Tue10172017

Last updateTue, 11 Jul 2017 6pm

Back You are here: Home Lajme

Lajme

Rezultatet e Raundit te 4 kampionati Ekipor 2016

Round 4 on 2016/10/11 at 16
Bo. 10   ROSKOVECI Rtg - 7   AKADEMIA Rtg 3½: ½
1.1  
  PASKU, LLAMBI
0 -  
  SHPATI, TEDI
0 1 - 0
1.2  
  DISHA, BESIM
0 -  
  KERCIKU, SUZANA
0 1 - 0
1.3  
  KOLA, ELVIS
0 -  
  SHUQJA, KLEAN
0 1 - 0
1.4  
  PASKU, SOTIR
0 -  
  CAKA, OLTA
0 ½ - ½
Bo. 8   VELECIKU Rtg - 6   PARTIZANI Rtg 1½:2½
2.1  
  SALIHAJ, FERIT
0 -  
  SHABANAJ, EGLANTINA
0 1 - 0
2.2  
  PUSTINA, ARDIAN
0 -  
  HOXHA, ALTIN
0 ½ - ½
2.3  
  BEKURTI, MEHMET
0 -  
  SINOIMERI, AGIM
0 0 - 1
2.4  
  HOXHA, AGIM
0 -  
  SHABANAJ, SAIMIR
0 0 - 1
Bo. 9   VALBONA Rtg - 5   BUTRINTI Rtg 1½:2½
3.1  
  ZENUNI, PETRIT
0 -  
  MEHMETI, DRITAN
0 0 - 1
3.2  
  META, BIMI
0 -  
  MIHASI, LIME
0 0 - 1
3.3  
  BAJRAKTARI, BESNIK
0 -  
  VATA, OLTI
0 1 - 0
3.4  
  BAJRAKTARI, TAHIR
0 -  
  MIHASI, ERALD
0 ½ - ½
Bo. 1   NAFTETARI Rtg - 4   ELBASANI Rtg 4 : 0
4.1  
  DRASHKO, MILAN
0 -  
  BREGU, RIZA
0 1 - 0
4.2  
  ASHIKU, FRANC
0 -  
  KOROVESHI, KLEMENT
0 1 - 0
4.3  
  SEITAJ, ILIR
0 -  
  KALLARI, EMILIANO
0 1 - 0
4.4  
  SULA, ZEQIR
0 -  
  BEDALLI, ERIND
0 1 - 0
Bo. 2   TEUTA Rtg - 3   SKRAPARI Rtg 2 : 2
5.1  
  RAMA, LORENC
0 -  
  VELESHNJA, ZINO
0 1 - 0
5.2  
  CAUSHAJ, ALKET
0 -  
  TELEGRAFI, ADI
0 1 - 0
5.3  
  ISUFI, ELISA
0 -  
  VELESHNJA, AJET
0 0 - 1
5.4  
  MUSTAFA, ROZANA
0 -

Lojtaret pjesmares per cdo ekip ne kampionatin Ekipor

Team-Composition without round-results

  1. NAFTETARI (RtgAvg:1000 / TB1: 9 / TB2: 6)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   DERVISHI ERALD 0 ALB   0,0 0,0
2   DRASHKO MILAN 0 ALB   1,0 1,0
3   ASHIKU FRANC 0 ALB   2,0 3,0
4   SEITAJ ILIR 0 ALB   3,0 3,0
5   SULA ZEQIR 0 ALB   2,5 3,0
6   MIHALI GJERGJI 0 ALB   0,5 2,0
  2. TEUTA (RtgAvg:1000 / TB1: 5 / TB2: 2)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   RAMA LORENC 0 ALB   0,5 1,0
2   BABAMUSTA ELTON 0 ALB   2,0 3,0
3   CERGA RENIS 0 ALB   1,0 2,0
4   CAUSHAJ ALKET 0 ALB   0,5 2,0
5   ISUFI ELISA 0 ALB   1,0 3,0
6   MUSTAFA ROZANA 0 ALB   0,0 1,0
  3. SKRAPARI (RtgAvg:1000 / TB1: 5,5 / TB2: 3)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   VELESHNJA ZINO 0 ALB   2,0 3,0
2   VITO ARDIAN 0 ALB   0,0 3,0
3   TELEGRAFI ADI 0 ALB   2,0 3,0
4   VELESHNJA AJET 0 ALB   1,5 3,0
5   ZEKA PETRIT 0 ALB   0,0 0,0
6   GURI ENGJELL 0 ALB   0,0 0,0
  4. ELBASANI (RtgAvg:1000 / TB1: 8,5 / TB2: 6)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   BREGU RIZA 0 ALB   2,5 3,0
2   KOROVESHI KLEMENT 0 ALB   1,5 3,0
3   BEQIRI FERDINAND 0 ALB   2,0 2,0
4   KALLARI EMILIANO 0 ALB   2,0 3,0
5   BEDALLI ERIND 0 ALB   0,5 1,0
  5. BUTRINTI (RtgAvg:1000 / TB1: 9,5 / TB2: 6)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   MEHMETI DRITAN 0 ALB   2,5 3,0
2   MIHASI LIME 0 ALB   2,5 3,0
3   VATA OLTI 0 ALB   2,0 2,0
4   GUXHO CLIRIM 0 ALB   2,5 3,0
5   MIHASI ERALD 0 ALB   0,0 1,0
6   MEJDINI MURAT 0 ALB   0,0 0,0
  6. PARTIZANI (RtgAvg:1000 / TB1: 6,5 / TB2: 3)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   SHABANAJ EGLANTINA 0 ALB   0,0 3,0
2   BALLA FJODOR 0 ALB   0,0 0,0
3   HOXHA ALTIN 0 ALB   1,0 3,0
4   SINOIMERI AGIM 0 ALB   2,5 3,0
5   SHABANAJ SAIMIR 0 ALB   3,0 3,0
  7. AKADEMIA (RtgAvg:1000 / TB1: 2,5 / TB2: 0)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   SHPATI TEDI 0 ALB   2,0 3,0
2   TUZI BRUNA 0 ALB   0,0 2,0
3   KERCIKU SUZANA 0 ALB   0,0 2,0
4   SHUQJA KLEAN 0 ALB   0,5 3,0
5   CAKA OLTA 0 ALB   0,0 1,0
6   MARKO PIRRO 0 ALB   0,0 1,0
  8. VELECIKU (RtgAvg:1000 / TB1: 3,5 / TB2: 1)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   SALIHAJ FERIT 0 ALB   0,0 3,0
2   PUSTINA ARDIAN 0 ALB   2,0 3,0
3   BUSHI EDMOND 0 ALB   0,0 3,0
4   NOKA GEZIM 0 ALB   1,5 2,0
5   HOXHA AGIM 0 ALB   0,0 0,0
6   BEKURTI MEHMET 0 ALB   0,0 1,0
  9. VALBONA (RtgAvg:1000 / TB1: 4,5 / TB2: 1)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   KURMEKAJ JETMIR 0 ALB   0,0 1,0
2   ZENUNI PETRIT 0 ALB   1,0 3,0
3   BAJRAKTARI JETMIR 0 ALB   1,5 3,0
4   META BIMI 0 ALB   1,0 3,0
5   BAJRAKTARI BESNIK 0 ALB   1,0 2,0
6   BAJRAKTARI TAHIR 0 ALB   0,0 0,0
  10. ROSKOVECI (RtgAvg:1000 / TB1: 5,5 / TB2: 2)
Bo.   Name Rtg FED FideID Pts. Games
1   PASKU LLAMBI 0 ALB   1,5 3,0
2   DISHA BESIM 0 ALB   1,5 3,0
3   KOLA ELVIS 0 ALB   0,5 2,0
4   PASKU SOTIR 0 ALB   2,0 3,0
5   PASKU ROELA 0 ALB   0,0 1,0

Rezultatet e Europianit nen U18 mbas 3 raunde:

Rezultatet e shahisteve Shqiptar mbas Raundit te 3:

 

  1. Timoleo Mico ka 1 pike, ka fituar 1 ndeshje dhe ka humbur 2. Sot luan perball Bullgarit Nikolov Rumen 2275 ELO
  2. Ted Shpati ka  1 pike, ka barazuar 2 dhe humbur 1. Sot luan perball Zvicerianit  Martin Schigoffer 2084 ELO 
  3. Zino Veleshnja 1.5 pike, 1 fitore nje barazim 1 humbje. Sot luan perball Finlandezit Hallman Valo ELO 2013
  4. Pirro Marko 0.5 pike, 1 barazim 2 humbje. Sot luan perball  Italianit Buonanno Raffaele 1832 ELO
  5. Deni Vito 1 pike, 1 fitore 2 humbje. Sot luan perball Bjerllorusit  Barys Vainerchuk 1389 ELO
  6. Adrian Guri 0 pike, 3 humbje. Sot luan perball Rusit Eremin Ivan 0 ELO
  7. Suzana Kerciku 0.5 pike, 1 barazim 2 humbje. Sot luan perball Kroates Vukajlovic Zorana ELO 1718
  8. Klean Shuqja 2.5 pike, 2 fiote 1 barazim. Sot luan perball Ruses Kasaeva Sofiia   ELO 1533

 

 

Rezultatet Per cdo lojtar mbas raundit te 3.

Team-Composition with round-results

  1. BUTRINTI (RtgAvg:1000, TB1: 9,5 / TB2: 6)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   MEHMETI DRITAN 0 ALB   1 ½ 1             2,5 3 1000
2   MIHASI LIME 0 ALB   1 1 ½             2,5 3 1000
3   VATA OLTI 0 ALB     1 1             2,0 2 1000
4   GUXHO CLIRIM 0 ALB   ½ 1 1             2,5 3 1000
5   MIHASI ERALD 0 ALB   0                 0,0 1 1000
  2. NAFTETARI (RtgAvg:1000, TB1: 9 / TB2: 6)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
2   DRASHKO MILAN 0 ALB       1             1,0 1 1000
3   ASHIKU FRANC 0 ALB   ½ ½ +             2,0 3 1000
4   SEITAJ ILIR 0 ALB   1 1 1             3,0 3 1000
5   SULA ZEQIR 0 ALB   1 1 ½             2,5 3 1000
6   MIHALI GJERGJI 0 ALB   0 ½               0,5 2 1000
  3. ELBASANI (RtgAvg:1000, TB1: 8,5 / TB2: 6)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   BREGU RIZA 0 ALB   ½ 1 +             2,5 3 1000
2   KOROVESHI KLEMENT 0 ALB   1 ½ 0             1,5 3 1000
3   BEQIRI FERDINAND 0 ALB   1 1               2,0 2 1000
4   KALLARI EMILIANO 0 ALB   ½ ½ 1             2,0 3 1000
5   BEDALLI ERIND 0 ALB       ½             0,5 1 1000
  4. PARTIZANI (RtgAvg:1000, TB1: 6,5 / TB2: 3)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   SHABANAJ EGLANTINA 0 ALB   0 0 0             0,0 3 1000
3   HOXHA ALTIN 0 ALB   0 0 1             1,0 3 1000
4   SINOIMERI AGIM 0 ALB   ½ 1 1             2,5 3 1000
5   SHABANAJ SAIMIR 0 ALB   1 1 1             3,0 3 1000
  5. SKRAPARI (RtgAvg:1000, TB1: 5,5 / TB2: 3)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   VELESHNJA ZINO 0 ALB   1 1 0             2,0 3 1000
2   VITO ARDIAN 0 ALB   0 0 -             0,0 3 1000
3   TELEGRAFI ADI 0 ALB   1 1 0             2,0 3 1000
4   VELESHNJA AJET 0 ALB   0 + ½             1,5 3 1000
  6. ROSKOVECI (RtgAvg:1000, TB1: 5,5 / TB2: 2)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   PASKU LLAMBI 0 ALB   ½ 1 0             1,5 3 1000
2   DISHA BESIM 0 ALB   0 1 ½             1,5 3 1000
3   KOLA ELVIS 0 ALB   0   ½             0,5 2 1000
4   PASKU SOTIR 0 ALB   1 0 1             2,0 3 1000
5   PASKU ROELA 0 ALB     0               0,0 1 1000
  7. TEUTA (RtgAvg:1000, TB1: 5 / TB2: 2)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   RAMA LORENC 0 ALB     ½               0,5 1 1000
2   BABAMUSTA ELTON 0 ALB   1 0 1             2,0 3 1000
3   CERGA RENIS 0 ALB   ½   ½             1,0 2 1000
4   CAUSHAJ ALKET 0 ALB     0 ½             0,5 2 1000
5   ISUFI ELISA 0 ALB   ½ ½ 0             1,0 3 1000
6   MUSTAFA ROZANA 0 ALB   0                 0,0 1 1000
  8. VALBONA (RtgAvg:1000, TB1: 4,5 / TB2: 1)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   KURMEKAJ JETMIR 0 ALB       -             0,0 1 0
2   ZENUNI PETRIT 0 ALB   0 0 1             1,0 3 1000
3   BAJRAKTARI JETMIR 0 ALB   ½ 1 0             1,5 3 1000
4   META BIMI 0 ALB   ½ 0 ½             1,0 3 1000
5   BAJRAKTARI BESNIK 0 ALB   1 -               1,0 2 1000
  9. VELECIKU (RtgAvg:1000, TB1: 3,5 / TB2: 1)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   SALIHAJ FERIT 0 ALB   0 0 0             0,0 3 1000
2   PUSTINA ARDIAN 0 ALB   1 ½ ½             2,0 3 1000
3   BUSHI EDMOND 0 ALB   0 0 0             0,0 3 1000
4   NOKA GEZIM 0 ALB   1 ½               1,5 2 1000
6   BEKURTI MEHMET 0 ALB       0             0,0 1 1000
  10. AKADEMIA (RtgAvg:1000, TB1: 2,5 / TB2: 0)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   SHPATI TEDI 0 ALB   ½ ½ 1             2,0 3 1000
2   TUZI BRUNA 0 ALB   0 0               0,0 2 1000
3   KERCIKU SUZANA 0 ALB   0 0               0,0 2 1000
4   SHUQJA KLEAN 0 ALB   ½ 0 0             0,5 3 1000
5   CAKA OLTA 0 ALB       0             0,0 1 1000
6   MARKO PIRRO 0 ALB       0             0,0 1 1000

Europiani deri ne U18 ne Kroaci

Ekipi i kombetares Shqipetare ne Europianin nen moshen 18 vjec perbehet nga keta shahistë/e:

Timoleo Mico  Elo 2075 U18 

Ted Shpati      Elo 1918 U16

Zino Veleshnja Elo 1743 U14

Pirro Marko     Elo 1396 U12

Deni Vito        Elo 0      U10

Adrian Guri     Elo 0      U08

Suzana Kerciku Elo 1530 U16

Klean Shuqja  Elo 1414 U10

Tranjer Shkelqim Çela 

 

Rezultatet e kampionatit Kombetar Ekipor 2016

Ranking crosstable

Rk. Team 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  TB1   TB2   TB3 
1 BUTRINTI  *              9,5 6 0
2 NAFTETARI    *      3       9,0 6 0
3 ELBASANI      *          3 3 8,5 6 0
4 PARTIZANI      *    2       3 6,5 3 0
5 SKRAPARI   ½      *      3 2   5,5 3 0
6 ROSKOVECI     2    *  2       5,5 2 0
7 TEUTA   1       2  *  2     5,0 2 0
8 VALBONA       1   2  *      4,5 1 0
9 VELECIKU ½   1   2        *    3,5 1 0
10 AKADEMIA ½   1 1            *  2,5 0 0

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints

 

Board Pairings

Round 3 on 2016/10/10 at 16
Bo. 2   TEUTA Rtg - 10   ROSKOVECI Rtg 2 : 2
1.1  
  BABAMUSTA, ELTON
0 -  
  PASKU, LLAMBI
0 1 - 0
1.2  
  CERGA, RENIS
0 -  
  DISHA, BESIM
0 ½ - ½
1.3  
  CAUSHAJ, ALKET
0 -  
  KOLA, ELVIS
0 ½ - ½
1.4  
  ISUFI, ELISA
0 -  
  PASKU, SOTIR
0 0 - 1
Bo. 3   SKRAPARI Rtg - 1   NAFTETARI Rtg ½ :3½
2.1  
  VELESHNJA, ZINO
0 -  
  DRASHKO, MILAN
0 0 - 1
2.2  
  VITO, ARDIAN
0 -  
  ASHIKU, FRANC
0 - - +
2.3  
  TELEGRAFI, ADI
0 -  
  SEITAJ, ILIR
0 0 - 1
2.4  
  VELESHNJA, AJET
0 -  
  SULA, ZEQIR
0 ½ - ½
Bo. 4   ELBASANI Rtg - 9   VALBONA Rtg 2½:1½
3.1  
  BREGU, RIZA
0 -  
  KURMEKAJ, JETMIR
0 + - -
3.2  
  KOROVESHI, KLEMENT
0 -  
  ZENUNI, PETRIT
0 0 - 1
3.3  
  KALLARI, EMILIANO
0 -  
  BAJRAKTARI, JETMIR
0 1 - 0
3.4  
  BEDALLI, ERIND
0 -  
  META, BIMI
0 ½ - ½
Bo. 5   BUTRINTI Rtg - 8   VELECIKU Rtg 3½: ½
4.1  
  MEHMETI, DRITAN
0 -  
  SALIHAJ, FERIT
0 1 - 0
4.2  
  MIHASI, LIME
0 -  
  PUSTINA, ARDIAN
0 ½ - ½
4.3  
  VATA, OLTI
0 -  
  BUSHI, EDMOND
0 1 - 0
4.4  
  GUXHO, CLIRIM
0 -  
  BEKURTI, MEHMET
0 1 - 0
Bo. 6   PARTIZANI Rtg - 7   AKADEMIA Rtg 3 : 1
5.1  
  SHABANAJ, EGLANTINA
0 -  
  SHPATI, TEDI
0 0 - 1
5.2  
  HOXHA, ALTIN
0 -  
  SHUQJA, KLEAN
0 1 - 0
5.3  
  SINOIMERI, AGIM
0 -  
  CAKA, OLTA
0 1 - 0
5.4  
  SHABANAJ, SAIMIR
0 -  
  MARKO, PIRRO
0 1 - 0

Formulari qe duhet te plotesoni per tranjer FIDE

 

 FIDE Trainers’ Commission (TRG)

 

Tirana 2015 - Participant’s ID Card

 

 

 


Face-Photo

                                          

Personal Data

Surname

 

Name

 

Gender

 

Birth (dd.mm.yyyy)

 

Citizenship

 

Nationality

 

Residential Address

 

E-mail

 

Mobile Phone

 

Telephone

 

 

Chess Data

FIDE-ID

 

Federation

 

High FIDE Rating

 

High Nat. Rating

 

FIDE Titles

 

National Titles

 

Experience

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Published Works

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Camps/Seminars

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     


 

Rezultatet e Europianit nen U18 mbas 3 raunde:

Rezultatet e shahisteve Shqiptar mbas Raundit te 3:

 

  1. Timoleo Mico ka 1 pike, ka fituar 1 ndeshje dhe ka humbur 2. Sot luan perball Bullgarit Nikolov Rumen 2275 ELO
  2. Ted Shpati ka  1 pike, ka barazuar 2 dhe humbur 1. Sot luan perball Zvicerianit  Martin Schigoffer 2084 ELO 
  3. Zino Veleshnja 1.5 pike, 1 fitore nje barazim 1 humbje. Sot luan perball Finlandezit Hallman Valo ELO 2013
  4. Pirro Marko 0.5 pike, 1 barazim 2 humbje. Sot luan perball  Italianit Buonanno Raffaele 1832 ELO
  5. Deni Vito 1 pike, 1 fitore 2 humbje. Sot luan perball Bjerllorusit  Barys Vainerchuk 1389 ELO
  6. Adrian Guri 0 pike, 3 humbje. Sot luan perball Rusit Eremin Ivan 0 ELO
  7. Suzana Kerciku 0.5 pike, 1 barazim 2 humbje. Sot luan perball Kroates Vukajlovic Zorana ELO 1718
  8. Klean Shuqja 2.5 pike, 2 fiote 1 barazim. Sot luan perball Ruses Kasaeva Sofiia   ELO 1533

 

 

Frac Ashiku kampion i Shqiperise per meshkuj viti 2015

 

 

Pas nje gare teper interesante midis Ilir Seitaj-t dhe Franc Ashkiu-t ku u deshen edhe ndeshjet play of, kampioni Shqiperie per vitin 2015 eshte Franc Ashiku.

Franc Ashiku mbas 11 raunde grumbulloj 8.5 pike nga te cilat 8 fitore 1 barazime dhe1 humbje, po aq pike pati edhe nen kampioni

Ilir Seitaj  8.5 pike nga te cilat 7 fitore 3 barazim dhe 0 humbje por meqense u ishin me pike te barabart u be plejof per tu shpallur kampioni u luajten dy ndeshje rapid 15 minuta + 2 sekonda per cdo levizje nga te cilat

1. Ilir Seitaj-Franc Ashiku: 0-1

2. Franc Ashiku- Ilir Seitaj : 1/2

Franc Ashiku fitoj 1.5-0.5

 Ne vendin e trete u rendi 

Dritan Mehmeti 7 pike nga te cilat 7 fitore dhe 3 humbje.

 

Subcategories

  • Shqiperi

    Kjo kategori eshte per lajmet e federates

  • Kalendari

     

     Kalendari aktiviteteve 2017

    Ne aktivitetet kombetare  marrin pjese vetem shahistet e licencuar nga klubet/ shoqatat anetare te FSHSH

    Aktivitete Kombetare per te rritur :

    1. Gjysëm Finalet e Kampionatit Kombetar Individual

    (25 Mars- 2 Prill; 9- Ture)

    2. Kampionati Kombetar i Blicit, 5 min., 26 Mars

    3. Kampionati Kombetar Finalet Meshkuj & Femra, 23 - Shtator 1 Tetor

    Pjesmarrja Meshkuj:

    3 Elo me te larte + kampioni 2016 + Kampioni Te rinjve + 5 te kualifikuar nga Gjysem- Finalet

    5. Kampionati Kombetar Ekipor : Finalet 21-29 Tetor Kualifikueset : 7-8 Tetor

    Pjesmarrja:

    5 tavolina ; 4 te rritur + 1 U 18: + 2 rezerve

    6. Kampionati Kombetar Rapid 15 min., gjate Ekiporit

    7. Kampionati Kombetar Rapid 30 min. 25- 26 Nëntor

    8. Kupa e Republikes (4 Ekipet më të mira 2017 ) 28-29 Nentor

    Aktivitete Kombetare per te rinj:

    1. Kampionati Kombëtar për të Rinj me grup-mosha

    ( 8-10-12-14-16-18), 8-15 Prill

    2. Kupa e FSHSH per te rinj (U 16) :

    3. Kupa “Ilir Karkanaqe “ ( U 12) : Tetor, 2 dite

    4. Kupa “Sotir Qirjako “ ( U 12) : Shtator, 1 dite

    5. Kampionati Kombëtar i Shkollave

Kategoria I

Kategoria I
Kategoria I - Kjo hapesire eshte per kategorine e I-re

Kategoria II

Kategoria II
Kategoria II - Kjo hapesire eshte per kategorine e II-te

Kategoria III

Kategori\" data-mce-src=
Kategoria III - Kjo hapesire eshte per kategorine e III-te

Kategoria IV

Kategoria IV
Kategoria IV - Kjo hapesire eshte per kategorine e IV-rt

Kategoria V

Kategoria V
Kategoria V - Kjo hapesire eshte per kategorine e V-te