 16   KOLNDREU Albion 0 3 1 - 0 3   HOXHA Altin 0 12
9 5   BEKURTI Mehmet 0 0 - 1 3   MIHASI Erald 0 20
10 7   BUSHI Edmond 0 0 - 1 2   GJYZARI Vangjush 0 9
11 2   BABAMUSTA Elton 0 2 1 - 0 2   TUZI Bruna 0 26
12 14   KALEMI Besnik 0 2 1 - 0 2   MIHALI Albi 0 19
13 3   BAJRAKTARI Besnik 0 2 1 - 0 ½   GURI Adrian 0 10
14 17   LIBOHOVA Eni 0 1 0 - 1   DULI Mehdi 0 8

Round 8

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 11   GUXHA Clirim 0 5 1 - 0 6   ASHIKU Franc 0 1
2 27   VELESHNJA Zino 0 0 - 1   PASKU Llambi 0 22
3 6   BREGU Riza 0 1 - 0   MIHASI Lime 0 21
4 15   KOLA Elvis 0 1 - 0   SHUQJA Klean 0 25
5 23   PASKU Sotir 0 1 - 0 4   HOXHA Zylfi 0 13
6 20   MIHASI Erald 0 4 1 - 0 4   SHABANAJ Saimir 0 24
7 16   KOLNDREU Albion 0 4 0 - 1   LIMAJ Besnik 0 18
8 2   BABAMUSTA Elton 0 3 1 - 0 3   KALEMI Besnik 0 14
9 9   GJYZARI Vangjush 0 3 1 - 0 3   BAJRAKTARI Besnik 0 3
10 4   BAJRAKTARI Tahir 0 3 1 - 0 3   ZENUNI Petrit 0 28
11 12   HOXHA Altin 0 3 1 - 0   BEKURTI Mehmet 0 5
12 8   DULI Mehdi 0 0 - 1 2   TUZI Bruna 0 26
13 10   GURI Adrian 0 ½ ½ - ½   BUSHI Edmond 0 7
14 19   MIHALI Albi 0 2 1 - 0 1   LIBOHOVA Eni 0 17

Round 9

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 22   PASKU Llambi 0 1 - 0   KOLA Elvis 0 15
2 1   ASHIKU Franc 0 6 1 - 0   BREGU Riza 0 6
3 23   PASKU Sotir 0 1 - 0 6   GUXHA Clirim 0 11
4 20   MIHASI Erald 0 5 1 - 0   VELESHNJA Zino 0 27
5 21   MIHASI Lime 0 1 - 0   SHUQJA Klean 0 25
6 18   LIMAJ Besnik 0 1 - 0 4   HOXHA Altin 0 12
7 24   SHABANAJ Saimir 0 4 1 - 0 4   BABAMUSTA Elton 0 2
8 9   GJYZARI Vangjush 0 4 1 - 0 4   BAJRAKTARI Tahir 0 4
9 13   HOXHA Zylfi 0 4 1 - 0 4   KOLNDREU Albion 0 16
10 3   BAJRAKTARI Besnik 0 3 1 - 0 3   MIHALI Albi 0 19
11 7   BUSHI Edmond 0 3 1 - 0 3   ZENUNI Petrit 0 28
12 26   TUZI Bruna 0 3 1 - 0 3   KALEMI Besnik 0 14
13 5   BEKURTI Mehmet 0 1 - 0 1   LIBOHOVA Eni 0 17
14 10   GURI Ad