Mon05222017

Last updateMon, 07 Nov 2016 6pm

Back You are here: Home Lajme Vendi

Results of Raund 2

Rezultatet e Raundit te dyte:

Pairings/Results

Round 2 on 2014/11/02 at 0930

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1 GM Kozul Zdenko 2632 1 1 - 0 1   Shabanaj Saimir 2121 29
2 28   Saraci Nderim 2124 1 0 - 1 1 GM Georgiev Kiril 2618 2
3 3 GM Brunello Sabino 2568 1 1 - 0 1   Oltian Vata 2083 31
4 32   Bedalli Erind 2060 1 0 - 1 1 GM Dervishi Erald 2568 4
5 5 GM Nikolaidis Ioannis 2559 1 1 - 0 1   Zekaj Dritan 2034 35
6 34   Meta Bimi 2037 1 0 - 1 1 GM Bosiocic Marin 2555 6
7 7 GM Kuljasevic Davorin 2554 1 1 - 0 1   Disha Beshim 2006 37
8 36   Balla Fjodor 2008 1 0 - 1 1 GM Dizdarevic Emir 2539 8
9 38   Bekurti Mehmet 1990 1 0 - 1 1 GM Blagojevic Dragisa 2495 9
10 40   Veleshnja Ajet 1982 1 0 - 1 1 IM Mehmeti Dritan 2423 12
11 41   Bushi Edmond 1959 1 0 - 1 1 WGM Videnova Iva 2380 13
12 14 IM Seitaj Ilir 2371 1 1 - 0 1   Ajrula Adnan 1861 49
13 16 IM Kiroski Toni 2320 1 1 - 0 1   Hoxha Agim 0 75
14 42 WCM Shabanaj Eglantina 1928 1 0 - 1 1 FM Rama Lorenc 2316 17
15 18   Pasko Llambi 2303 1 1 - 0 1   Kabo Melsed 0 78
16 44   Mico Timoleo 1891 1 0 - 1 1 FM Ashiku Franc 2300 19
17 20   Nazarko Shpetim 2298 1 1 - 0 1   Mustafa Rozana 0 87
18 48   Mihasi Erald 1865 1 0 - 1 1   Noka Gezim 2212 23
19 24   Kostanjsek Zorko 2189 1 1 - 0 1   Sutaj Sali 0 94
20 95   Tashi Josef 0 1 0 - 1 1 CM Paci Aleksander 2174 25
21 26   Draci Robert 2169 1 1 - 0 1   Citozi Fatmir 0 98
22 69   Dashi Vasillaq 0 ½ 0 - 1 ½ IM Pancevski Filip 2482 10
23 59   Beliu Luli 0 ½ 0 - 1 ½ GM Drazic Sinisa 2429 11
24 91   Pirraku Mergim 0 ½ 0 - 1 ½   Petritaj Fotjon 2249 21
25 22 FM Brigljevic Milan 2223 ½ ½ - ½ ½   Qorri Fatmir 1885 45
26 93   Shkurta Xhulio 0 ½ 1 - 0 ½ WCM Driza Arta 1906 43
27 30   Kollari Sulejman 2108 0 ½ - ½ ½   Dushi Burim 0 70
28 71   Fetahu Skender 0 0 ½ - ½ 0   Beqiri Ferdinand 1817 50
29 51 WCM Tuzi Bruna 1793 0 + - - 0   Gjura Jetjon 0 72
30 73   Gradeci Muhamet 0 0 0 - 1 0   Veleshnja Zino 1753 52
31 53   Tevdovski Zoran 1738 0 0 - 1 0   Hyseni Nuridin 0 76
32 77   Isufi Elisa 0 0 0 - 1 0   Shabanay Lefter 1656 54
33 55   Spiru Devid 1650 0 1 - 0 0   Kalemi Besnik 0 80
34 79   Kaja Estref 0 0 - - + 0   Caka Olta 1407 56
35 57   Alimadhi Ilir 0 0 1 - 0 0   Kastrati Labinot 0 82
36 61   Bregu Riza 0 0 1 - 0 0   Maqkavci Riza 0 84
37 81   Kasa Gleni 0 0 0 - 1 0   Budakova Taulant 0 62
38 63   Budlla Sokol 0 0 0 - 1 0   Muhja Safet 0 86
39 83   Kristo Enes 0 0 0 - 1 0   Buzra Kreshnik 0 64
40 65   Bytyqi Arben 0 0 1 - 0 0   Ndira Ilir 0 88
41 85   Masha Rexhep 0 0 0 - 1 0   Cami Selman 0 66
42 67   Caushaj Luan 0 0 1 - 0 0   Pasku Sotir 0 90
43 97   Zenuni Albert 0 0 1 - 0 0   Caushi Alket 0 68
44 96   Vasili Marinel 0 0 1     bye    
45 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
46 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
47 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
48 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
54 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired    
55 92   Sahiti Jahjush 0 0 0     not paired

Results of Round 3

Rezultatet e Raundit te 3:

Round 2 on 2014/11/02 at 0930

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1 GM Kozul Zdenko 2632 1 1 - 0 1   Shabanaj Saimir 2121 29
2 28   Saraci Nderim 2124 1 0 - 1 1 GM Georgiev Kiril 2618 2
3 3 GM Brunello Sabino 2568 1 1 - 0 1   Oltian Vata 2083 31
4 32   Bedalli Erind 2060 1 0 - 1 1 GM Dervishi Erald 2568 4
5 5 GM Nikolaidis Ioannis 2559 1 1 - 0 1   Zekaj Dritan 2034 35
6 34   Meta Bimi 2037 1 0 - 1 1 GM Bosiocic Marin 2555 6
7 7 GM Kuljasevic Davorin 2554 1 1 - 0 1   Disha Beshim 2006 37
8 36   Balla Fjodor 2008 1 0 - 1 1 GM Dizdarevic Emir 2539 8
9 38   Bekurti Mehmet 1990 1 0 - 1 1 GM Blagojevic Dragisa 2495 9
10 40   Veleshnja Ajet 1982 1 0 - 1 1 IM Mehmeti Dritan 2423 12
11 41   Bushi Edmond 1959 1 0 - 1 1 WGM Videnova Iva 2380 13
12 14 IM Seitaj Ilir 2371 1 1 - 0 1   Ajrula Adnan 1861 49
13 16 IM Kiroski Toni 2320 1 1 - 0 1   Hoxha Agim 0 75
14 42 WCM Shabanaj Eglantina 1928 1 0 - 1 1 FM Rama Lorenc 2316 17
15 18   Pasko Llambi 2303 1 1 - 0 1   Kabo Melsed 0 78
16 44   Mico Timoleo 1891 1 0 - 1 1 FM Ashiku Franc 2300 19
17 20   Nazarko Shpetim 2298 1 1 - 0 1   Mustafa Rozana 0 87
18 48   Mihasi Erald 1865 1 0 - 1 1   Noka Gezim 2212 23
19 24   Kostanjsek Zorko 2189 1 1 - 0 1   Sutaj Sali 0 94
20 95   Tashi Josef 0 1 0 - 1 1 CM Paci Aleksander 2174 25
21 26   Draci Robert 2169 1 1 - 0 1   Citozi Fatmir 0 98
22 69   Dashi Vasillaq 0 ½ 0 - 1 ½ IM Pancevski Filip 2482 10
23 59   Beliu Luli 0 ½ 0 - 1 ½ GM Drazic Sinisa 2429 11
24 91   Pirraku Mergim 0 ½ 0 - 1 ½   Petritaj Fotjon 2249 21
25 22 FM Brigljevic Milan 2223 ½ ½ - ½ ½   Qorri Fatmir 1885 45
26 93   Shkurta Xhulio 0 ½ 1 - 0 ½ WCM Driza Arta 1906 43
27 30   Kollari Sulejman 2108 0 ½ - ½ ½   Dushi Burim 0 70
28 71   Fetahu Skender 0 0 ½ - ½ 0   Beqiri Ferdinand 1817 50
29 51 WCM Tuzi Bruna 1793 0 + - - 0   Gjura Jetjon 0 72
30 73   Gradeci Muhamet 0 0 0 - 1 0   Veleshnja Zino 1753 52
31 53   Tevdovski Zoran 1738 0 0 - 1 0   Hyseni Nuridin 0 76
32 77   Isufi Elisa 0 0 0 - 1 0   Shabanay Lefter 1656 54
33 55   Spiru Devid 1650 0 1 - 0 0   Kalemi Besnik 0 80
34 79   Kaja Estref 0 0 - - + 0   Caka Olta 1407 56
35 57   Alimadhi Ilir 0 0 1 - 0 0   Kastrati Labinot 0 82
36 61   Bregu Riza 0 0 1 - 0 0   Maqkavci Riza 0 84
37 81   Kasa Gleni 0 0 0 - 1 0   Budakova Taulant 0 62
38 63   Budlla Sokol 0 0 0 - 1 0   Muhja Safet 0 86
39 83   Kristo Enes 0 0 0 - 1 0   Buzra Kreshnik 0 64
40 65   Bytyqi Arben 0 0 1 - 0 0   Ndira Ilir 0 88
41 85   Masha Rexhep 0 0 0 - 1 0   Cami Selman 0 66
42 67   Caushaj Luan 0 0 1 - 0 0   Pasku Sotir 0 90
43 97   Zenuni Albert 0 0 1 - 0 0   Caushi Alket 0 68
44 96   Vasili Marinel 0 0 1     bye    
45 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
46 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
47 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
48 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
54 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired    
55 92   Sahiti Jahjush 0 0 0     not paired

The results of 1-st round

Rezultatet e raundit te pare:

Round 1 on 2014/11/01 at 1600

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 50   Beqiri Ferdinand 1817 0 0 - 1 0 GM Kozul Zdenko 2632 1
2 2 GM Georgiev Kiril 2618 0 1 - 0 0 WCM Tuzi Bruna 1793 51
3 52   Veleshnja Zino 1753 0 0 - 1 0 GM Brunello Sabino 2568 3
4 4 GM Dervishi Erald 2568 0 1 - 0 0   Tevdovski Zoran 1738 53
5 54   Shabanay Lefter 1656 0 0 - 1 0 GM Nikolaidis Ioannis 2559 5
6 6 GM Bosiocic Marin 2555 0 1 - 0 0   Spiru Devid 1650 55
7 56   Caka Olta 1407 0 0 - 1 0 GM Kuljasevic Davorin 2554 7
8 8 GM Dizdarevic Emir 2539 0 1 - 0 0   Alimadhi Ilir 0 57
9 58   Babamusta Elton 0 0 - - + 0 GM Blagojevic Dragisa 2495 9
10 10 IM Pancevski Filip 2482 0 ½ - ½ 0   Beliu Luli 0 59
11 60   Boshku Konstantin 0 0 - - + 0 IM Mehmeti Dritan 2423 12
12 13 WGM Videnova Iva 2380 0 1 - 0 0   Bregu Riza 0 61
13 62   Budakova Taulant 0 0 0 - 1 0 IM Seitaj Ilir 2371 14
14 15 FM Veleski Robert 2343 0 1 - 0 0   Budlla Sokol 0 63
15 64   Buzra Kreshnik 0 0 0 - 1 0 IM Kiroski Toni 2320 16
16 17 FM Rama Lorenc 2316 0 1 - 0 0   Bytyqi Arben 0 65
17 66   Cami Selman 0 0 0 - 1 0   Pasko Llambi 2303 18
18 19 FM Ashiku Franc 2300 0 1 - 0 0   Caushaj Luan 0 67
19 68   Caushi Alket 0 0 0 - 1 0   Nazarko Shpetim 2298 20
20 21   Petritaj Fotjon 2249 0 ½ - ½ 0   Dashi Vasillaq 0 69
21 70   Dushi Burim 0 0 ½ - ½ 0 FM Brigljevic Milan 2223 22
22 23   Noka Gezim 2212 0 1 - 0 0   Fetahu Skender 0 71
23 72   Gjura Jetjon 0 0 0 - 1 0   Kostanjsek Zorko 2189 24
24 25 CM Paci Aleksander 2174 0 1 - 0 0   Gradeci Muhamet 0 73
25 74   Hatka Luan 0 0 - - + 0   Draci Robert 2169 26
26 27   Alishani Ibrahim 2135 0 - - + 0   Hoxha Agim 0 75
27 76   Hyseni Nuridin 0 0 0 - 1 0   Saraci Nderim 2124 28
28 29   Shabanaj Saimir 2121 0 1 - 0 0   Isufi Elisa 0 77
29 78   Kabo Melsed 0 0 1 - 0 0   Kollari Sulejman 2108 30
30 31   Oltian Vata 2083 0 1 - 0 0   Kaja Estref 0 79
31 80   Kalemi Besnik 0 0 0 - 1 0   Bedalli Erind 2060 32
32 82   Kastrati Labinot 0 0 0 - 1 0   Meta Bimi 2037 34
33 35   Zekaj Dritan 2034 0 1 - 0 0   Kristo Enes 0 83
34 84   Maqkavci Riza 0 0 0 - 1 0   Balla Fjodor 2008 36
35 37   Disha Beshim 2006 0 1 - 0 0   Masha Rexhep 0 85
36 86   Muhja Safet 0 0 0 - 1 0   Bekurti Mehmet 1990 38
37 39   Asani Adem 1985 0 - - + 0   Mustafa Rozana 0 87
38 88   Ndira Ilir 0 0 0 - 1 0   Veleshnja Ajet 1982 40
39 41   Bushi Edmond 1959 0 + - - 0   Omeri Edlor 0 89
40 90   Pasku Sotir 0 0 0 - 1 0 WCM Shabanaj Eglantina 1928 42
41 43 WCM Driza Arta 1906 0 ½ - ½ 0   Pirraku Mergim 0 91
42 92   Sahiti Jahjush 0 0 0 - 1 0   Mico Timoleo 1891 44
43 45   Qorri Fatmir 1885 0 ½ - ½ 0   Shkurta Xhulio 0 93
44 94   Sutaj Sali 0 0 + - - 0   Gjonaj Jurgen 1865 46
45 47   Hoxha Altin 1865 0 - - + 0   Tashi Josef 0 95
46 96   Vasili Marinel 0 0 0 - 1 0   Mihasi Erald 1865 48
47 49   Ajrula Adnan 1861 0 1 - 0 0   Zenuni Albert 0 97
48 98   Citozi Fatmir 0 0 1 - 0 0   Kasa Gleni 0 81
49 11 GM Drazic Sinisa 2429 0 ½     bye    
50 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired

Parings of 2-nd raund:

Shorti I Raundit te 2:

Pairings/Results

Round 2 on 2014/11/02 at 0930

 

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1 GM Kozul Zdenko 2632 1   1   Shabanaj Saimir 2121 29
2 28   Saraci Nderim 2124 1   1 GM Georgiev Kiril 2618 2
3 3 GM Brunello Sabino 2568 1   1   Oltian Vata 2083 31
4 32   Bedalli Erind 2060 1   1 GM Dervishi Erald 2568 4
5 5 GM Nikolaidis Ioannis 2559 1   1   Zekaj Dritan 2034 35
6 34   Meta Bimi 2037 1   1 GM Bosiocic Marin 2555 6
7 7 GM Kuljasevic Davorin 2554 1   1   Disha Beshim 2006 37
8 36   Balla Fjodor 2008 1   1 GM Dizdarevic Emir 2539 8
9 38   Bekurti Mehmet 1990 1   1 GM Blagojevic Dragisa 2495 9
10 40   Veleshnja Ajet 1982 1   1 IM Mehmeti Dritan 2423 12
11 41   Bushi Edmond 1959 1   1 WGM Videnova Iva 2380 13
12 14 IM Seitaj Ilir 2371 1   1   Ajrula Adnan 1861 49
13 16 IM Kiroski Toni 2320 1   1   Hoxha Agim 0 75
14 42 WCM Shabanaj Eglantina 1928 1   1 FM Rama Lorenc 2316 17
15 18   Pasko Llambi 2303 1   1   Kabo Melsed 0 78
16 44   Mico Timoleo 1891 1   1 FM Ashiku Franc 2300 19
17 20   Nazarko Shpetim 2298 1   1   Mustafa Rozana 0 87
18 48   Mihasi Erald 1865 1   1   Noka Gezim 2212 23
19 24   Kostanjsek Zorko 2189 1   1   Sutaj Sali 0 94
20 95   Tashi Josef 0 1   1 CM Paci Aleksander 2174 25
21 26   Draci Robert 2169 1   1   Citozi Fatmir 0 98
22 69   Dashi Vasillaq 0 ½   ½ IM Pancevski Filip 2482 10
23 59   Beliu Luli 0 ½   ½ GM Drazic Sinisa 2429 11
24 91   Pirraku Mergim 0 ½   ½   Petritaj Fotjon 2249 21
25 22 FM Brigljevic Milan 2223 ½   ½   Qorri Fatmir 1885 45
26 93   Shkurta Xhulio 0 ½   ½ WCM Driza Arta 1906 43
27 30   Kollari Sulejman 2108 0   ½   Dushi Burim 0 70
28 71   Fetahu Skender 0 0   0   Beqiri Ferdinand 1817 50
29 51 WCM Tuzi Bruna 1793 0   0   Gjura Jetjon 0 72
30 73   Gradeci Muhamet 0 0   0   Veleshnja Zino 1753 52
31 53   Tevdovski Zoran 1738 0   0   Hyseni Nuridin 0 76
32 77   Isufi Elisa 0 0   0   Shabanay Lefter 1656 54
33 55   Spiru Devid 1650 0   0   Kalemi Besnik 0 80
34 79   Kaja Estref 0 0   0   Caka Olta 1407 56
35 57   Alimadhi Ilir 0 0   0   Kastrati Labinot 0 82
36 61   Bregu Riza 0 0   0   Maqkavci Riza 0 84
37 81   Kasa Gleni 0 0   0   Budakova Taulant 0 62
38 63   Budlla Sokol 0 0   0   Muhja Safet 0 86
39 83   Kristo Enes 0 0   0   Buzra Kreshnik 0 64
40 65   Bytyqi Arben 0 0   0   Ndira Ilir 0 88
41 85   Masha Rexhep 0 0   0   Cami Selman 0 66
42 67   Caushaj Luan 0 0   0   Pasku Sotir 0 90
43 97   Zenuni Albert 0 0   0   Caushi Alket 0 68
44 96   Vasili Marinel 0 0 0     bye    
45 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
46 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
47 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
48 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
54 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired    
55 92   Sahiti Jahjush 0 0 0     not paired

Raundi 1 turneut ndekombetar te Durresit

Raundi I pare:

Round 1 on 2014/11/01 at 1600

 

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 50   Beqiri Ferdinand 1817 0   0 GM Kozul Zdenko 2632 1
2 2 GM Georgiev Kiril 2618 0   0 WCM Tuzi Bruna 1793 51
3 52   Veleshnja Zino 1753 0   0 GM Brunello Sabino 2568 3
4 4 GM Dervishi Erald 2568 0   0   Tevdovski Zoran 1738 53
5 54   Shabanay Lefter 1656 0   0 GM Nikolaidis Ioannis 2559 5
6 6 GM Bosiocic Marin 2555 0   0   Spiru Devid 1650 55
7 56   Caka Olta 1407 0   0 GM Kuljasevic Davorin 2554 7
8 8 GM Dizdarevic Emir 2539 0   0   Alimadhi Ilir 0 57
9 58   Babamusta Elton 0 0   0 GM Blagojevic Dragisa 2495 9
10 10 IM Pancevski Filip 2482 0   0   Beliu Luli 0 59
11 60   Boshku Konstantin 0 0   0 IM Mehmeti Dritan 2423 12
12 13 WGM Videnova Iva 2380 0   0   Bregu Riza 0 61
13 62   Budakova Taulant 0 0   0 IM Seitaj Ilir 2371 14
14 15 FM Veleski Robert 2343 0   0   Budlla Sokol 0 63
15 64   Buzra Kreshnik 0 0   0 IM Kiroski Toni 2320 16
16 17 FM Rama Lorenc 2316 0   0   Bytyqi Arben 0 65
17 66   Cami Selman 0 0   0   Pasko Llambi 2303 18
18 19 FM Ashiku Franc 2300 0   0   Caushaj Luan 0 67
19 68   Caushi Alket 0 0   0   Nazarko Shpetim 2298 20
20 21   Petritaj Fotjon 2249 0   0   Dashi Vasillaq 0 69
21 70   Dushi Burim 0 0   0 FM Brigljevic Milan 2223 22
22 23   Noka Gezim 2212 0   0   Fetahu Skender 0 71
23 72   Gjura Jetjon 0 0   0   Kostanjsek Zorko 2189 24
24 25 CM Paci Aleksander 2174 0   0   Gradeci Muhamet 0 73
25 74   Hatka Luan 0 0   0   Draci Robert 2169 26
26 27   Alishani Ibrahim 2135 0   0   Hoxha Agim 0 75
27 76   Hyseni Nuridin 0 0   0   Saraci Nderim 2124 28
28 29   Shabanaj Saimir 2121 0 1 - 0 0   Isufi Elisa 0 77
29 78   Kabo Melsed 0 0   0   Kollari Sulejman 2108 30
30 31   Oltian Vata 2083 0   0   Kaja Estref 0 79
31 80   Kalemi Besnik 0 0   0   Bedalli Erind 2060 32
32 82   Kastrati Labinot 0 0   0   Meta Bimi 2037 34
33 35   Zekaj Dritan 2034 0   0   Kristo Enes 0 83
34 84   Maqkavci Riza 0 0   0   Balla Fjodor 2008 36
35 37   Disha Beshim 2006 0   0   Masha Rexhep 0 85
36 86   Muhja Safet 0 0   0   Bekurti Mehmet 1990 38
37 39   Asani Adem 1985 0   0   Mustafa Rozana 0 87
38 88   Ndira Ilir 0 0   0   Veleshnja Ajet 1982 40
39 41   Bushi Edmond 1959 0   0   Omeri Edlor 0 89
40 90   Pasku Sotir 0 0   0 WCM Shabanaj Eglantina 1928 42
41 43 WCM Driza Arta 1906 0   0   Pirraku Mergim 0 91
42 92   Sahiti Jahjush 0 0   0   Mico Timoleo 1891 44
43 45   Qorri Fatmir 1885 0   0   Shkurta Xhulio 0 93
44 94   Sutaj Sali 0 0   0   Gjonaj Jurgen 1865 46
45 47   Hoxha Altin 1865 0   0   Tashi Josef 0 95
46 96   Vasili Marinel 0 0   0   Mihasi Erald 1865 48
47 49   Ajrula Adnan 1861 0   0   Zenuni Albert 0 97
48 98   Citozi Fatmir 0 0   0   Kasa Gleni 0 81
49 11 GM Drazic Sinisa 2429 0 1     bye    
50 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired  

Subcategories

  • Shqiperi

    Kjo kategori eshte per lajmet e federates