Thu12142017

Last updateTue, 28 Nov 2017 10am

Njoftime:
Back You are here: Home Lajme

Lajme

Mbledhja e Asamblesë së Federatës së Shahut

 8 Shkurt 2015

 Asambleja Vjetore e FSHSH, prane ambjenteve te zyrave te AS.

Rendi i dites:

Fjala e hapjes se Presidentit 
Raport i aktiviteteve vjetore 2014
Raport financiar
Miratimi i aktiviteteve për 2015.
Te ndryshme
Diskutime

Në Asamble ishi prezente anëtarët e Federatës, përfaqësues të klubeve dhe shoqatave, si dhe të ftuar nga komuniteti.

Morën pjesë:
Drejtuesit e Drejtorise se Sportit ,
z. Vladimir Gjonaj, i cili pershendeti punimet dhe vleresoi ecurine e federates, si dhe z.Arjan Konomi dhe zonja Elvira Baze.
Perfaqësues të KOKSH, znj. Eda Caushi.

Ne fjalën e tij z, Taci vuri theksin ne strategjinë e federatës për cilesinë sportive dhe masivizimin duke premtuar fillimin se shpejti te punimeve per ngritjen e akademise, me qellim rritjen dhe zhvillimin cilesor te talenteve sportive.
Gjithashtu brenda muajve të parë të këtij viti do të bëhet realitet futja e shahut në shkolla nepermjet nenshkrimit te aktmarreveshjes se bashkepunimit dhe mirekuptimit me MAS. Presidenti i Federatës Rezart Taçi tha në fjalën e tij se" këto projekte ambicioze, jo vetëm do të bëhen realitet por do të sjellin edhe rezultate të shumëdëshiruara", nepermjet:
- zgjerimit te stafit të Federatës, për t'i dhënë një frymëmarrje dhe rikonceptim efikas e modern punës organizative dhe koordinimit me klubet sportive.
Presidenti i Federatës vlerësoi gjithashtu edhe punën e deritanishme, përkushtimin dhe pasionin e të gjithë komunitetit të këtij sporti dhe sidomos shahistëve dhe trajnerëve. Ai tha viti që shkoi solli aktivitetet të rëndësishme jo vetëm sa i takon intensitetit por edhe cilësisë.

http://news.albanianscreen.tv/pages/news_detail/87263/ALB

 

Renditja Finale

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 GM Kozul Zdenko CRO 2632 7.5 0.5 53.0 425.5
2 2 GM Georgiev Kiril BUL 2618 7.5 0.5 52.0 443.5
3 3 GM Brunello Sabino ITA 2568 7.0 0.0 53.5 429.0
4 9 GM Blagojevic Dragisa MNE 2495 6.5 0.0 52.5 392.5
5 4 GM Dervishi Erald ALB 2568 6.5 0.0 50.5 407.5
6 7 GM Kuljasevic Davorin CRO 2554 6.5 0.0 50.0 435.0
7 18   Pasko Llambi ALB 2303 6.5 0.0 49.0 424.0
8 6 GM Bosiocic Marin CRO 2555 6.5 0.0 48.5 417.5
9 11 GM Drazic Sinisa SRB 2429 6.5 0.0 48.5 373.0
10 5 GM Nikolaidis Ioannis GRE 2559 6.0 0.0 51.5 422.5
11 8 GM Dizdarevic Emir BIH 2539 6.0 0.0 51.0 390.5
12 10 IM Pancevski Filip MKD 2482 6.0 0.0 49.0 421.5
13 19 FM Ashiku Franc ALB 2300 6.0 0.0 45.5 411.0
14 22 FM Brigljevic Milan CRO 2223 6.0 0.0 45.0 379.0
15 21   Petritaj Fotjon ALB 2249 6.0 0.0 44.0 406.0
16 31   Oltian Vata ALB 2083 6.0 0.0 41.0 387.5
17 13 WGM Videnova Iva BUL 2380 5.5 0.0 52.0 411.0
18 12 IM Mehmeti Dritan ALB 2423 5.5 0.0 50.0 376.5
19 14 IM Seitaj Ilir ALB 2371 5.5 0.0 48.0 406.0
20 23   Noka Gezim ALB 2212 5.5 0.0 48.0 403.0
21 25 CM Paci Aleksander ALB 2174 5.5 0.0 46.5 384.0
22 78   Kabo Melsed ALB 0 5.5 0.0 46.0 397.0
23 17 FM Rama Lorenc ALB 2316 5.5 0.0 45.0 400.5
24 28   Saraci Nderim FID 2124 5.5 0.0 45.0 399.0
25 29   Shabanaj Saimir ALB 2121 5.5 0.0 44.5 382.0
26 45   Qorri Fatmir ALB 1885 5.5 0.0 43.5 363.5
27 93   Shkurta Xhulio ALB 0 5.5 0.0 43.0 374.5
28 24   Kostanjsek Zorko CRO 2189 5.5 0.0 41.5 370.0
29 41   Bushi Edmond ALB 1959 5.5 0.0 40.5 314.0
30 26   Draci Robert ALB 2169 5.0 0.0 48.0 366.0
31 66   Cami Selman ALB 0 5.0 0.0 44.5 363.5
32 42 WCM Shabanaj Eglantina ALB 1928 5.0 0.0 43.5 351.5
33 20   Nazarko Shpetim GER 2298 5.0 0.0 43.5 306.5
34 70   Dushi Burim FID 0 5.0 0.0 42.0 358.0
35 50   Beqiri Ferdinand ALB 1817 5.0 0.0 41.0 361.5
36 71   Fetahu Skender ALB 0 5.0 0.0 38.5 356.5
37 85   Masha Rexhep ALB 0 5.0 0.0 37.5 361.5
38 53   Tevdovski Zoran MKD 1738 5.0 0.0 35.5 353.5
39 30   Kollari Sulejman ALB 2108 5.0 0.0 35.0 366.5
40 61   Bregu Riza ALB 0 5.0 0.0 32.5 352.5
41 95   Tashi Josef ALB 0 5.0 0.0 32.5 324.5
42 34   Meta Bimi ALB 2037 4.5 0.0 44.0 388.0
43 57   Alimadhi Ilir ALB 0 4.5 0.0 44.0 358.5
44 44   Mico Timoleo ALB 1891 4.5 0.0 43.0 344.5
45 97   Zenuni Albert ALB 0 4.5 0.0 42.0 370.5
46 90   Pasku Sotir ALB 0 4.5 0.0 41.5 351.5
47 48   Mihasi Erald ALB 1865 4.5 0.0 36.5 359.5
48 73   Gradeci Muhamet ALB 0 4.5 0.0 36.0 355.5
49 62   Budakova Taulant ALB 0 4.5 0.0 35.5 340.0
50 79   Kaja Estref ALB 0 4.5 0.0 31.5 323.0
51 51 WCM Tuzi Bruna ALB 1793 4.0 0.0 45.0 322.0
52 37   Disha Beshim ALB 2006 4.0 0.0 44.0 360.5
53 16 IM Kiroski Toni MKD 2320 4.0 0.0 42.5 341.0
54 35   Zekaj Dritan ALB 2034 4.0 0.0 41.5 370.5
55 40   Veleshnja Ajet ALB 1982 4.0 0.0 40.0 368.0
56 67   Caushaj Luan ALB 0 4.0 0.0 39.5 360.0
57 56   Caka Olta ALB 1407 4.0 0.0 39.5 330.0
58 69   Dashi Vasillaq ALB 0 4.0 0.0 39.0 350.5
59 55   Spiru Devid ALB 1650 4.0 0.0 39.0 325.0
60 64   Buzra Kreshnik ALB 0 4.0 0.0 35.0 317.5
61 98   Citozi Fatmir ALB 0 4.0 0.0 34.5 325.0
62 52   Veleshnja Zino ALB 1753 3.5 0.0 45.0 348.5
63 59   Beliu Luli ALB 0 3.5 0.0 42.5 354.0
64 49   Ajrula Adnan MKD 1861 3.5 0.0 42.0 353.0
65 76   Hyseni Nuridin ALB 0 3.5 0.0 39.0 323.5
66 68   Caushi Alket ALB 0 3.5 0.0 35.0 322.5
67 54   Shabanay Lefter ALB 1656 3.5 0.0 34.0 328.5
68 82   Kastrati Labinot ALB 0 3.5 0.0 33.5 333.5
69 96   Vasili Marinel ALB 0 3.5 0.0 33.5 283.0
70 94   Sutaj Sali ALB 0 3.5 0.0 33.0 272.5
71 38   Bekurti Mehmet ALB 1990 3.0 0.0 39.0 347.5
72 91   Pirraku Mergim ALB 0 3.0 0.0 35.5 297.0
73 84   Maqkavci Riza ALB 0 3.0 0.0 32.5 263.0
74 75   Hoxha Agim ALB 0 3.0 0.0 32.0 266.0
75 77   Isufi Elisa ALB 0 3.0 0.0 29.5 331.0
76 83   Kristo Enes ALB 0 3.0 0.0 28.0 301.0
77 32   Bedalli Erind ALB 2060 2.5 0.0 37.0 303.5
78 65   Bytyqi Arben ALB 0 2.5 0.0 36.5 324.5
79 43 WCM Driza Arta ALB 1906 2.5 0.0 34.5 262.5
80 87   Mustafa Rozana ALB 0 2.5 0.0 33.0 277.0
81 80   Kalemi Besnik ALB 0 2.0 0.0 31.5 270.5
82 81   Kasa Gleni ALB 0 2.0 0.0 26.0 274.0
83 15 FM Veleski Robert MKD 2343 1.0 0.0 32.0 29.0
84 36   Balla Fjodor ALB 2008 1.0 0.0 31.5 164.5
85 63   Budlla Sokol ALB 0 1.0 0.0 30.0 226.0
86 86   Muhja Safet ALB 0 1.0 0.0 29.5 192.0
87 88   Ndira Ilir ALB 0 1.0 0.0 27.0 246.0
88 72   Gjura Jetjon ALB 0 0.0 0.0 27.0 182.5
89 58   Babamusta Elton ALB 0 0.0 0.0 27.0 53.0
90 60   Boshku Konstantin ALB 0 0.0 0.0 27.0 50.5
91 74   Hatka Luan ALB 0 0.0 0.0 27.0 48.5
92 89   Omeri Edlor ALB 0 0.0 0.0 27.0 41.5
93 39   Asani Adem FID 1985 0.0 0.0 27.0 33.5
  46   Gjonaj Jurgen ALB 1865 0.0 0.0 27.0 33.5
95 47   Hoxha Altin ALB 1865 0.0 0.0 27.0 33.0
96 27   Alishani Ibrahim FID 2135 0.0 0.0 27.0 32.5
97 33   Semsiu Agim MKD 2038 0.0 0.0 27.0 0.0
98 92   Sahiti Jahjush ALB 0 0.0 0.0 26.5 71.0

Results of Raund 8

Pairings/Results

Round 8 on 2014/11/07 at 1600

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 7 GM Kuljasevic Davorin 2554 ½ - ½ 6 GM Georgiev Kiril 2618 2
2 1 GM Kozul Zdenko 2632 1 - 0 GM Dizdarevic Emir 2539 8
3 5 GM Nikolaidis Ioannis 2559 0 - 1 GM Dervishi Erald 2568 4
4 10 IM Pancevski Filip 2482 ½ - ½ GM Blagojevic Dragisa 2495 9
5 3 GM Brunello Sabino 2568 5 1 - 0 5 WGM Videnova Iva 2380 13
6 17 FM Rama Lorenc 2316 5 0 - 1 5 GM Drazic Sinisa 2429 11
7 12 IM Mehmeti Dritan 2423 5 ½ - ½ 5 FM Ashiku Franc 2300 19
8 14 IM Seitaj Ilir 2371 0 - 1 5   Petritaj Fotjon 2249 21
9 44   Mico Timoleo 1891 0 - 1 GM Bosiocic Marin 2555 6
10 18   Pasko Llambi 2303 1 - 0 CM Paci Aleksander 2174 25
11 22 FM Brigljevic Milan 2223 ½ - ½ WCM Shabanaj Eglantina 1928 42
12 28   Saraci Nderim 2124 0 - 1   Noka Gezim 2212 23
13 29   Shabanaj Saimir 2121 4 ½ - ½   Qorri Fatmir 1885 45
14 53   Tevdovski Zoran 1738 4 0 - 1 4   Draci Robert 2169 26
15 31   Oltian Vata 2083 4 1 - 0 4 WCM Tuzi Bruna 1793 51
16 34   Meta Bimi 2037 4 ½ - ½ 4   Alimadhi Ilir 0 57
17 78   Kabo Melsed 0 4 1 - 0 4   Disha Beshim 2006 37
18 40   Veleshnja Ajet 1982 4 0 - 1 4   Masha Rexhep 0 85
19 97   Zenuni Albert 0 4 ½ - ½ 4   Bushi Edmond 1959 41
20 16 IM Kiroski Toni 2320 ½ - ½   Caka Olta 1407 56
21 24   Kostanjsek Zorko 2189 1 - 0   Beliu Luli 0 59
22 30   Kollari Sulejman 2108 ½ - ½   Cami Selman 0 66
23 70   Dushi Burim 0 ½ - ½   Zekaj Dritan 2034 35
24 48   Mihasi Erald 1865 1 - 0   Kastrati Labinot 0 82
25 52   Veleshnja Zino 1753 0 - 1   Pasku Sotir 0 90
26 38   Bekurti Mehmet 1990 3 0 - 1   Shkurta Xhulio 0 93
27 71   Fetahu Skender 0 3 1 - 0 3   Ajrula Adnan 1861 49
28 68   Caushi Alket 0 3 0 - 1 3   Beqiri Ferdinand 1817 50
29 54   Shabanay Lefter 1656 3 0 - 1 3   Caushaj Luan 0 67
30 55   Spiru Devid 1650 3 1 - 0 3   Dashi Vasillaq 0 69
31 61   Bregu Riza 0 3 1 - 0 3   Hyseni Nuridin 0 76
32 73   Gradeci Muhamet 0 3 ½ - ½ 3   Budakova Taulant 0 62
33 64   Buzra Kreshnik 0 3 0 - 1 3   Tashi Josef 0 95
34 32   Bedalli Erind 2060 - - + 3   Citozi Fatmir 0 98
35 75   Hoxha Agim 0 2 0 - 1   Kaja Estref 0 79
36 77   Isufi Elisa 0 2 ½ - ½ 2   Maqkavci Riza 0 84
37 91   Pirraku Mergim 0 2 + - - 2   Kalemi Besnik 0 80
38 94   Sutaj Sali 0 2 1 - 0 2   Kristo Enes 0 83
39 65   Bytyqi Arben 0 1 - 0 2   Mustafa Rozana 0 87
40 96   Vasili Marinel 0 + - - 1   Ndira Ilir 0 88
41 81   Kasa Gleni 0 1 + - - 1   Budlla Sokol 0 63
42 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
43 20   Nazarko Shpetim 2298 5 0     not paired    
44 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
45 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
46 36   Balla Fjodor 2008 1 0     not paired    
47 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
48 43 WCM Driza Arta 1906 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 72   Gjura Jetjon 0 0 0     not paired    
54 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
55 86   Muhja Safet 0 1 0     not paired    
56 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired    
57 92   Sahiti Jahjush 0 0 0     not paired

Results of Raund 9

Pairings/Results

Round 9 on 2014/11/08 at 1000

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 4 GM Dervishi Erald 2568 0 - 1 GM Kozul Zdenko 2632 1
2 2 GM Georgiev Kiril 2618 1 - 0 6 IM Pancevski Filip 2482 10
3 21   Petritaj Fotjon 2249 6 0 - 1 6 GM Brunello Sabino 2568 3
4 9 GM Blagojevic Dragisa 2495 6 ½ - ½ 6 GM Kuljasevic Davorin 2554 7
5 11 GM Drazic Sinisa 2429 6 ½ - ½ GM Nikolaidis Ioannis 2559 5
6 6 GM Bosiocic Marin 2555 1 - 0 IM Mehmeti Dritan 2423 12
7 19 FM Ashiku Franc 2300 ½ - ½ GM Dizdarevic Emir 2539 8
8 23   Noka Gezim 2212 0 - 1   Pasko Llambi 2303 18
9 13 WGM Videnova Iva 2380 5 ½ - ½ 5   Kabo Melsed 0 78
10 45   Qorri Fatmir 1885 5 ½ - ½ 5 FM Rama Lorenc 2316 17
11 85   Masha Rexhep 0 5 - - + 5 FM Brigljevic Milan 2223 22
12 26   Draci Robert 2169 5 0 - 1 5   Oltian Vata 2083 31
13 42 WCM Shabanaj Eglantina 1928 5 0 - 1   Kostanjsek Zorko 2189 24
14 44   Mico Timoleo 1891 0 - 1 IM Seitaj Ilir 2371 14
15 25 CM Paci Aleksander 2174 1 - 0   Zenuni Albert 0 97
16 57   Alimadhi Ilir 0 0 - 1   Saraci Nderim 2124 28
17 90   Pasku Sotir 0 0 - 1   Shabanaj Saimir 2121 29
18 93   Shkurta Xhulio 0 1 - 0   Meta Bimi 2037 34
19 41   Bushi Edmond 1959 1 - 0   Mihasi Erald 1865 48
20 56   Caka Olta 1407 4 0 - 1 4   Kollari Sulejman 2108 30
21 35   Zekaj Dritan 2034 4 0 - 1 4   Bregu Riza 0 61
22 37   Disha Beshim 2006 4 0 - 1 4   Dushi Burim 0 70
23 66   Cami Selman 0 4 + - - 4   Veleshnja Ajet 1982 40
24 50   Beqiri Ferdinand 1817 4 1 - 0 4   Citozi Fatmir 0 98
25 51 WCM Tuzi Bruna 1793 4 0 - 1 4   Fetahu Skender 0 71
26 67   Caushaj Luan 0 4 0 - 1 4   Tevdovski Zoran 1738 53
27 95   Tashi Josef 0 4 1 - 0 4   Spiru Devid 1650 55
28 79   Kaja Estref 0 + - -   Veleshnja Zino 1753 52
29 59   Beliu Luli 0 0 - 1   Gradeci Muhamet 0 73
30 62   Budakova Taulant 0 + - -   Kastrati Labinot 0 82
31 69   Dashi Vasillaq 0 3 1 - 0 3   Bekurti Mehmet 1990 38
32 49   Ajrula Adnan 1861 3 ½ - ½ 3   Caushi Alket 0 68
33 76   Hyseni Nuridin 0 3 ½ - ½ 3   Shabanay Lefter 1656 54
34 91   Pirraku Mergim 0 3 - - + 3   Buzra Kreshnik 0 64
35 84   Maqkavci Riza 0 ½ - ½ 3   Sutaj Sali 0 94
36 96   Vasili Marinel 0 + - -   Bytyqi Arben 0 65
37 87   Mustafa Rozana 0 2 ½ - ½   Isufi Elisa 0 77
38 81   Kasa Gleni 0 2 0 - 1 2   Hoxha Agim 0 75
39 83   Kristo Enes 0 2 + - - 1   Budlla Sokol 0 63
40 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
41 16 IM Kiroski Toni 2320 4 0     not paired    
42 20   Nazarko Shpetim 2298 5 0     not paired    
43 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
44 32   Bedalli Erind 2060 0     not paired    
45 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
46 36   Balla Fjodor 2008 1 0     not paired    
47 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
48 43 WCM Driza Arta 1906 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 72   Gjura Jetjon 0 0 0     not paired    
54 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
55 80   Kalemi Besnik 0 2 0     not paired    
56 86   Muhja Safet 0 1 0     not paired    
57 88   Ndira Ilir 0 1 0     not paired    
58 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired    
59 92   Sahiti Jahjush 0 0 0     not paired

Shorti i Raundit te 8 Durres Open 2014

Pairings/Results

Round 8 on 2014/11/07 at 1600

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 7 GM Kuljasevic Davorin 2554   6 GM Georgiev Kiril 2618 2
2 1 GM Kozul Zdenko 2632   GM Dizdarevic Emir 2539 8
3 5 GM Nikolaidis Ioannis 2559   GM Dervishi Erald 2568 4
4 10 IM Pancevski Filip 2482   GM Blagojevic Dragisa 2495 9
5 3 GM Brunello Sabino 2568 5   5 WGM Videnova Iva 2380 13
6 17 FM Rama Lorenc 2316 5   5 GM Drazic Sinisa 2429 11
7 12 IM Mehmeti Dritan 2423 5   5 FM Ashiku Franc 2300 19
8 14 IM Seitaj Ilir 2371   5   Petritaj Fotjon 2249 21
9 44   Mico Timoleo 1891   GM Bosiocic Marin 2555 6
10 18   Pasko Llambi 2303   CM Paci Aleksander 2174 25
11 22 FM Brigljevic Milan 2223   WCM Shabanaj Eglantina 1928 42
12 28   Saraci Nderim 2124     Noka Gezim 2212 23
13 29   Shabanaj Saimir 2121 4     Qorri Fatmir 1885 45
14 53   Tevdovski Zoran 1738 4   4   Draci Robert 2169 26
15 31   Oltian Vata 2083 4   4 WCM Tuzi Bruna 1793 51
16 34   Meta Bimi 2037 4   4   Alimadhi Ilir 0 57
17 78   Kabo Melsed 0 4   4   Disha Beshim 2006 37
18 40   Veleshnja Ajet 1982 4   4   Masha Rexhep 0 85
19 97   Zenuni Albert 0 4   4   Bushi Edmond 1959 41
20 16 IM Kiroski Toni 2320     Caka Olta 1407 56
21 24   Kostanjsek Zorko 2189     Beliu Luli 0 59
22 30   Kollari Sulejman 2108     Cami Selman 0 66
23 70   Dushi Burim 0     Zekaj Dritan 2034 35
24 48   Mihasi Erald 1865     Kastrati Labinot 0 82
25 52   Veleshnja Zino 1753     Pasku Sotir 0 90
26 38   Bekurti Mehmet 1990 3     Shkurta Xhulio 0 93
27 71   Fetahu Skender 0 3   3   Ajrula Adnan 1861 49
28 68   Caushi Alket 0 3   3   Beqiri Ferdinand 1817 50
29 54   Shabanay Lefter 1656 3   3   Caushaj Luan 0 67
30 55   Spiru Devid 1650 3   3   Dashi Vasillaq 0 69
31 61   Bregu Riza 0 3   3   Hyseni Nuridin 0 76
32 73   Gradeci Muhamet 0 3   3   Budakova Taulant 0 62
33 64   Buzra Kreshnik 0 3   3   Tashi Josef 0 95
34 32   Bedalli Erind 2060   3   Citozi Fatmir 0 98
35 75   Hoxha Agim 0 2     Kaja Estref 0 79
36 77   Isufi Elisa 0 2   2   Maqkavci Riza 0 84
37 91   Pirraku Mergim 0 2   2   Kalemi Besnik 0 80
38 94   Sutaj Sali 0 2   2   Kristo Enes 0 83
39 65   Bytyqi Arben 0   2   Mustafa Rozana 0 87
40 96   Vasili Marinel 0   1   Ndira Ilir 0 88
41 81   Kasa Gleni 0 1   1   Budlla Sokol 0 63
42 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
43 20   Nazarko Shpetim 2298 5 0     not paired    
44 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
45 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
46 36   Balla Fjodor 2008 1 0     not paired    
47 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
48 43 WCM Driza Arta 1906 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 72   Gjura Jetjon 0 0 0     not paired    
54 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
55 86   Muhja Safet 0 1 0     not paired    
56 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired    
57 92   Sahiti Jahjush 0 0 0     not paired

Shorti i Raundit te 9 Durres Open 2014

airings/Results

Round 9 on 2014/11/08 at 1000

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 4 GM Dervishi Erald 2568   GM Kozul Zdenko 2632 1
2 2 GM Georgiev Kiril 2618   6 IM Pancevski Filip 2482 10
3 21   Petritaj Fotjon 2249 6   6 GM Brunello Sabino 2568 3
4 9 GM Blagojevic Dragisa 2495 6   6 GM Kuljasevic Davorin 2554 7
5 11 GM Drazic Sinisa 2429 6   GM Nikolaidis Ioannis 2559 5
6 6 GM Bosiocic Marin 2555   IM Mehmeti Dritan 2423 12
7 19 FM Ashiku Franc 2300   GM Dizdarevic Emir 2539 8
8 23   Noka Gezim 2212     Pasko Llambi 2303 18
9 13 WGM Videnova Iva 2380 5   5   Kabo Melsed 0 78
10 45   Qorri Fatmir 1885 5   5 FM Rama Lorenc 2316 17
11 85   Masha Rexhep 0 5   5 FM Brigljevic Milan 2223 22
12 26   Draci Robert 2169 5   5   Oltian Vata 2083 31
13 42 WCM Shabanaj Eglantina 1928 5     Kostanjsek Zorko 2189 24
14 44   Mico Timoleo 1891   IM Seitaj Ilir 2371 14
15 25 CM Paci Aleksander 2174     Zenuni Albert 0 97
16 57   Alimadhi Ilir 0     Saraci Nderim 2124 28
17 90   Pasku Sotir 0     Shabanaj Saimir 2121 29
18 93   Shkurta Xhulio 0     Meta Bimi 2037 34
19 41   Bushi Edmond 1959     Mihasi Erald 1865 48
20 56   Caka Olta 1407 4   4   Kollari Sulejman 2108 30
21 35   Zekaj Dritan 2034 4   4   Bregu Riza 0 61
22 37   Disha Beshim 2006 4   4   Dushi Burim 0 70
23 66   Cami Selman 0 4   4   Veleshnja Ajet 1982 40
24 50   Beqiri Ferdinand 1817 4   4   Citozi Fatmir 0 98
25 51 WCM Tuzi Bruna 1793 4   4   Fetahu Skender 0 71
26 67   Caushaj Luan 0 4   4   Tevdovski Zoran 1738 53
27 95   Tashi Josef 0 4   4   Spiru Devid 1650 55
28 79   Kaja Estref 0     Veleshnja Zino 1753 52
29 59   Beliu Luli 0     Gradeci Muhamet 0 73
30 62   Budakova Taulant 0     Kastrati Labinot 0 82
31 69   Dashi Vasillaq 0 3   3   Bekurti Mehmet 1990 38
32 49   Ajrula Adnan 1861 3   3   Caushi Alket 0 68
33 76   Hyseni Nuridin 0 3   3   Shabanay Lefter 1656 54
34 91   Pirraku Mergim 0 3   3   Buzra Kreshnik 0 64
35 84   Maqkavci Riza 0   3   Sutaj Sali 0 94
36 96   Vasili Marinel 0     Bytyqi Arben 0 65
37 87   Mustafa Rozana 0 2     Isufi Elisa 0 77
38 81   Kasa Gleni 0 2   2   Hoxha Agim 0 75
39 83   Kristo Enes 0 2   1   Budlla Sokol 0 63
40 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
41 16 IM Kiroski Toni 2320 4 0     not paired    
42 20   Nazarko Shpetim 2298 5 0     not paired    
43 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
44 32   Bedalli Erind 2060 0     not paired    
45 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
46 36   Balla Fjodor 2008 1 0     not paired    
47 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
48 43 WCM Driza Arta 1906 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 72   Gjura Jetjon 0 0 0     not paired    
54 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
55 80   Kalemi Besnik 0 2 0     not paired    
56 86   Muhja Safet 0 1 0     not paired    
57 88   Ndira Ilir 0 1 0     not paired    
58 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired    
59 92   Sahiti Jahjush 0 0 0     not paired

Renditja mbas Raundit te 7 Durres Open 2014

Rank after Round 7

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 2 GM Georgiev Kiril BUL 2618 6.0 0.0 32.0 215.0
2 5 GM Nikolaidis Ioannis GRE 2559 5.5 0.0 32.5 201.0
3 1 GM Kozul Zdenko CRO 2632 5.5 0.0 32.5 198.5
4 7 GM Kuljasevic Davorin CRO 2554 5.5 0.0 31.5 199.5
5 8 GM Dizdarevic Emir BIH 2539 5.5 0.0 31.5 194.5
6 9 GM Blagojevic Dragisa MNE 2495 5.5 0.0 30.5 180.0
7 4 GM Dervishi Erald ALB 2568 5.5 0.0 30.0 193.5
8 10 IM Pancevski Filip MKD 2482 5.5 0.0 29.0 196.0
9 3 GM Brunello Sabino ITA 2568 5.0 0.0 33.0 199.0
10 19 FM Ashiku Franc ALB 2300 5.0 0.0 30.5 189.0
11 12 IM Mehmeti Dritan ALB 2423 5.0 0.0 29.5 174.0
12 13 WGM Videnova Iva BUL 2380 5.0 0.0 29.0 195.0
13 11 GM Drazic Sinisa SRB 2429 5.0 0.0 29.0 174.5
14 17 FM Rama Lorenc ALB 2316 5.0 0.0 26.5 193.0
15 20   Nazarko Shpetim GER 2298 5.0 0.0 26.5 185.5
16 21   Petritaj Fotjon ALB 2249 5.0 0.0 26.0 182.5
17 6 GM Bosiocic Marin CRO 2555 4.5 0.0 30.0 195.0
18 14 IM Seitaj Ilir ALB 2371 4.5 0.0 30.0 191.5
19 18   Pasko Llambi ALB 2303 4.5 0.0 29.5 197.0
20 23   Noka Gezim ALB 2212 4.5 0.0 29.5 189.0
21 28   Saraci Nderim FID 2124 4.5 0.0 28.5 185.0
22 25 CM Paci Aleksander ALB 2174 4.5 0.0 28.0 183.5
23 22 FM Brigljevic Milan CRO 2223 4.5 0.0 26.5 176.5
24 42 WCM Shabanaj Eglantina ALB 1928 4.5 0.0 25.5 168.0
25 44   Mico Timoleo ALB 1891 4.5 0.0 25.0 162.5
26 45   Qorri Fatmir ALB 1885 4.5 0.0 22.0 176.5
27 26   Draci Robert ALB 2169 4.0 0.0 32.0 172.0
28 78   Kabo Melsed ALB 0 4.0 0.0 28.5 181.5
29 57   Alimadhi Ilir ALB 0 4.0 0.0 28.5 176.5
30 34   Meta Bimi ALB 2037 4.0 0.0 27.0 184.0
31 29   Shabanaj Saimir ALB 2121 4.0 0.0 26.0 180.0
32 51 WCM Tuzi Bruna ALB 1793 4.0 0.0 26.0 162.0
33 31   Oltian Vata ALB 2083 4.0 0.0 25.5 170.5
34 37   Disha Beshim ALB 2006 4.0 0.0 25.5 169.5
35 97   Zenuni Albert ALB 0 4.0 0.0 25.0 172.0
36 41   Bushi Edmond ALB 1959 4.0 0.0 23.5 143.5
37 40   Veleshnja Ajet ALB 1982 4.0 0.0 23.0 181.5
38 53   Tevdovski Zoran MKD 1738 4.0 0.0 22.0 161.0
39 85   Masha Rexhep ALB 0 4.0 0.0 21.5 160.5
40 35   Zekaj Dritan ALB 2034 3.5 0.0 28.0 183.5
41 16 IM Kiroski Toni MKD 2320 3.5 0.0 28.0 176.0
42 70   Dushi Burim FID 0 3.5 0.0 27.0 167.0
43 66   Cami Selman ALB 0 3.5 0.0 26.5 173.0
44 93   Shkurta Xhulio ALB 0 3.5 0.0 26.5 170.5
45 59   Beliu Luli ALB 0 3.5 0.0 25.5 169.5
46 52   Veleshnja Zino ALB 1753 3.5 0.0 25.0 176.5
47 24   Kostanjsek Zorko CRO 2189 3.5 0.0 25.0 165.0
48 90   Pasku Sotir ALB 0 3.5 0.0 24.5 162.5
49 56   Caka Olta ALB 1407 3.5 0.0 23.5 159.0
50 30   Kollari Sulejman ALB 2108 3.5 0.0 21.5 176.5
51 48   Mihasi Erald ALB 1865 3.5 0.0 21.5 172.5
52 82   Kastrati Labinot ALB 0 3.5 0.0 19.0 166.0
53 67   Caushaj Luan ALB 0 3.0 0.0 25.0 174.0
54 49   Ajrula Adnan MKD 1861 3.0 0.0 25.0 173.0
55 69   Dashi Vasillaq ALB 0 3.0 0.0 25.0 165.0
56 76   Hyseni Nuridin ALB 0 3.0 0.0 25.0 155.5
57 71   Fetahu Skender ALB 0 3.0 0.0 24.5 162.0
58 50   Beqiri Ferdinand ALB 1817 3.0 0.0 24.0 178.5
59 38   Bekurti Mehmet ALB 1990 3.0 0.0 23.0 166.5
60 73   Gradeci Muhamet ALB 0 3.0 0.0 21.5 165.0
61 64   Buzra Kreshnik ALB 0 3.0 0.0 21.5 164.0
62 55   Spiru Devid ALB 1650 3.0 0.0 21.5 161.0
63 62   Budakova Taulant ALB 0 3.0 0.0 20.5 166.5
64 95   Tashi Josef ALB 0 3.0 0.0 20.5 151.0
65 54   Shabanay Lefter ALB 1656 3.0 0.0 20.0 161.0
66 61   Bregu Riza ALB 0 3.0 0.0 20.0 159.0
67 68   Caushi Alket ALB 0 3.0 0.0 20.0 155.5
68 98   Citozi Fatmir ALB 0 3.0 0.0 19.5 158.0
69 32   Bedalli Erind ALB 2060 2.5 0.0 23.5 164.0
70 43 WCM Driza Arta ALB 1906 2.5 0.0 19.0 158.5
71 79   Kaja Estref ALB 0 2.5 0.0 17.0 153.0
72 87   Mustafa Rozana ALB 0 2.0 0.0 21.5 135.5
73 91   Pirraku Mergim ALB 0 2.0 0.0 21.0 143.5
74 77   Isufi Elisa ALB 0 2.0 0.0 20.0 156.0
75 80   Kalemi Besnik ALB 0 2.0 0.0 20.0 144.0
76 75   Hoxha Agim ALB 0 2.0 0.0 19.5 132.0
77 94   Sutaj Sali ALB 0 2.0 0.0 19.0 131.0
78 83   Kristo Enes ALB 0 2.0 0.0 18.5 143.0
79 84   Maqkavci Riza ALB 0 2.0 0.0 18.5 125.0
80 65   Bytyqi Arben ALB 0 1.5 0.0 22.5 151.0
81 96   Vasili Marinel ALB 0 1.5 0.0 21.5 131.0
82 36   Balla Fjodor ALB 2008 1.0 0.0 20.5 103.0
83 15 FM Veleski Robert MKD 2343 1.0 0.0 20.5 18.0
84 86   Muhja Safet ALB 0 1.0 0.0 19.5 112.0
85 63   Budlla Sokol ALB 0 1.0 0.0 18.0 106.0
86 81   Kasa Gleni ALB 0 1.0 0.0 16.5 133.5
87 88   Ndira Ilir ALB 0 1.0 0.0 15.5 128.5
88 92   Sahiti Jahjush ALB 0 0.0 0.0 18.0 45.5
89 74   Hatka Luan ALB 0 0.0 0.0 17.5 32.5
90 58   Babamusta Elton ALB 0 0.0 0.0 17.5 31.0
91 60   Boshku Konstantin ALB 0 0.0 0.0 17.5 30.0
92 89   Omeri Edlor ALB 0 0.0 0.0 17.5 24.5
93 39   Asani Adem FID 1985 0.0 0.0 17.5 22.0
94 47   Hoxha Altin ALB 1865 0.0 0.0 17.5 21.0
95 27   Alishani Ibrahim FID 2135 0.0 0.0 17.5 20.0
96 46   Gjonaj Jurgen ALB 1865 0.0 0.0 17.5 19.5
97 33   Semsiu Agim MKD 2038 0.0 0.0 17.5 0.0
98 72   Gjura Jetjon ALB 0 0.0 0.0 16.5 109.0

Renditja mbas Raundit te 8 Durres Open 2014

Rank after Round 8

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 GM Kozul Zdenko CRO 2632 6.5 0.0 41.5 302.5
2 2 GM Georgiev Kiril BUL 2618 6.5 0.0 41.0 315.5
3 4 GM Dervishi Erald ALB 2568 6.5 0.0 38.0 293.5
4 3 GM Brunello Sabino ITA 2568 6.0 0.0 42.0 305.0
5 7 GM Kuljasevic Davorin CRO 2554 6.0 0.0 41.0 304.5
6 9 GM Blagojevic Dragisa MNE 2495 6.0 0.0 41.0 268.5
7 10 IM Pancevski Filip MKD 2482 6.0 0.0 38.0 293.5
8 11 GM Drazic Sinisa SRB 2429 6.0 0.0 38.0 261.0
9 21   Petritaj Fotjon ALB 2249 6.0 0.0 33.5 281.5
10 8 GM Dizdarevic Emir BIH 2539 5.5 0.0 42.0 277.0
11 5 GM Nikolaidis Ioannis GRE 2559 5.5 0.0 41.0 297.5
12 12 IM Mehmeti Dritan ALB 2423 5.5 0.0 40.0 263.0
13 6 GM Bosiocic Marin CRO 2555 5.5 0.0 39.5 288.5
14 18   Pasko Llambi ALB 2303 5.5 0.0 38.5 298.0
15 19 FM Ashiku Franc ALB 2300 5.5 0.0 38.0 285.5
16 23   Noka Gezim ALB 2212 5.5 0.0 38.0 284.5
17 13 WGM Videnova Iva BUL 2380 5.0 0.0 40.0 291.5
18 26   Draci Robert ALB 2169 5.0 0.0 38.0 259.5
19 17 FM Rama Lorenc ALB 2316 5.0 0.0 36.5 282.5
20 78   Kabo Melsed ALB 0 5.0 0.0 36.0 274.5
21 22 FM Brigljevic Milan CRO 2223 5.0 0.0 36.0 268.0
22 42 WCM Shabanaj Eglantina ALB 1928 5.0 0.0 34.5 251.0
23 20   Nazarko Shpetim GER 2298 5.0 0.0 34.0 243.0
24 31   Oltian Vata ALB 2083 5.0 0.0 33.5 258.5
25 45   Qorri Fatmir ALB 1885 5.0 0.0 32.0 263.5
26 85   Masha Rexhep ALB 0 5.0 0.0 28.0 248.5
27 14 IM Seitaj Ilir ALB 2371 4.5 0.0 40.0 284.0
28 25 CM Paci Aleksander ALB 2174 4.5 0.0 37.0 271.0
29 29   Shabanaj Saimir ALB 2121 4.5 0.0 37.0 266.0
30 28   Saraci Nderim FID 2124 4.5 0.0 36.5 280.5
31 34   Meta Bimi ALB 2037 4.5 0.0 35.5 274.0
32 57   Alimadhi Ilir ALB 0 4.5 0.0 35.0 260.0
33 93   Shkurta Xhulio ALB 0 4.5 0.0 33.5 258.5
34 44   Mico Timoleo ALB 1891 4.5 0.0 33.5 242.5
35 24   Kostanjsek Zorko CRO 2189 4.5 0.0 32.5 258.0
36 90   Pasku Sotir ALB 0 4.5 0.0 32.0 246.5
37 97   Zenuni Albert ALB 0 4.5 0.0 31.5 259.0
38 41   Bushi Edmond ALB 1959 4.5 0.0 31.5 216.5
39 48   Mihasi Erald ALB 1865 4.5 0.0 29.0 254.5
40 37   Disha Beshim ALB 2006 4.0 0.0 35.5 256.0
41 66   Cami Selman ALB 0 4.0 0.0 35.5 252.5
42 51 WCM Tuzi Bruna ALB 1793 4.0 0.0 35.0 231.0
43 70   Dushi Burim FID 0 4.0 0.0 34.5 249.5
44 16 IM Kiroski Toni MKD 2320 4.0 0.0 34.0 266.0
45 35   Zekaj Dritan ALB 2034 4.0 0.0 33.5 271.0
46 50   Beqiri Ferdinand ALB 1817 4.0 0.0 32.5 257.0
47 40   Veleshnja Ajet ALB 1982 4.0 0.0 31.5 258.5
48 71   Fetahu Skender ALB 0 4.0 0.0 31.5 245.0
49 67   Caushaj Luan ALB 0 4.0 0.0 31.0 261.0
50 56   Caka Olta ALB 1407 4.0 0.0 30.5 242.0
51 53   Tevdovski Zoran MKD 1738 4.0 0.0 29.5 245.5
52 55   Spiru Devid ALB 1650 4.0 0.0 28.5 242.0
53 30   Kollari Sulejman ALB 2108 4.0 0.0 27.5 261.5
54 61   Bregu Riza ALB 0 4.0 0.0 26.0 245.0
55 98   Citozi Fatmir ALB 0 4.0 0.0 25.5 231.0
56 95   Tashi Josef ALB 0 4.0 0.0 24.5 226.5
57 52   Veleshnja Zino ALB 1753 3.5 0.0 35.0 250.5
58 59   Beliu Luli ALB 0 3.5 0.0 34.0 247.5
59 73   Gradeci Muhamet ALB 0 3.5 0.0 27.5 245.5
60 62   Budakova Taulant ALB 0 3.5 0.0 27.0 245.0
61 82   Kastrati Labinot ALB 0 3.5 0.0 26.5 241.5
62 79   Kaja Estref ALB 0 3.5 0.0 23.0 222.5
63 49   Ajrula Adnan MKD 1861 3.0 0.0 33.5 253.0
64 69   Dashi Vasillaq ALB 0 3.0 0.0 32.0 243.0
65 76   Hyseni Nuridin ALB 0 3.0 0.0 31.5 230.0
66 38   Bekurti Mehmet ALB 1990 3.0 0.0 30.0 251.0
67 64   Buzra Kreshnik ALB 0 3.0 0.0 27.5 235.5
68 68   Caushi Alket ALB 0 3.0 0.0 27.0 225.0
69 91   Pirraku Mergim ALB 0 3.0 0.0 27.0 211.5
70 54   Shabanay Lefter ALB 1656 3.0 0.0 26.5 235.5
71 94   Sutaj Sali ALB 0 3.0 0.0 26.5 192.5
72 32   Bedalli Erind ALB 2060 2.5 0.0 30.5 238.0
73 65   Bytyqi Arben ALB 0 2.5 0.0 28.5 230.5
74 43 WCM Driza Arta ALB 1906 2.5 0.0 26.5 207.0
75 96   Vasili Marinel ALB 0 2.5 0.0 26.5 195.0
76 84   Maqkavci Riza ALB 0 2.5 0.0 25.5 183.5
77 77   Isufi Elisa ALB 0 2.5 0.0 25.0 235.0
78 87   Mustafa Rozana ALB 0 2.0 0.0 27.0 198.0
79 75   Hoxha Agim ALB 0 2.0 0.0 26.5 187.5
80 80   Kalemi Besnik ALB 0 2.0 0.0 25.5 216.0
81 83   Kristo Enes ALB 0 2.0 0.0 23.5 210.5
82 81   Kasa Gleni ALB 0 2.0 0.0 19.5 194.5
83 15 FM Veleski Robert MKD 2343 1.0 0.0 26.0 23.0
84 86   Muhja Safet ALB 0 1.0 0.0 25.0 148.0
85 36   Balla Fjodor ALB 2008 1.0 0.0 25.0 134.0
86 63   Budlla Sokol ALB 0 1.0 0.0 24.0 159.5
87 88   Ndira Ilir ALB 0 1.0 0.0 20.0 195.5
88 92   Sahiti Jahjush ALB 0 0.0 0.0 22.0 58.5
89 58   Babamusta Elton ALB 0 0.0 0.0 22.0 41.5
90 60   Boshku Konstantin ALB 0 0.0 0.0 22.0 40.5
91 74   Hatka Luan ALB 0 0.0 0.0 22.0 38.5
92 89   Omeri Edlor ALB 0 0.0 0.0 22.0 32.5
93 39   Asani Adem FID 1985 0.0 0.0 22.0 27.5
94 27   Alishani Ibrahim FID 2135 0.0 0.0 22.0 27.0
  46   Gjonaj Jurgen ALB 1865 0.0 0.0 22.0 27.0
96 47   Hoxha Altin ALB 1865 0.0 0.0 22.0 25.0
97 33   Semsiu Agim MKD 2038 0.0 0.0 22.0 0.0
98 72   Gjura Jetjon ALB 0 0.0 0.0 21.5 142.5

Results of Raund 7

Pairings/Results

Round 7 on 2014/11/06 at 1600

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 2 GM Georgiev Kiril 2618 ½ - ½ 5 GM Kozul Zdenko 2632 1
2 8 GM Dizdarevic Emir 2539 5 ½ - ½ 5 GM Kuljasevic Davorin 2554 7
3 11 GM Drazic Sinisa 2429 ½ - ½ GM Brunello Sabino 2568 3
4 4 GM Dervishi Erald 2568 1 - 0 IM Seitaj Ilir 2371 14
5 25 CM Paci Aleksander 2174 0 - 1 GM Nikolaidis Ioannis 2559 5
6 6 GM Bosiocic Marin 2555 0 - 1 IM Pancevski Filip 2482 10
7 9 GM Blagojevic Dragisa 2495 1 - 0   Pasko Llambi 2303 18
8 12 IM Mehmeti Dritan 2423 4 1 - 0 4   Shabanaj Saimir 2121 29
9 13 WGM Videnova Iva 2380 4 1 - 0 4   Oltian Vata 2083 31
10 26   Draci Robert 2169 4 0 - 1 4 FM Rama Lorenc 2316 17
11 19 FM Ashiku Franc 2300 4 1 - 0 4   Meta Bimi 2037 34
12 20   Nazarko Shpetim 2298 4 1 - 0 4   Alimadhi Ilir 0 57
13 21   Petritaj Fotjon 2249 4 1 - 0 4   Kabo Melsed 0 78
14 42 WCM Shabanaj Eglantina 1928 1 - 0 IM Kiroski Toni 2320 16
15 66   Cami Selman 0 0 - 1 FM Brigljevic Milan 2223 22
16 23   Noka Gezim 2212 1 - 0   Dushi Burim 0 70
17 45   Qorri Fatmir 1885 1 - 0   Kostanjsek Zorko 2189 24
18 90   Pasku Sotir 0 0 - 1   Saraci Nderim 2124 28
19 35   Zekaj Dritan 2034 0 - 1   Mico Timoleo 1891 44
20 37   Disha Beshim 2006 3 1 - 0   Mihasi Erald 1865 48
21 59   Beliu Luli 0 3 ½ - ½ 3   Kollari Sulejman 2108 30
22 67   Caushaj Luan 0 3 0 - 1 3   Veleshnja Ajet 1982 40
23 41   Bushi Edmond 1959 3 1 - 0 3   Gradeci Muhamet 0 73
24 49   Ajrula Adnan 1861 3 0 - 1 3   Masha Rexhep 0 85
25 50   Beqiri Ferdinand 1817 3 0 - 1 3   Zenuni Albert 0 97
26 76   Hyseni Nuridin 0 3 0 - 1 3 WCM Tuzi Bruna 1793 51
27 93   Shkurta Xhulio 0 3 ½ - ½ 3   Veleshnja Zino 1753 52
28 98   Citozi Fatmir 0 3 0 - 1 3   Tevdovski Zoran 1738 53
29 82   Kastrati Labinot 0 1 - 0   Bedalli Erind 2060 32
30 43 WCM Driza Arta 1906 - - +   Caka Olta 1407 56
31 62   Budakova Taulant 0 ½ - ½   Fetahu Skender 0 71
32 38   Bekurti Mehmet 1990 2 1 - 0 2   Isufi Elisa 0 77
33 75   Hoxha Agim 0 2 0 - 1 2   Shabanay Lefter 1656 54
34 84   Maqkavci Riza 0 2 0 - 1 2   Spiru Devid 1650 55
35 94   Sutaj Sali 0 2 0 - 1 2   Bregu Riza 0 61
36 64   Buzra Kreshnik 0 2 + - - 2   Kalemi Besnik 0 80
37 87   Mustafa Rozana 0 2 0 - 1 2   Caushi Alket 0 68
38 69   Dashi Vasillaq 0 2 1 - 0 2   Pirraku Mergim 0 91
39 95   Tashi Josef 0 2 1 - 0   Vasili Marinel 0 96
40 79   Kaja Estref 0 1 - 0   Bytyqi Arben 0 65
41 83   Kristo Enes 0 1 1 - 0 1   Kasa Gleni 0 81
42 63   Budlla Sokol 0 0 1 - 0 1   Ndira Ilir 0 88
43 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
44 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
45 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
46 36   Balla Fjodor 2008 1 0     not paired    
47 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
48 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
49 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
50 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
51 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
52 72   Gjura Jetjon 0 0 0     not paired    
53 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
54 86   Muhja Safet 0 1 0     not paired    
55 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired    
56 92   Sahiti Jahjush 0 0 0     not paired

Subcategories

  • Shqiperi

    Kjo kategori eshte per lajmet e federates

  • Kalendari

     

     Kalendari aktiviteteve 2017

    Ne aktivitetet kombetare  marrin pjese vetem shahistet e licencuar nga klubet/ shoqatat anetare te FSHSH

    Aktivitete Kombetare per te rritur :

    1. Gjysëm Finalet e Kampionatit Kombetar Individual

    (25 Mars- 2 Prill; 9- Ture)

    2. Kampionati Kombetar i Blicit, 5 min., 26 Mars

    3. Kampionati Kombetar Finalet Meshkuj & Femra, 23 - Shtator 1 Tetor

    Pjesmarrja Meshkuj:

    3 Elo me te larte + kampioni 2016 + Kampioni Te rinjve + 5 te kualifikuar nga Gjysem- Finalet

    5. Kampionati Kombetar Ekipor : Finalet 14-22 Tetor

    Kualifikueset : 7-8 Tetor

    Pjesmarrja:

    5 tavolina ; 4 te rritur + 1 U 18: + 2 rezerve

    6. Kampionati Kombetar Rapid 15 min., gjate Ekiporit

    7. Kampionati Kombetar Rapid 30 min. 25- 26 Nëntor

    8. Kupa e Republikes (4 Ekipet më të mira 2017 ) 28-29 Nentor

    Aktivitete Kombetare per te rinj:

    1. Kampionati Kombëtar për të Rinj me grup-mosha

    ( 8-10-12-14-16-18), 8-15 Prill

    2. Kupa e FSHSH per te rinj (U 16) :

    3. Kupa “Ilir Karkanaqe “ ( U 12) : Tetor, 2 dite

    4. Kupa “Sotir Qirjako “ ( U 12) : Shtator, 1 dite

    5. Kampionati Kombëtar i Shkollave

Kategoria I

Kategoria I
Kategoria I - Kjo hapesire eshte per kategorine e I-re

Kategoria II

Kategoria II
Kategoria II - Kjo hapesire eshte per kategorine e II-te

Kategoria III

Kategori\" data-mce-src=
Kategoria III - Kjo hapesire eshte per kategorine e III-te

Kategoria IV

Kategoria IV
Kategoria IV - Kjo hapesire eshte per kategorine e IV-rt

Kategoria V

Kategoria V
Kategoria V - Kjo hapesire eshte per kategorine e V-te