Thu03302017

Last updateMon, 07 Nov 2016 6pm

Back You are here: Home Lajme

Lajme

Shorti i Raundit te 4

 

 

 

Pairings/Results

Round 4 on 2014/11/03 at 1600

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 26   Draci Robert 2169 3   3 GM Georgiev Kiril 2618 2
2 3 GM Brunello Sabino 2568 3   3 GM Bosiocic Marin 2555 6
3 5 GM Nikolaidis Ioannis 2559 3   3 GM Dizdarevic Emir 2539 8
4 1 GM Kozul Zdenko 2632   3 GM Blagojevic Dragisa 2495 9
5 10 IM Pancevski Filip 2482   GM Dervishi Erald 2568 4
6 7 GM Kuljasevic Davorin 2554   WGM Videnova Iva 2380 13
7 16 IM Kiroski Toni 2320   GM Drazic Sinisa 2429 11
8 12 IM Mehmeti Dritan 2423 2     Noka Gezim 2212 23
9 14 IM Seitaj Ilir 2371 2   2   Disha Beshim 2006 37
10 38   Bekurti Mehmet 1990 2   2 FM Rama Lorenc 2316 17
11 18   Pasko Llambi 2303 2   2   Ajrula Adnan 1861 49
12 40   Veleshnja Ajet 1982 2   2 FM Ashiku Franc 2300 19
13 20   Nazarko Shpetim 2298 2   2 WCM Tuzi Bruna 1793 51
14 42 WCM Shabanaj Eglantina 1928 2   2   Petritaj Fotjon 2249 21
15 24   Kostanjsek Zorko 2189 2   2   Veleshnja Zino 1753 52
16 44   Mico Timoleo 1891 2   2 CM Paci Aleksander 2174 25
17 28   Saraci Nderim 2124 2   2   Dushi Burim 0 70
18 48   Mihasi Erald 1865 2   2   Shabanaj Saimir 2121 29
19 97   Zenuni Albert 0 2   2   Oltian Vata 2083 31
20 34   Meta Bimi 2037 2   2   Kabo Melsed 0 78
21 22 FM Brigljevic Milan 2223     Buzra Kreshnik 0 64
22 32   Bedalli Erind 2060     Alimadhi Ilir 0 57
23 59   Beliu Luli 0     Zekaj Dritan 2034 35
24 71   Fetahu Skender 0     Qorri Fatmir 1885 45
25 65   Bytyqi Arben 0     Beqiri Ferdinand 1817 50
26 93   Shkurta Xhulio 0   1   Bushi Edmond 1959 41
27 30   Kollari Sulejman 2108 1   1   Hoxha Agim 0 75
28 36   Balla Fjodor 2008 1   1   Hyseni Nuridin 0 76
29 53   Tevdovski Zoran 1738 1   1   Kastrati Labinot 0 82
30 80   Kalemi Besnik 0 1   1   Shabanay Lefter 1656 54
31 55   Spiru Devid 1650 1   1   Muhja Safet 0 86
32 56   Caka Olta 1407 1   1   Mustafa Rozana 0 87
33 61   Bregu Riza 0 1   1   Pasku Sotir 0 90
34 84   Maqkavci Riza 0 1   1   Budakova Taulant 0 62
35 95   Tashi Josef 0 1   1   Cami Selman 0 66
36 67   Caushaj Luan 0 1   1   Sutaj Sali 0 94
37 85   Masha Rexhep 0 1   1   Caushi Alket 0 68
38 96   Vasili Marinel 0 1   1   Dashi Vasillaq 0 69
39 73   Gradeci Muhamet 0 1   1   Citozi Fatmir 0 98
40 63   Budlla Sokol 0 0   ½ WCM Driza Arta 1906 43
41 91   Pirraku Mergim 0 ½   0   Gjura Jetjon 0 72
42 77   Isufi Elisa 0 0   0   Kasa Gleni 0 81
43 83   Kristo Enes 0 0   0   Kaja Estref 0 79
44 88   Ndira Ilir 0 0 0     bye    
45 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
46 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
47 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
48 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
54 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired    
55 92   Sahiti Jahjush 0 0 0     not paired

Renditja mbas Raundit te 3

Rank after Round 3

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 3 GM Brunello Sabino ITA 2568 3.0 6.0 2.0 6.00
2 2 GM Georgiev Kiril BUL 2618 3.0 5.5 2.0 5.50
3 9 GM Blagojevic Dragisa MNE 2495 3.0 5.0 2.0 6.50
4 6 GM Bosiocic Marin CRO 2555 3.0 5.0 2.0 5.00
5 5 GM Nikolaidis Ioannis GRE 2559 3.0 4.5 1.5 4.50
  8 GM Dizdarevic Emir BIH 2539 3.0 4.5 1.5 4.50
7 26   Draci Robert ALB 2169 3.0 3.5 1.0 5.00
8 1 GM Kozul Zdenko CRO 2632 2.5 6.0 2.0 4.75
  23   Noka Gezim ALB 2212 2.5 6.0 2.0 4.75
10 7 GM Kuljasevic Davorin CRO 2554 2.5 5.0 2.0 3.75
11 4 GM Dervishi Erald ALB 2568 2.5 5.0 1.5 3.75
12 11 GM Drazic Sinisa SRB 2429 2.5 4.5 1.5 4.25
13 10 IM Pancevski Filip MKD 2482 2.5 4.5 1.5 3.75
14 16 IM Kiroski Toni MKD 2320 2.5 4.5 1.5 3.25
15 13 WGM Videnova Iva BUL 2380 2.5 4.0 1.0 2.75
16 17 FM Rama Lorenc ALB 2316 2.0 6.5 2.0 3.50
17 14 IM Seitaj Ilir ALB 2371 2.0 6.0 2.0 3.00
  18   Pasko Llambi ALB 2303 2.0 6.0 2.0 3.00
  19 FM Ashiku Franc ALB 2300 2.0 6.0 2.0 3.00
20 12 IM Mehmeti Dritan ALB 2423 2.0 5.5 2.0 3.50
21 49   Ajrula Adnan MKD 1861 2.0 5.0 2.0 3.00
22 28   Saraci Nderim FID 2124 2.0 5.0 1.0 2.00
  34   Meta Bimi ALB 2037 2.0 5.0 1.0 2.00
24 37   Disha Beshim ALB 2006 2.0 4.5 1.0 2.00
25 20   Nazarko Shpetim GER 2298 2.0 4.5 1.0 1.50
  52   Veleshnja Zino ALB 1753 2.0 4.5 1.0 1.50
27 42 WCM Shabanaj Eglantina ALB 1928 2.0 4.0 1.0 2.00
  97   Zenuni Albert ALB 0 2.0 4.0 1.0 2.00
29 24   Kostanjsek Zorko CRO 2189 2.0 4.0 1.0 1.50
  25 CM Paci Aleksander ALB 2174 2.0 4.0 1.0 1.50
  38   Bekurti Mehmet ALB 1990 2.0 4.0 1.0 1.50
32 51 WCM Tuzi Bruna ALB 1793 2.0 4.0 0.5 2.00
33 31   Oltian Vata ALB 2083 2.0 4.0 0.5 1.00
34 70   Dushi Burim FID 0 2.0 3.5 1.0 2.25
35 44   Mico Timoleo ALB 1891 2.0 3.5 1.0 1.50
  78   Kabo Melsed ALB 0 2.0 3.5 1.0 1.50
37 29   Shabanaj Saimir ALB 2121 2.0 3.5 1.0 1.00
38 48   Mihasi Erald ALB 1865 2.0 3.5 0.5 1.00
39 21   Petritaj Fotjon ALB 2249 2.0 3.0 1.0 1.75
40 40   Veleshnja Ajet ALB 1982 2.0 2.5 1.0 1.00
41 59   Beliu Luli ALB 0 1.5 6.0 2.5 2.25
42 22 FM Brigljevic Milan CRO 2223 1.5 5.5 2.0 2.75
43 57   Alimadhi Ilir ALB 0 1.5 5.5 1.5 1.75
44 45   Qorri Fatmir ALB 1885 1.5 4.5 1.5 2.25
45 32   Bedalli Erind ALB 2060 1.5 4.5 1.5 1.25
  50   Beqiri Ferdinand ALB 1817 1.5 4.5 1.5 1.25
  71   Fetahu Skender ALB 0 1.5 4.5 1.5 1.25
  93   Shkurta Xhulio ALB 0 1.5 4.5 1.5 1.25
49 35   Zekaj Dritan ALB 2034 1.5 4.5 1.5 0.75
50 64   Buzra Kreshnik ALB 0 1.5 4.0 1.5 0.75
51 65   Bytyqi Arben ALB 0 1.5 3.5 1.5 0.75
52 69   Dashi Vasillaq ALB 0 1.0 5.5 2.0 1.50
53 36   Balla Fjodor ALB 2008 1.0 5.5 2.0 0.50
  41   Bushi Edmond ALB 1959 1.0 5.5 2.0 0.50
  55   Spiru Devid ALB 1650 1.0 5.5 2.0 0.50
  75   Hoxha Agim ALB 0 1.0 5.5 2.0 0.50
57 30   Kollari Sulejman ALB 2108 1.0 5.0 2.0 1.50
58 66   Cami Selman ALB 0 1.0 5.0 2.0 1.00
  67   Caushaj Luan ALB 0 1.0 5.0 2.0 1.00
  76   Hyseni Nuridin ALB 0 1.0 5.0 2.0 1.00
61 56   Caka Olta ALB 1407 1.0 5.0 2.0 0.50
  61   Bregu Riza ALB 0 1.0 5.0 2.0 0.50
  87   Mustafa Rozana ALB 0 1.0 5.0 2.0 0.50
  94   Sutaj Sali ALB 0 1.0 5.0 2.0 0.50
65 54   Shabanay Lefter ALB 1656 1.0 5.0 2.0 0.00
66 96   Vasili Marinel ALB 0 1.0 4.5 2.0 0.50
67 15 FM Veleski Robert MKD 2343 1.0 4.5 2.0 0.00
68 95   Tashi Josef ALB 0 1.0 4.5 1.5 0.50
69 62   Budakova Taulant ALB 0 1.0 4.0 2.0 0.00
  68   Caushi Alket ALB 0 1.0 4.0 2.0 0.00
  73   Gradeci Muhamet ALB 0 1.0 4.0 2.0 0.00
  86   Muhja Safet ALB 0 1.0 4.0 2.0 0.00
73 98   Citozi Fatmir ALB 0 1.0 4.0 1.5 0.00
74 82   Kastrati Labinot ALB 0 1.0 3.5 1.5 0.00
75 85   Masha Rexhep ALB 0 1.0 3.5 1.0 0.50
76 53   Tevdovski Zoran MKD 1738 1.0 3.5 1.0 0.00
77 90   Pasku Sotir ALB 0 1.0 3.0 1.0 0.00
78 80   Kalemi Besnik ALB 0 1.0 2.5 1.0 0.50
79 84   Maqkavci Riza ALB 0 1.0 2.0 1.0 0.50
80 91   Pirraku Mergim ALB 0 0.5 4.0 1.5 0.25
81 43 WCM Driza Arta ALB 1906 0.5 3.5 1.5 0.25
82 27   Alishani Ibrahim FID 2135 0.0 4.5 1.5 0.00
  33   Semsiu Agim MKD 2038 0.0 4.5 1.5 0.00
  39   Asani Adem FID 1985 0.0 4.5 1.5 0.00
  46   Gjonaj Jurgen ALB 1865 0.0 4.5 1.5 0.00
  47   Hoxha Altin ALB 1865 0.0 4.5 1.5 0.00
  58   Babamusta Elton ALB 0 0.0 4.5 1.5 0.00
  60   Boshku Konstantin ALB 0 0.0 4.5 1.5 0.00
  72   Gjura Jetjon ALB 0 0.0 4.5 1.5 0.00
  74   Hatka Luan ALB 0 0.0 4.5 1.5 0.00
  79   Kaja Estref ALB 0 0.0 4.5 1.5 0.00
  88   Ndira Ilir ALB 0 0.0 4.5 1.5 0.00
  89   Omeri Edlor ALB 0 0.0 4.5 1.5 0.00
  92   Sahiti Jahjush ALB 0 0.0 4.5 1.5 0.00
95 83   Kristo Enes ALB 0 0.0 4.0 1.5 0.00
96 63   Budlla Sokol ALB 0 0.0 4.0 1.0 0.00
  77   Isufi Elisa ALB 0 0.0 4.0 1.0 0.00
98 81   Kasa Gleni ALB 0 0.0 3.0 1.0 0.00

Lojtaret e konfirmuar ne Turneun nderkombetar te Durresit

Lojtaret Jane:

Starting rank

No.   Name FED Rtg
1 GM Perunovic Milos SRB 2620
2 GM Georgiev Kiril BUL 2618
3 GM Kozul Zdenko CRO 2613
4 GM Dervishi Erald ALB 2569
5 GM Nikolaidis Ioannis GRE 2559
6 GM Brunello Sabino ITA 2552
7 GM Bosiocic Marin CRO 2548
8 GM Kuljasevic Davorin CRO 2543
9 GM Dizdarevic Emir BIH 2529
10 GM Blagojevic Dragisa MNE 2495
11 GM Milanovic Danilo SRB 2485
12 IM Pancevski Filip MKD 2482
13 GM Drasko Milan MNE 2434
14 GM Drazic Sinisa SRB 2426
15 IM Mehmeti Dritan ALB 2423
16 WGM Videnova Iva BUL 2388
17 IM Antunac Goran CRO 2378
18 IM Seitaj Ilir ALB 2371
19 IM Doric Nenad CRO 2332
20 FM Rama Lorenc ALB 2316
21   Pasko Llambi ALB 2303
22 FM Ashiku Franc ALB 2300
23 FM Brigljevic Milan CRO 2207
24 CM Paci Aleksander ALB 2174
25   Alishani Ibrahim FID 2135
26   Saraci Nderim FID 2135
27   Shabanaj Saimir ALB 2121
28   Oltian Vata ALB 2083
29   Bedalli Erind ALB 2060
30   Semsiu Agim MKD 2038
31   Meta Bimi ALB 2037
32   Zekaj Dritan ALB 2034
33   Disha Beshim ALB 2006
34   Asani Adem FID 1985
35   Veleshnja Ajet ALB 1982
36   Bushi Edmond ALB 1959
37 WCM Gjergji Rozana ALB 1946
38 WCM Shabanaj Eglantina ALB 1928
39   Qorri Fatmir ALB 1885
40   Gjonaj Jurgen ALB 1865
41   Mihasi Erald ALB 1865
42   Ajrula Adnan MKD 1861
43 WCM Tuzi Bruna ALB 1793
44   Veleshnja Zino ALB 1753
45   Spiru Devid ALB 1675
46   Shabanay Lefter ALB 1656
47   Caka Olta ALB 1407
48   Alimadhi Ilir ALB 0
49   Babamusta Elton ALB 0
50   Boshku Konstantin ALB 0
51   Budakova Taulant ALB 0
52   Buzra Kreshnik ALB 0
53   Caushi Alket ALB 0
54   Dushi Burim FID 0
55   Gjura Jetjon ALB 0
56   Hatka Luan ALB 0
57   Hoxha Agim ALB 0
58   Isufi Elisa ALB 0
59   Kabo Melsed ALB 0
60   Kalemi Besnik ALB 0
61   Kasa Gleni ALB 0
62   Kristo Enes ALB 0
63   Marinel Vasili ALB 0
64   Mustafa Rozana ALB 0
65   Pasku Sotir ALB 0
66   Xhulio Shkurta ALB 0

Results of Raund 3

Rezultatet e Raundit te 3:

Pairings/Results

Round 3 on 2014/11/02 at 1630

 

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 13 WGM Videnova Iva 2380 2 ½ - ½ 2 GM Kozul Zdenko 2632 1
2 2 GM Georgiev Kiril 2618 2 1 - 0 2 IM Seitaj Ilir 2371 14
3 17 FM Rama Lorenc 2316 2 0 - 1 2 GM Brunello Sabino 2568 3
4 4 GM Dervishi Erald 2568 2 ½ - ½ 2 IM Kiroski Toni 2320 16
5 19 FM Ashiku Franc 2300 2 0 - 1 2 GM Nikolaidis Ioannis 2559 5
6 6 GM Bosiocic Marin 2555 2 1 - 0 2   Pasko Llambi 2303 18
7 23   Noka Gezim 2212 2 ½ - ½ 2 GM Kuljasevic Davorin 2554 7
8 8 GM Dizdarevic Emir 2539 2 1 - 0 2   Nazarko Shpetim 2298 20
9 9 GM Blagojevic Dragisa 2495 2 1 - 0 2   Kostanjsek Zorko 2189 24
10 12 IM Mehmeti Dritan 2423 2 0 - 1 2   Draci Robert 2169 26
11 25 CM Paci Aleksander 2174 2 0 - 1 IM Pancevski Filip 2482 10
12 11 GM Drazic Sinisa 2429 1 - 0   Shkurta Xhulio 0 93
13 21   Petritaj Fotjon 2249 ½ - ½ 1 FM Brigljevic Milan 2223 22
14 62   Budakova Taulant 0 1 0 - 1 1   Saraci Nderim 2124 28
15 29   Shabanaj Saimir 2121 1 1 - 0 1   Spiru Devid 1650 55
16 31   Oltian Vata 2083 1 1 - 0 1   Caka Olta 1407 56
17 64   Buzra Kreshnik 0 1 ½ - ½ 1   Bedalli Erind 2060 32
18 66   Cami Selman 0 1 0 - 1 1   Meta Bimi 2037 34
19 35   Zekaj Dritan 2034 1 ½ - ½ 1   Alimadhi Ilir 0 57
20 70   Dushi Burim 0 1 1 - 0 1   Balla Fjodor 2008 36
21 37   Disha Beshim 2006 1 1 - 0 1   Bregu Riza 0 61
22 75   Hoxha Agim 0 1 0 - 1 1   Bekurti Mehmet 1990 38
23 76   Hyseni Nuridin 0 1 0 - 1 1   Veleshnja Ajet 1982 40
24 78   Kabo Melsed 0 1 1 - 0 1   Bushi Edmond 1959 41
25 86   Muhja Safet 0 1 0 - 1 1 WCM Shabanaj Eglantina 1928 42
26 87   Mustafa Rozana 0 1 0 - 1 1   Mico Timoleo 1891 44
27 45   Qorri Fatmir 1885 1 ½ - ½ 1   Bytyqi Arben 0 65
28 94   Sutaj Sali 0 1 0 - 1 1   Mihasi Erald 1865 48
29 49   Ajrula Adnan 1861 1 1 - 0 1   Caushaj Luan 0 67
30 51 WCM Tuzi Bruna 1793 1 1 - 0 1   Tashi Josef 0 95
31 52   Veleshnja Zino 1753 1 1 - 0 1   Vasili Marinel 0 96
32 54   Shabanay Lefter 1656 1 0 - 1 1   Zenuni Albert 0 97
33 98   Citozi Fatmir 0 1 0 - 1 ½   Beliu Luli 0 59
34 69   Dashi Vasillaq 0 ½ ½ - ½ ½   Kollari Sulejman 2108 30
35 43 WCM Driza Arta 1906 ½ 0 - 1 ½   Fetahu Skender 0 71
36 50   Beqiri Ferdinand 1817 ½ 1 - 0 ½   Pirraku Mergim 0 91
37 81   Kasa Gleni 0 0 0 - 1 0   Tevdovski Zoran 1738 53
38 82   Kastrati Labinot 0 0 1 - 0 0   Budlla Sokol 0 63
39 68   Caushi Alket 0 0 1 - 0 0   Kristo Enes 0 83
40 84   Maqkavci Riza 0 0 + - - 0   Gjura Jetjon 0 72
41 88   Ndira Ilir 0 0 0 - 1 0   Gradeci Muhamet 0 73
42 90   Pasku Sotir 0 0 1 - 0 0   Isufi Elisa 0 77
43 79   Kaja Estref 0 0 0 - 1 0   Masha Rexhep 0 85
44 80   Kalemi Besnik 0 0 + - - 0   Sahiti Jahjush 0 92
45 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
46 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
47 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
48 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
54 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired

Artikull 3 per lajme

 

Shorti i Raundit te 3

Pairings/Results

Round 3 on 2014/11/02 at 1630

 

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 13 WGM Videnova Iva 2380 2   2 GM Kozul Zdenko 2632 1
2 2 GM Georgiev Kiril 2618 2   2 IM Seitaj Ilir 2371 14
3 17 FM Rama Lorenc 2316 2   2 GM Brunello Sabino 2568 3
4 4 GM Dervishi Erald 2568 2   2 IM Kiroski Toni 2320 16
5 19 FM Ashiku Franc 2300 2   2 GM Nikolaidis Ioannis 2559 5
6 6 GM Bosiocic Marin 2555 2   2   Pasko Llambi 2303 18
7 23   Noka Gezim 2212 2   2 GM Kuljasevic Davorin 2554 7
8 8 GM Dizdarevic Emir 2539 2   2   Nazarko Shpetim 2298 20
9 9 GM Blagojevic Dragisa 2495 2   2   Kostanjsek Zorko 2189 24
10 12 IM Mehmeti Dritan 2423 2   2   Draci Robert 2169 26
11 25 CM Paci Aleksander 2174 2   IM Pancevski Filip 2482 10
12 11 GM Drazic Sinisa 2429     Shkurta Xhulio 0 93
13 21   Petritaj Fotjon 2249   1 FM Brigljevic Milan 2223 22
14 62   Budakova Taulant 0 1   1   Saraci Nderim 2124 28
15 29   Shabanaj Saimir 2121 1   1   Spiru Devid 1650 55
16 31   Oltian Vata 2083 1   1   Caka Olta 1407 56
17 64   Buzra Kreshnik 0 1   1   Bedalli Erind 2060 32
18 66   Cami Selman 0 1   1   Meta Bimi 2037 34
19 35   Zekaj Dritan 2034 1   1   Alimadhi Ilir 0 57
20 70   Dushi Burim 0 1   1   Balla Fjodor 2008 36
21 37   Disha Beshim 2006 1   1   Bregu Riza 0 61
22 75   Hoxha Agim 0 1   1   Bekurti Mehmet 1990 38
23 76   Hyseni Nuridin 0 1   1   Veleshnja Ajet 1982 40
24 78   Kabo Melsed 0 1   1   Bushi Edmond 1959 41
25 86   Muhja Safet 0 1   1 WCM Shabanaj Eglantina 1928 42
26 87   Mustafa Rozana 0 1   1   Mico Timoleo 1891 44
27 45   Qorri Fatmir 1885 1   1   Bytyqi Arben 0 65
28 94   Sutaj Sali 0 1   1   Mihasi Erald 1865 48
29 49   Ajrula Adnan 1861 1   1   Caushaj Luan 0 67
30 51 WCM Tuzi Bruna 1793 1   1   Tashi Josef 0 95
31 52   Veleshnja Zino 1753 1   1   Vasili Marinel 0 96
32 54   Shabanay Lefter 1656 1   1   Zenuni Albert 0 97
33 98   Citozi Fatmir 0 1   ½   Beliu Luli 0 59
34 69   Dashi Vasillaq 0 ½   ½   Kollari Sulejman 2108 30
35 43 WCM Driza Arta 1906 ½   ½   Fetahu Skender 0 71
36 50   Beqiri Ferdinand 1817 ½   ½   Pirraku Mergim 0 91
37 81   Kasa Gleni 0 0   0   Tevdovski Zoran 1738 53
38 82   Kastrati Labinot 0 0   0   Budlla Sokol 0 63
39 68   Caushi Alket 0 0   0   Kristo Enes 0 83
40 84   Maqkavci Riza 0 0   0   Gjura Jetjon 0 72
41 88   Ndira Ilir 0 0   0   Gradeci Muhamet 0 73
42 90   Pasku Sotir 0 0   0   Isufi Elisa 0 77
43 79   Kaja Estref 0 0   0   Masha Rexhep 0 85
44 80   Kalemi Besnik 0 0   0   Sahiti Jahjush 0 92
45 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
46 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
47 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
48 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
54 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired

Artikull 6 per lajme

Augue et montes montes ut wisi justo in ipsum gravida eleifend. Consequat id Nam augue justo Maecenas elit justo interdum tincidunt massa.

Read more...

Results of Raund 2

Rezultatet e Raundit te dyte:

Pairings/Results

Round 2 on 2014/11/02 at 0930

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1 GM Kozul Zdenko 2632 1 1 - 0 1   Shabanaj Saimir 2121 29
2 28   Saraci Nderim 2124 1 0 - 1 1 GM Georgiev Kiril 2618 2
3 3 GM Brunello Sabino 2568 1 1 - 0 1   Oltian Vata 2083 31
4 32   Bedalli Erind 2060 1 0 - 1 1 GM Dervishi Erald 2568 4
5 5 GM Nikolaidis Ioannis 2559 1 1 - 0 1   Zekaj Dritan 2034 35
6 34   Meta Bimi 2037 1 0 - 1 1 GM Bosiocic Marin 2555 6
7 7 GM Kuljasevic Davorin 2554 1 1 - 0 1   Disha Beshim 2006 37
8 36   Balla Fjodor 2008 1 0 - 1 1 GM Dizdarevic Emir 2539 8
9 38   Bekurti Mehmet 1990 1 0 - 1 1 GM Blagojevic Dragisa 2495 9
10 40   Veleshnja Ajet 1982 1 0 - 1 1 IM Mehmeti Dritan 2423 12
11 41   Bushi Edmond 1959 1 0 - 1 1 WGM Videnova Iva 2380 13
12 14 IM Seitaj Ilir 2371 1 1 - 0 1   Ajrula Adnan 1861 49
13 16 IM Kiroski Toni 2320 1 1 - 0 1   Hoxha Agim 0 75
14 42 WCM Shabanaj Eglantina 1928 1 0 - 1 1 FM Rama Lorenc 2316 17
15 18   Pasko Llambi 2303 1 1 - 0 1   Kabo Melsed 0 78
16 44   Mico Timoleo 1891 1 0 - 1 1 FM Ashiku Franc 2300 19
17 20   Nazarko Shpetim 2298 1 1 - 0 1   Mustafa Rozana 0 87
18 48   Mihasi Erald 1865 1 0 - 1 1   Noka Gezim 2212 23
19 24   Kostanjsek Zorko 2189 1 1 - 0 1   Sutaj Sali 0 94
20 95   Tashi Josef 0 1 0 - 1 1 CM Paci Aleksander 2174 25
21 26   Draci Robert 2169 1 1 - 0 1   Citozi Fatmir 0 98
22 69   Dashi Vasillaq 0 ½ 0 - 1 ½ IM Pancevski Filip 2482 10
23 59   Beliu Luli 0 ½ 0 - 1 ½ GM Drazic Sinisa 2429 11
24 91   Pirraku Mergim 0 ½ 0 - 1 ½   Petritaj Fotjon 2249 21
25 22 FM Brigljevic Milan 2223 ½ ½ - ½ ½   Qorri Fatmir 1885 45
26 93   Shkurta Xhulio 0 ½ 1 - 0 ½ WCM Driza Arta 1906 43
27 30   Kollari Sulejman 2108 0 ½ - ½ ½   Dushi Burim 0 70
28 71   Fetahu Skender 0 0 ½ - ½ 0   Beqiri Ferdinand 1817 50
29 51 WCM Tuzi Bruna 1793 0 + - - 0   Gjura Jetjon 0 72
30 73   Gradeci Muhamet 0 0 0 - 1 0   Veleshnja Zino 1753 52
31 53   Tevdovski Zoran 1738 0 0 - 1 0   Hyseni Nuridin 0 76
32 77   Isufi Elisa 0 0 0 - 1 0   Shabanay Lefter 1656 54
33 55   Spiru Devid 1650 0 1 - 0 0   Kalemi Besnik 0 80
34 79   Kaja Estref 0 0 - - + 0   Caka Olta 1407 56
35 57   Alimadhi Ilir 0 0 1 - 0 0   Kastrati Labinot 0 82
36 61   Bregu Riza 0 0 1 - 0 0   Maqkavci Riza 0 84
37 81   Kasa Gleni 0 0 0 - 1 0   Budakova Taulant 0 62
38 63   Budlla Sokol 0 0 0 - 1 0   Muhja Safet 0 86
39 83   Kristo Enes 0 0 0 - 1 0   Buzra Kreshnik 0 64
40 65   Bytyqi Arben 0 0 1 - 0 0   Ndira Ilir 0 88
41 85   Masha Rexhep 0 0 0 - 1 0   Cami Selman 0 66
42 67   Caushaj Luan 0 0 1 - 0 0   Pasku Sotir 0 90
43 97   Zenuni Albert 0 0 1 - 0 0   Caushi Alket 0 68
44 96   Vasili Marinel 0 0 1     bye    
45 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
46 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
47 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
48 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
54 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired    
55 92   Sahiti Jahjush 0 0 0     not paired

Artikull 2 per lajme

Congue eget tempus lacus commodo id nulla ac quis Sed adipiscing. Donec. Natoque porttitor enim nulla id semper Sed Donec Nulla et Aenean.

Read more...

Subcategories

  • Shqiperi

    Kjo kategori eshte per lajmet e federates

Kategoria I

Kategoria I
Kategoria I - Kjo hapesire eshte per kategorine e I-re

Kategoria II

Kategoria II
Kategoria II - Kjo hapesire eshte per kategorine e II-te

Kategoria III

Kategori\" data-mce-src=
Kategoria III - Kjo hapesire eshte per kategorine e III-te

Kategoria IV

Kategoria IV
Kategoria IV - Kjo hapesire eshte per kategorine e IV-rt

Kategoria V

Kategoria V
Kategoria V - Kjo hapesire eshte per kategorine e V-te