Tue09192017

Last updateTue, 11 Jul 2017 6pm

Back You are here: Home Lajme

Lajme

Results of Raund 2

Rezultatet e Raundit te dyte:

Pairings/Results

Round 2 on 2014/11/02 at 0930

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1 GM Kozul Zdenko 2632 1 1 - 0 1   Shabanaj Saimir 2121 29
2 28   Saraci Nderim 2124 1 0 - 1 1 GM Georgiev Kiril 2618 2
3 3 GM Brunello Sabino 2568 1 1 - 0 1   Oltian Vata 2083 31
4 32   Bedalli Erind 2060 1 0 - 1 1 GM Dervishi Erald 2568 4
5 5 GM Nikolaidis Ioannis 2559 1 1 - 0 1   Zekaj Dritan 2034 35
6 34   Meta Bimi 2037 1 0 - 1 1 GM Bosiocic Marin 2555 6
7 7 GM Kuljasevic Davorin 2554 1 1 - 0 1   Disha Beshim 2006 37
8 36   Balla Fjodor 2008 1 0 - 1 1 GM Dizdarevic Emir 2539 8
9 38   Bekurti Mehmet 1990 1 0 - 1 1 GM Blagojevic Dragisa 2495 9
10 40   Veleshnja Ajet 1982 1 0 - 1 1 IM Mehmeti Dritan 2423 12
11 41   Bushi Edmond 1959 1 0 - 1 1 WGM Videnova Iva 2380 13
12 14 IM Seitaj Ilir 2371 1 1 - 0 1   Ajrula Adnan 1861 49
13 16 IM Kiroski Toni 2320 1 1 - 0 1   Hoxha Agim 0 75
14 42 WCM Shabanaj Eglantina 1928 1 0 - 1 1 FM Rama Lorenc 2316 17
15 18   Pasko Llambi 2303 1 1 - 0 1   Kabo Melsed 0 78
16 44   Mico Timoleo 1891 1 0 - 1 1 FM Ashiku Franc 2300 19
17 20   Nazarko Shpetim 2298 1 1 - 0 1   Mustafa Rozana 0 87
18 48   Mihasi Erald 1865 1 0 - 1 1   Noka Gezim 2212 23
19 24   Kostanjsek Zorko 2189 1 1 - 0 1   Sutaj Sali 0 94
20 95   Tashi Josef 0 1 0 - 1 1 CM Paci Aleksander 2174 25
21 26   Draci Robert 2169 1 1 - 0 1   Citozi Fatmir 0 98
22 69   Dashi Vasillaq 0 ½ 0 - 1 ½ IM Pancevski Filip 2482 10
23 59   Beliu Luli 0 ½ 0 - 1 ½ GM Drazic Sinisa 2429 11
24 91   Pirraku Mergim 0 ½ 0 - 1 ½   Petritaj Fotjon 2249 21
25 22 FM Brigljevic Milan 2223 ½ ½ - ½ ½   Qorri Fatmir 1885 45
26 93   Shkurta Xhulio 0 ½ 1 - 0 ½ WCM Driza Arta 1906 43
27 30   Kollari Sulejman 2108 0 ½ - ½ ½   Dushi Burim 0 70
28 71   Fetahu Skender 0 0 ½ - ½ 0   Beqiri Ferdinand 1817 50
29 51 WCM Tuzi Bruna 1793 0 + - - 0   Gjura Jetjon 0 72
30 73   Gradeci Muhamet 0 0 0 - 1 0   Veleshnja Zino 1753 52
31 53   Tevdovski Zoran 1738 0 0 - 1 0   Hyseni Nuridin 0 76
32 77   Isufi Elisa 0 0 0 - 1 0   Shabanay Lefter 1656 54
33 55   Spiru Devid 1650 0 1 - 0 0   Kalemi Besnik 0 80
34 79   Kaja Estref 0 0 - - + 0   Caka Olta 1407 56
35 57   Alimadhi Ilir 0 0 1 - 0 0   Kastrati Labinot 0 82
36 61   Bregu Riza 0 0 1 - 0 0   Maqkavci Riza 0 84
37 81   Kasa Gleni 0 0 0 - 1 0   Budakova Taulant 0 62
38 63   Budlla Sokol 0 0 0 - 1 0   Muhja Safet 0 86
39 83   Kristo Enes 0 0 0 - 1 0   Buzra Kreshnik 0 64
40 65   Bytyqi Arben 0 0 1 - 0 0   Ndira Ilir 0 88
41 85   Masha Rexhep 0 0 0 - 1 0   Cami Selman 0 66
42 67   Caushaj Luan 0 0 1 - 0 0   Pasku Sotir 0 90
43 97   Zenuni Albert 0 0 1 - 0 0   Caushi Alket 0 68
44 96   Vasili Marinel 0 0 1     bye    
45 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
46 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
47 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
48 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
54 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired    
55 92   Sahiti Jahjush 0 0 0     not paired

Results of Round 3

Rezultatet e Raundit te 3:

Round 2 on 2014/11/02 at 0930

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1 GM Kozul Zdenko 2632 1 1 - 0 1   Shabanaj Saimir 2121 29
2 28   Saraci Nderim 2124 1 0 - 1 1 GM Georgiev Kiril 2618 2
3 3 GM Brunello Sabino 2568 1 1 - 0 1   Oltian Vata 2083 31
4 32   Bedalli Erind 2060 1 0 - 1 1 GM Dervishi Erald 2568 4
5 5 GM Nikolaidis Ioannis 2559 1 1 - 0 1   Zekaj Dritan 2034 35
6 34   Meta Bimi 2037 1 0 - 1 1 GM Bosiocic Marin 2555 6
7 7 GM Kuljasevic Davorin 2554 1 1 - 0 1   Disha Beshim 2006 37
8 36   Balla Fjodor 2008 1 0 - 1 1 GM Dizdarevic Emir 2539 8
9 38   Bekurti Mehmet 1990 1 0 - 1 1 GM Blagojevic Dragisa 2495 9
10 40   Veleshnja Ajet 1982 1 0 - 1 1 IM Mehmeti Dritan 2423 12
11 41   Bushi Edmond 1959 1 0 - 1 1 WGM Videnova Iva 2380 13
12 14 IM Seitaj Ilir 2371 1 1 - 0 1   Ajrula Adnan 1861 49
13 16 IM Kiroski Toni 2320 1 1 - 0 1   Hoxha Agim 0 75
14 42 WCM Shabanaj Eglantina 1928 1 0 - 1 1 FM Rama Lorenc 2316 17
15 18   Pasko Llambi 2303 1 1 - 0 1   Kabo Melsed 0 78
16 44   Mico Timoleo 1891 1 0 - 1 1 FM Ashiku Franc 2300 19
17 20   Nazarko Shpetim 2298 1 1 - 0 1   Mustafa Rozana 0 87
18 48   Mihasi Erald 1865 1 0 - 1 1   Noka Gezim 2212 23
19 24   Kostanjsek Zorko 2189 1 1 - 0 1   Sutaj Sali 0 94
20 95   Tashi Josef 0 1 0 - 1 1 CM Paci Aleksander 2174 25
21 26   Draci Robert 2169 1 1 - 0 1   Citozi Fatmir 0 98
22 69   Dashi Vasillaq 0 ½ 0 - 1 ½ IM Pancevski Filip 2482 10
23 59   Beliu Luli 0 ½ 0 - 1 ½ GM Drazic Sinisa 2429 11
24 91   Pirraku Mergim 0 ½ 0 - 1 ½   Petritaj Fotjon 2249 21
25 22 FM Brigljevic Milan 2223 ½ ½ - ½ ½   Qorri Fatmir 1885 45
26 93   Shkurta Xhulio 0 ½ 1 - 0 ½ WCM Driza Arta 1906 43
27 30   Kollari Sulejman 2108 0 ½ - ½ ½   Dushi Burim 0 70
28 71   Fetahu Skender 0 0 ½ - ½ 0   Beqiri Ferdinand 1817 50
29 51 WCM Tuzi Bruna 1793 0 + - - 0   Gjura Jetjon 0 72
30 73   Gradeci Muhamet 0 0 0 - 1 0   Veleshnja Zino 1753 52
31 53   Tevdovski Zoran 1738 0 0 - 1 0   Hyseni Nuridin 0 76
32 77   Isufi Elisa 0 0 0 - 1 0   Shabanay Lefter 1656 54
33 55   Spiru Devid 1650 0 1 - 0 0   Kalemi Besnik 0 80
34 79   Kaja Estref 0 0 - - + 0   Caka Olta 1407 56
35 57   Alimadhi Ilir 0 0 1 - 0 0   Kastrati Labinot 0 82
36 61   Bregu Riza 0 0 1 - 0 0   Maqkavci Riza 0 84
37 81   Kasa Gleni 0 0 0 - 1 0   Budakova Taulant 0 62
38 63   Budlla Sokol 0 0 0 - 1 0   Muhja Safet 0 86
39 83   Kristo Enes 0 0 0 - 1 0   Buzra Kreshnik 0 64
40 65   Bytyqi Arben 0 0 1 - 0 0   Ndira Ilir 0 88
41 85   Masha Rexhep 0 0 0 - 1 0   Cami Selman 0 66
42 67   Caushaj Luan 0 0 1 - 0 0   Pasku Sotir 0 90
43 97   Zenuni Albert 0 0 1 - 0 0   Caushi Alket 0 68
44 96   Vasili Marinel 0 0 1     bye    
45 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
46 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
47 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
48 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
54 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired    
55 92   Sahiti Jahjush 0 0 0     not paired

INTERNATIONAL OPEN CHESS TOURNAMENT “Durrës 2014”

Albanian Chess Federation is organizing the International Chess Tournament, “Durrës 2014

The tournament will be played from 1ts – 8th November   2014 according to the Swiss System in 9 rounds in the Conference  hall of the hotel "Bleart" in Durrës.(www.hotelbleart.com)

The tournament schedule is as follows:

1st November (Saturday)       15:30    Opening Ceremony

                                                   16:00    1st round

2nd November (Sunday)         09:30   2nd round

2nd November (Sunday)         16:30   3rd round        

3rd November (Monday)        16:00   4th round 

4th November (Tuesday)        16:00    5th round

5th November (Wednesday)  16:00    6th round

6th November (Thursday)      16:00    7th round

7th November (Friday)           1 6:00    8th round

8th November (Saturday)       10:00    9th round

 

The prize fund is 8,650.00 and it will be divided into 15 regular  and 10 special prizes.

 

Regular prizes:

 

1.  €  1. 500.00             6.  € 500.00             11.  € 200.00

2.  €  1. 200.00             7.  € 400.00           12.  € 200.00

3.  €       800.00            8.  € 300.00             13.  € 100.00                   

4.  €       700.00             9.  € 300.00             14.  € 100.00

5.  €       600.00             10.  € 200.00             15.  € 100.00

                                    

Total for regular prizes = 7,200.00

The prizes are divided according to the Hort system of progressive distribution and may not be accumulated (each player is entitled to win one prize at most).

 

Special prizes:

 

1. First -placed woman                                                                     € 200.00

2. Second - placed woman                                                         € 100.00

 

1. First -placed junior (born in 1993 or later)                         € 150.00

2. Second- placed junior                                                               € 100.00

 

1. First-placed player with rating U -2000 ELO                              € 200.00

2. Second- placed player with rating U -2000 ELO                  € 150.00

3. Third -placed player with rating U -2000 ELO                     € 100.00

 

1. First-placed player with rating 2000- 2200 ELO                € 200.00

2. Second -placed player with rating 2000- 2200 ELO              € 150.00

3. Third -placed player with rating 2000- 2200 ELO                 € 100.00

 

Total for special prizes = €1450.00

 

Note: In order for a special prize to be awarded in one of the categories, it is necessary that at least three players participate in the category. These prizes are not divided.

 

Important information about the tournament:

 

·        The tournament will be valid for FIDE rating

·        The organizer guarantees the participation of the minimum of 20 titled players (GM, IM) necessary for winning norms for international titles

·        The tournament is played in 9 rounds according to the Swiss        System (computer pairing)

·        The rate of play: 90 minutes for 40 moves + 30 minutes for the rest of the game with the increment of 30 seconds per move starting from move one.

 

 

Entry fee

 

·        The entry fee is € 25.00, while GMs, IM chess players and invited players are under no obligation to pay for the entry fee.

·        The entry fee for the  junior players  U-18 players is € 15.00

 

Registration deadline:  November  1, 2014 at 12;00

 

The closing ceremony and prize awarding will take place 30 minutes after the finish of the final round.

 

Accommodation

 

Accommodation is provided in the 4 stars Hotel “Bleart“Durres, Shkembi i Kavajes.

 

The prices per person per day are:

 

Full board in a double room € 35 .00

Full Board in a single room   € 48.00.

 

For further Information on the tournament organizational issue, please contact: 

Tournament Director: Mrs. Majlinda Pilinçi

E- mail:      This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ;

Cel:            ++355692589298

Tournament cordinator

Mr. Elton Babamusta E- mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ;

Cel:            ++355692021300

Website: www.fshsh.org.al;

 

For the reservation and further information on 4 stars Hotel “Bleart”, Please contact:

Mr. Blerim Norja, Hotel “Bleart” contact sales service:

Phone:        ++355696038411

E-mail:       This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ;    

 

Parings of 2-nd raund:

Shorti I Raundit te 2:

Pairings/Results

Round 2 on 2014/11/02 at 0930

 

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1 GM Kozul Zdenko 2632 1   1   Shabanaj Saimir 2121 29
2 28   Saraci Nderim 2124 1   1 GM Georgiev Kiril 2618 2
3 3 GM Brunello Sabino 2568 1   1   Oltian Vata 2083 31
4 32   Bedalli Erind 2060 1   1 GM Dervishi Erald 2568 4
5 5 GM Nikolaidis Ioannis 2559 1   1   Zekaj Dritan 2034 35
6 34   Meta Bimi 2037 1   1 GM Bosiocic Marin 2555 6
7 7 GM Kuljasevic Davorin 2554 1   1   Disha Beshim 2006 37
8 36   Balla Fjodor 2008 1   1 GM Dizdarevic Emir 2539 8
9 38   Bekurti Mehmet 1990 1   1 GM Blagojevic Dragisa 2495 9
10 40   Veleshnja Ajet 1982 1   1 IM Mehmeti Dritan 2423 12
11 41   Bushi Edmond 1959 1   1 WGM Videnova Iva 2380 13
12 14 IM Seitaj Ilir 2371 1   1   Ajrula Adnan 1861 49
13 16 IM Kiroski Toni 2320 1   1   Hoxha Agim 0 75
14 42 WCM Shabanaj Eglantina 1928 1   1 FM Rama Lorenc 2316 17
15 18   Pasko Llambi 2303 1   1   Kabo Melsed 0 78
16 44   Mico Timoleo 1891 1   1 FM Ashiku Franc 2300 19
17 20   Nazarko Shpetim 2298 1   1   Mustafa Rozana 0 87
18 48   Mihasi Erald 1865 1   1   Noka Gezim 2212 23
19 24   Kostanjsek Zorko 2189 1   1   Sutaj Sali 0 94
20 95   Tashi Josef 0 1   1 CM Paci Aleksander 2174 25
21 26   Draci Robert 2169 1   1   Citozi Fatmir 0 98
22 69   Dashi Vasillaq 0 ½   ½ IM Pancevski Filip 2482 10
23 59   Beliu Luli 0 ½   ½ GM Drazic Sinisa 2429 11
24 91   Pirraku Mergim 0 ½   ½   Petritaj Fotjon 2249 21
25 22 FM Brigljevic Milan 2223 ½   ½   Qorri Fatmir 1885 45
26 93   Shkurta Xhulio 0 ½   ½ WCM Driza Arta 1906 43
27 30   Kollari Sulejman 2108 0   ½   Dushi Burim 0 70
28 71   Fetahu Skender 0 0   0   Beqiri Ferdinand 1817 50
29 51 WCM Tuzi Bruna 1793 0   0   Gjura Jetjon 0 72
30 73   Gradeci Muhamet 0 0   0   Veleshnja Zino 1753 52
31 53   Tevdovski Zoran 1738 0   0   Hyseni Nuridin 0 76
32 77   Isufi Elisa 0 0   0   Shabanay Lefter 1656 54
33 55   Spiru Devid 1650 0   0   Kalemi Besnik 0 80
34 79   Kaja Estref 0 0   0   Caka Olta 1407 56
35 57   Alimadhi Ilir 0 0   0   Kastrati Labinot 0 82
36 61   Bregu Riza 0 0   0   Maqkavci Riza 0 84
37 81   Kasa Gleni 0 0   0   Budakova Taulant 0 62
38 63   Budlla Sokol 0 0   0   Muhja Safet 0 86
39 83   Kristo Enes 0 0   0   Buzra Kreshnik 0 64
40 65   Bytyqi Arben 0 0   0   Ndira Ilir 0 88
41 85   Masha Rexhep 0 0   0   Cami Selman 0 66
42 67   Caushaj Luan 0 0   0   Pasku Sotir 0 90
43 97   Zenuni Albert 0 0   0   Caushi Alket 0 68
44 96   Vasili Marinel 0 0 0     bye    
45 15 FM Veleski Robert 2343 1 0     not paired    
46 27   Alishani Ibrahim 2135 0 0     not paired    
47 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired    
48 39   Asani Adem 1985 0 0     not paired    
49 46   Gjonaj Jurgen 1865 0 0     not paired    
50 47   Hoxha Altin 1865 0 0     not paired    
51 58   Babamusta Elton 0 0 0     not paired    
52 60   Boshku Konstantin 0 0 0     not paired    
53 74   Hatka Luan 0 0 0     not paired    
54 89   Omeri Edlor 0 0 0     not paired    
55 92   Sahiti Jahjush 0 0 0     not paired

Serminari për gjyqtar 2014

Nga data 04-06 Korrik 2014 starton seminari i Fides për gjyqtar në Tiranë.

Në këtë seminar do te marri pjese nje nga lektoret me te mire te Fides IA Panagiotis Nikolopoulos (GRE).

Seminari do të zhvillohet në Hotel Mondial dhe starton diten e Premte date 4 Korrik.

Ky seminar do te udhehiqet nga sekretaria e pergjithshme Majlinda Pilinci, ne bordin organizativ bejen pjese Elton Babamusta, Shkelqim Lazaj dhe Ermal Çuli.

 

The results of 1-st round

Rezultatet e raundit te pare:

Round 1 on 2014/11/01 at 1600

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 50   Beqiri Ferdinand 1817 0 0 - 1 0 GM Kozul Zdenko 2632 1
2 2 GM Georgiev Kiril 2618 0 1 - 0 0 WCM Tuzi Bruna 1793 51
3 52   Veleshnja Zino 1753 0 0 - 1 0 GM Brunello Sabino 2568 3
4 4 GM Dervishi Erald 2568 0 1 - 0 0   Tevdovski Zoran 1738 53
5 54   Shabanay Lefter 1656 0 0 - 1 0 GM Nikolaidis Ioannis 2559 5
6 6 GM Bosiocic Marin 2555 0 1 - 0 0   Spiru Devid 1650 55
7 56   Caka Olta 1407 0 0 - 1 0 GM Kuljasevic Davorin 2554 7
8 8 GM Dizdarevic Emir 2539 0 1 - 0 0   Alimadhi Ilir 0 57
9 58   Babamusta Elton 0 0 - - + 0 GM Blagojevic Dragisa 2495 9
10 10 IM Pancevski Filip 2482 0 ½ - ½ 0   Beliu Luli 0 59
11 60   Boshku Konstantin 0 0 - - + 0 IM Mehmeti Dritan 2423 12
12 13 WGM Videnova Iva 2380 0 1 - 0 0   Bregu Riza 0 61
13 62   Budakova Taulant 0 0 0 - 1 0 IM Seitaj Ilir 2371 14
14 15 FM Veleski Robert 2343 0 1 - 0 0   Budlla Sokol 0 63
15 64   Buzra Kreshnik 0 0 0 - 1 0 IM Kiroski Toni 2320 16
16 17 FM Rama Lorenc 2316 0 1 - 0 0   Bytyqi Arben 0 65
17 66   Cami Selman 0 0 0 - 1 0   Pasko Llambi 2303 18
18 19 FM Ashiku Franc 2300 0 1 - 0 0   Caushaj Luan 0 67
19 68   Caushi Alket 0 0 0 - 1 0   Nazarko Shpetim 2298 20
20 21   Petritaj Fotjon 2249 0 ½ - ½ 0   Dashi Vasillaq 0 69
21 70   Dushi Burim 0 0 ½ - ½ 0 FM Brigljevic Milan 2223 22
22 23   Noka Gezim 2212 0 1 - 0 0   Fetahu Skender 0 71
23 72   Gjura Jetjon 0 0 0 - 1 0   Kostanjsek Zorko 2189 24
24 25 CM Paci Aleksander 2174 0 1 - 0 0   Gradeci Muhamet 0 73
25 74   Hatka Luan 0 0 - - + 0   Draci Robert 2169 26
26 27   Alishani Ibrahim 2135 0 - - + 0   Hoxha Agim 0 75
27 76   Hyseni Nuridin 0 0 0 - 1 0   Saraci Nderim 2124 28
28 29   Shabanaj Saimir 2121 0 1 - 0 0   Isufi Elisa 0 77
29 78   Kabo Melsed 0 0 1 - 0 0   Kollari Sulejman 2108 30
30 31   Oltian Vata 2083 0 1 - 0 0   Kaja Estref 0 79
31 80   Kalemi Besnik 0 0 0 - 1 0   Bedalli Erind 2060 32
32 82   Kastrati Labinot 0 0 0 - 1 0   Meta Bimi 2037 34
33 35   Zekaj Dritan 2034 0 1 - 0 0   Kristo Enes 0 83
34 84   Maqkavci Riza 0 0 0 - 1 0   Balla Fjodor 2008 36
35 37   Disha Beshim 2006 0 1 - 0 0   Masha Rexhep 0 85
36 86   Muhja Safet 0 0 0 - 1 0   Bekurti Mehmet 1990 38
37 39   Asani Adem 1985 0 - - + 0   Mustafa Rozana 0 87
38 88   Ndira Ilir 0 0 0 - 1 0   Veleshnja Ajet 1982 40
39 41   Bushi Edmond 1959 0 + - - 0   Omeri Edlor 0 89
40 90   Pasku Sotir 0 0 0 - 1 0 WCM Shabanaj Eglantina 1928 42
41 43 WCM Driza Arta 1906 0 ½ - ½ 0   Pirraku Mergim 0 91
42 92   Sahiti Jahjush 0 0 0 - 1 0   Mico Timoleo 1891 44
43 45   Qorri Fatmir 1885 0 ½ - ½ 0   Shkurta Xhulio 0 93
44 94   Sutaj Sali 0 0 + - - 0   Gjonaj Jurgen 1865 46
45 47   Hoxha Altin 1865 0 - - + 0   Tashi Josef 0 95
46 96   Vasili Marinel 0 0 0 - 1 0   Mihasi Erald 1865 48
47 49   Ajrula Adnan 1861 0 1 - 0 0   Zenuni Albert 0 97
48 98   Citozi Fatmir 0 0 1 - 0 0   Kasa Gleni 0 81
49 11 GM Drazic Sinisa 2429 0 ½     bye    
50 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired

Njoftim per Instruktor Shahu ne Shkolle:

Seminar për  Instruktorë të shahut në shkolla

11 - 13 Nëntor 2016

“Hotel Doro City” - Tiranë

Lektor:  Vlad Ungureanu

 

Programi

 

 Data 11 Nëntor, e premte

11: 00- 12:00 , Promovim I Librave

 12:00 – 17 : 00,  Seanca e 1-rë

Data 12 Nëntor , e shtune 

09: 00- 14: 00,  Seanca e 2-të

Data 13 , e dielë

09:00- 13: 00,  Seanca e 3-të

Ora 13 : 00 -  Testim

 

 Njoftim per pjesmarrje :

Ne seminarin per instruktore te shahut ne shkolle, mund te regjistrohen dhe te marrin pjese: 1- Perfaqesues te Klubeve sportive/ shoqatave 2- Instruktore prane QKF-ve 3- Perfaqesues te DAR te perfshira ne projuektin e shahut ne shkolla 4- Mesues perfaqesues te shkoolave te perfshira ne projektin e shahut ne shkolla dhe Shkollat si qendra komunitare.    

 

 

 

Seminar për  Instruktorë të shahut në shkolla

11 - 13 Nëntor 2016  - Tiranë

                                             Formular Regjistrimi

Emri ____________________              Mbiemri _______________________

Institucioni___________________________________________________
Pozicioni ____________________________________________________
Telefon/Cel. __________________________________________________
E-mail ______________________________________________________

 

 

 

 

 

 

Perfaqesuesi I Institucionit________________________________________________________

                                                  Emer Mbiemer                  Firma                                        Vula

 

Klubi sportiv , Shoqata, Dar, Shkolla ( Presidenti / Drejtori)

 

 

                             

Raundi 1 turneut ndekombetar te Durresit

Raundi I pare:

Round 1 on 2014/11/01 at 1600

 

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 50   Beqiri Ferdinand 1817 0   0 GM Kozul Zdenko 2632 1
2 2 GM Georgiev Kiril 2618 0   0 WCM Tuzi Bruna 1793 51
3 52   Veleshnja Zino 1753 0   0 GM Brunello Sabino 2568 3
4 4 GM Dervishi Erald 2568 0   0   Tevdovski Zoran 1738 53
5 54   Shabanay Lefter 1656 0   0 GM Nikolaidis Ioannis 2559 5
6 6 GM Bosiocic Marin 2555 0   0   Spiru Devid 1650 55
7 56   Caka Olta 1407 0   0 GM Kuljasevic Davorin 2554 7
8 8 GM Dizdarevic Emir 2539 0   0   Alimadhi Ilir 0 57
9 58   Babamusta Elton 0 0   0 GM Blagojevic Dragisa 2495 9
10 10 IM Pancevski Filip 2482 0   0   Beliu Luli 0 59
11 60   Boshku Konstantin 0 0   0 IM Mehmeti Dritan 2423 12
12 13 WGM Videnova Iva 2380 0   0   Bregu Riza 0 61
13 62   Budakova Taulant 0 0   0 IM Seitaj Ilir 2371 14
14 15 FM Veleski Robert 2343 0   0   Budlla Sokol 0 63
15 64   Buzra Kreshnik 0 0   0 IM Kiroski Toni 2320 16
16 17 FM Rama Lorenc 2316 0   0   Bytyqi Arben 0 65
17 66   Cami Selman 0 0   0   Pasko Llambi 2303 18
18 19 FM Ashiku Franc 2300 0   0   Caushaj Luan 0 67
19 68   Caushi Alket 0 0   0   Nazarko Shpetim 2298 20
20 21   Petritaj Fotjon 2249 0   0   Dashi Vasillaq 0 69
21 70   Dushi Burim 0 0   0 FM Brigljevic Milan 2223 22
22 23   Noka Gezim 2212 0   0   Fetahu Skender 0 71
23 72   Gjura Jetjon 0 0   0   Kostanjsek Zorko 2189 24
24 25 CM Paci Aleksander 2174 0   0   Gradeci Muhamet 0 73
25 74   Hatka Luan 0 0   0   Draci Robert 2169 26
26 27   Alishani Ibrahim 2135 0   0   Hoxha Agim 0 75
27 76   Hyseni Nuridin 0 0   0   Saraci Nderim 2124 28
28 29   Shabanaj Saimir 2121 0 1 - 0 0   Isufi Elisa 0 77
29 78   Kabo Melsed 0 0   0   Kollari Sulejman 2108 30
30 31   Oltian Vata 2083 0   0   Kaja Estref 0 79
31 80   Kalemi Besnik 0 0   0   Bedalli Erind 2060 32
32 82   Kastrati Labinot 0 0   0   Meta Bimi 2037 34
33 35   Zekaj Dritan 2034 0   0   Kristo Enes 0 83
34 84   Maqkavci Riza 0 0   0   Balla Fjodor 2008 36
35 37   Disha Beshim 2006 0   0   Masha Rexhep 0 85
36 86   Muhja Safet 0 0   0   Bekurti Mehmet 1990 38
37 39   Asani Adem 1985 0   0   Mustafa Rozana 0 87
38 88   Ndira Ilir 0 0   0   Veleshnja Ajet 1982 40
39 41   Bushi Edmond 1959 0   0   Omeri Edlor 0 89
40 90   Pasku Sotir 0 0   0 WCM Shabanaj Eglantina 1928 42
41 43 WCM Driza Arta 1906 0   0   Pirraku Mergim 0 91
42 92   Sahiti Jahjush 0 0   0   Mico Timoleo 1891 44
43 45   Qorri Fatmir 1885 0   0   Shkurta Xhulio 0 93
44 94   Sutaj Sali 0 0   0   Gjonaj Jurgen 1865 46
45 47   Hoxha Altin 1865 0   0   Tashi Josef 0 95
46 96   Vasili Marinel 0 0   0   Mihasi Erald 1865 48
47 49   Ajrula Adnan 1861 0   0   Zenuni Albert 0 97
48 98   Citozi Fatmir 0 0   0   Kasa Gleni 0 81
49 11 GM Drazic Sinisa 2429 0 1     bye    
50 33   Semsiu Agim 2038 0 0     not paired  

Dritan Mehmeti Kampion i Rapidit 2016

 Renditja mbas 9 Raundeve:

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1   MEHMETI DRITAN ALB 2428 8,5 51,0 40,5 48,50
2 37   LIMAJ BESNIK ALB 0 7,0 49,0 38,0 38,00
3 13   ZINO VELESHNJA ALB 2001 7,0 46,0 37,0 35,00
4 7   PACI ALEKSANDER ALB 2166 6,5 50,0 37,5 32,50
5 2   SEITAJ ILIR ALB 2374 6,5 47,5 36,0 29,75
6 8   VATA OLTION ALB 2155 6,0 51,5 39,0 31,00
7 10   SHABANAJ SAJMIR ALB 2100 6,0 48,5 36,0 28,00
8 11   DISHA BESIM ALB 2028 6,0 47,5 37,5 25,50
9 5   PUSTINA ADRIAN ALB 2273 6,0 47,5 35,5 27,50
10 9   GUXHO CLIRIM ALB 2101 6,0 40,0 31,5 24,50
11 22   BAJRAKTARI BESNIK ALB 0 5,5 46,0 35,0 25,50
12 6   NOKA GEZIM ALB 2221 5,5 45,5 35,5 24,00
13 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ ALB 1952 5,5 41,5 32,5 23,00
14 3   PASKU LLAMBI ALB 2302 5,0 52,0 40,0 24,00
15 18   BABAMUSTA ELTON ALB 1800 5,0 51,0 40,5 28,00
16 26   CELA KROJF ALB 0 5,0 48,5 36,0 24,50
17 44   TANI FLORIAN ALB 0 5,0 47,0 37,5 25,75
18 12   PASKU SOTIR ALB 2024 5,0 46,5 36,5 20,50
19 14   BREGU RIZA ALB 1979 5,0 44,0 33,5 21,00
20 47   VITO ARDIAN ALB 0 5,0 38,0 30,5 17,00
21 42   SALIAJ LAMBIENT ALB 0 5,0 35,0 26,5 17,50
22 41   SALIAJ FERIT ALB 0 5,0 34,5 27,0 17,00
23 34   KALLARI EMILJANO ALB 0 4,5 45,5 35,5 18,75
24 25   CAUSHAJ LUAN ALB 0 4,5 45,0 35,0 20,25
25 4   SULA ZEQIR ALB 2299 4,5 44,0 34,0 18,75
26 23   BUDAKOVA TAULANT ALB 0 4,5 42,5 33,5 17,25
27 31   GRORI DORIAN ALB 0 4,5 40,5 32,0 17,25
28 33   HOXHA ZYLFI ALB 0 4,5 39,0 30,0 16,75
29 35   KINA FATION ALB 0 4,5 37,0 28,5 14,75
30 16   TUZI BRUNA ALB 1825 4,0 45,0 35,5 17,50
31 32   HOXHA AGIM ALB 0 4,0 39,5 31,5 13,75
32 45   TELEGRAFI ADI ALB 0 4,0 38,5 29,5 15,00
33 51   HOXHA ALTIN ALB 0 4,0 38,0 30,0 15,00
34 20   BALLA KLEA ALB 1600 4,0 38,0 30,0 12,50
35 29   DULI MEHDI ALB 0 4,0 33,5 26,0 11,00
36 46   TEMALI ERJON ALB 0 4,0 33,5 23,5 10,00
37 50   ZENUNI PETRIT ALB 0 4,0 33,0 26,5 11,00
38 39   MYFTARI ALBERT ALB 0 4,0 28,0 21,5 10,50
39 28   DARDHA EDUART ALB 0 3,5 35,5 29,0 10,50
40 43   SHATRAJ KLODIAN ALB 0 3,5 29,0 22,5 7,75
41 30   FETAHU SKENDER ALB 0 3,0 39,0 29,5 12,50
42 27   DAKA ERMIR ALB 0 3,0 38,0 30,0 8,00
43 17   BEQIRI FERDINAND ALB 1811 3,0 38,0 29,5 12,50
44 19   BOSHKU KONSTANDIN ALB 1700 3,0 35,5 28,0 11,00
45 24   CACA SKERDI ALB 0 3,0 32,5 25,0 6,50
46 48   VLADI DENIS ALB 0 3,0 32,0 25,0 7,50
47 40   QOLE ALBION ALB 0 3,0 30,5 23,0 7,00
48 21   GURI ADRIAN ALB 1200 3,0 30,0 23,5 9,00
49 38   MUKJA SAFET ALB 0 2,5 38,0 28,5 6,75
50 36   LIBOHOVA GENI ALB 0 2,0 31,5 24,0 3,00
51 49   YZEIRI DIAMANTI ALB 0 2,0 28,0 22,5 5,00

Pairings/Results

Round 1

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 26   CELA KROJF 0 0 ½ - ½ 0   MEHMETI DRITAN 2428 1
2 2   SEITAJ ILIR 2374 0 1 - 0 0   DAKA ERMIR 0 27
3 28   DARDHA EDUART 0 0 0 - 1 0   PASKU LLAMBI 2302 3
4 4   SULA ZEQIR 2299 0 1 - 0 0   DULI MEHDI 0 29
5 30   FETAHU SKENDER 0 0 0 - 1 0   PUSTINA ADRIAN 2273 5
6 6   NOKA GEZIM 2221 0 1 - 0 0   GRORI DORIAN 0 31
7 32   HOXHA AGIM 0 0 ½ - ½ 0   PACI ALEKSANDER 2166 7
8 8   VATA OLTION 2155 0 1 - 0 0   HOXHA ZYLFI 0 33
9 34   KALLARI EMILJANO 0 0 1 - 0 0   GUXHO CLIRIM 2101 9
10 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 0 1 - 0 0   KINA FATION 0 35
11 36   LIBOHOVA GENI 0 0 0 - 1 0   DISHA BESIM 2028 11
12 12   PASKU SOTIR 2024 0 0 - 1 0   LIMAJ BESNIK 0 37
13 38   MUKJA SAFET 0 0 0 - 1 0   ZINO VELESHNJA 2001 13
14 14   BREGU RIZA 1979 0 1 - 0 0   MYFTARI ALBERT 0 39
15 40   QOLE ALBION 0 0 0 - 1 0   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
16 16   TUZI BRUNA 1825 0 1 - 0 0   SALIAJ FERIT 0 41
17 42   SALIAJ LAMBIENT 0 0 0 - 1 0   BEQIRI FERDINAND 1811 17
18 18   BABAMUSTA ELTON 1800 0 1 - 0 0   SHATRAJ KLODIAN 0 43
19 44   TANI FLORIAN 0 0 ½ - ½ 0   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
20 20   BALLA KLEA 1600 0 ½ - ½ 0   TELEGRAFI ADI 0 45
21 46   TEMALI ERJON 0 0 1 - 0 0   GURI ADRIAN 1200 21
22 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 0 1 - 0 0   VITO ARDIAN 0 47
23 48   VLADI DENIS 0 0 0 - 1 0   BUDAKOVA TAULANT 0 23
24 24   CACA SKERDI 0 0 1 - 0 0   YZEIRI DIAMANTI 0 49
25 50   ZENUNI PETRIT 0 0 0 - 1 0   CAUSHAJ LUAN 0 25
26 51   HOXHA ALTIN 0 0 0     not paired

Pairings/Results

Round 2

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 1 ½ - ½ 1   SEITAJ ILIR 2374 2
2 3   PASKU LLAMBI 2302 1 1 - 0 1   TUZI BRUNA 1825 16
3 17   BEQIRI FERDINAND 1811 1 0 - 1 1   SULA ZEQIR 2299 4
4 5   PUSTINA ADRIAN 2273 1 0 - 1 1   BABAMUSTA ELTON 1800 18
5 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 1 0 - 1 1   NOKA GEZIM 2221 6
6 23   BUDAKOVA TAULANT 0 1 0 - 1 1   VATA OLTION 2155 8
7 25   CAUSHAJ LUAN 0 1 ½ - ½ 1   SHABANAJ SAJMIR 2100 10
8 11   DISHA BESIM 2028 1 1 - 0 1   CACA SKERDI 0 24
9 13   ZINO VELESHNJA 2001 1 1 - 0 1   KALLARI EMILJANO 0 34
10 37   LIMAJ BESNIK 0 1 1 - 0 1   BREGU RIZA 1979 14
11 1   MEHMETI DRITAN 2428 ½ 1 - 0 1   TEMALI ERJON 0 46
12 7   PACI ALEKSANDER 2166 ½ 1 - 0 ½   BALLA KLEA 1600 20
13 19   BOSHKU KONSTANDIN 1700 ½ ½ - ½ ½   HOXHA AGIM 0 32
14 45   TELEGRAFI ADI 0 ½ ½ - ½ ½   CELA KROJF 0 26
15 9   GUXHO CLIRIM 2101 0 0 - 1 ½   TANI FLORIAN 0 44
16 39   MYFTARI ALBERT 0 0 0 - 1 0   PASKU SOTIR 2024 12
17 21   GURI ADRIAN 1200 0 0 - 1 0   MUKJA SAFET 0 38
18 27   DAKA ERMIR 0 0 1 - 0 0   QOLE ALBION 0 40
19 41   SALIAJ FERIT 0 0 1 - 0 0   DARDHA EDUART 0 28
20 29   DULI MEHDI 0 0 0 - 1 0   SALIAJ LAMBIENT 0 42
21 43   SHATRAJ KLODIAN 0 0 0 - 1 0   FETAHU SKENDER 0 30
22 31   GRORI DORIAN 0 0 1 - 0 0   VLADI DENIS 0 48
23 33   HOXHA ZYLFI 0 0 1 - 0 0   ZENUNI PETRIT 0 50
24 35   KINA FATION 0 0 1 - 0 0   HOXHA ALTIN 0 51
25 47   VITO ARDIAN 0 0 1 - 0 0   LIBOHOVA GENI 0 36
26 49   YZEIRI DIAMANTI 0 0 1     bye

Pairings/Results

Round 3

 

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 18   BABAMUSTA ELTON 1800 2 0 - 1 2   PASKU LLAMBI 2302 3
2 4   SULA ZEQIR 2299 2 0 - 1 2   DISHA BESIM 2028 11
3 6   NOKA GEZIM 2221 2 0 - 1 2   ZINO VELESHNJA 2001 13
4 8   VATA OLTION 2155 2 1 - 0 2   LIMAJ BESNIK 0 37
5 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 0 - 1   MEHMETI DRITAN 2428 1
6 2   SEITAJ ILIR 2374 1 - 0   CAUSHAJ LUAN 0 25
7 44   TANI FLORIAN 0 0 - 1   PACI ALEKSANDER 2166 7
8 12   PASKU SOTIR 2024 1 1 - 0   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
9 32   HOXHA AGIM 0 1 0 - 1 1   PUSTINA ADRIAN 2273 5
10 14   BREGU RIZA 1979 1 0 - 1 1   GRORI DORIAN 0 31
11 16   TUZI BRUNA 1825 1 1 - 0 1   HOXHA ZYLFI 0 33
12 34   KALLARI EMILJANO 0 1 1 - 0 1   BEQIRI FERDINAND 1811 17
13 38   MUKJA SAFET 0 1 1 - 0 1   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
14 42   SALIAJ LAMBIENT 0 1 0 - 1 1   BAJRAKTARI BESNIK 0 22
15 46   TEMALI ERJON 0 1 0 - 1 1   BUDAKOVA TAULANT 0 23
16 24   CACA SKERDI 0 1 0 - 1 1   KINA FATION 0 35
17 26   CELA KROJF 0 1 1 - 0 1   SALIAJ FERIT 0 41
18 49   YZEIRI DIAMANTI 0 1 0 - 1 1   DAKA ERMIR 0 27
19 30   FETAHU SKENDER 0 1 0 - 1 1   TELEGRAFI ADI 0 45
20 20   BALLA KLEA 1600 ½ ½ - ½ 1   VITO ARDIAN 0 47
21 40   QOLE ALBION 0 0 0 - 1 0   GUXHO CLIRIM 2101 9
22 48   VLADI DENIS 0 0 1 - 0 0   GURI ADRIAN 1200 21
23 28   DARDHA EDUART 0 0 1 - 0 0   MYFTARI ALBERT 0 39
24 50   ZENUNI PETRIT 0 0 1 - 0 0   DULI MEHDI 0 29
25 36   LIBOHOVA GENI 0 0 0 - 1 0   SHATRAJ KLODIAN 0 43
26 51   HOXHA ALTIN 0 0 1     bye

Pairings/Results

Round 4

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 3   PASKU LLAMBI 2302 3 0 - 1 3   DISHA BESIM 2028 11
2 13   ZINO VELESHNJA 2001 3 1 - 0 3   VATA OLTION 2155 8
3 1   MEHMETI DRITAN 2428 1 - 0   SEITAJ ILIR 2374 2
4 7   PACI ALEKSANDER 2166 1 - 0 2   SULA ZEQIR 2299 4
5 5   PUSTINA ADRIAN 2273 2 1 - 0 2   CELA KROJF 0 26
6 27   DAKA ERMIR 0 2 0 - 1 2   NOKA GEZIM 2221 6
7 31   GRORI DORIAN 0 2 0 - 1 2   PASKU SOTIR 2024 12
8 35   KINA FATION 0 2 0 - 1 2   TUZI BRUNA 1825 16
9 37   LIMAJ BESNIK 0 2 0 - 1 2   BABAMUSTA ELTON 1800 18
10 45   TELEGRAFI ADI 0 2 ½ - ½ 2   BAJRAKTARI BESNIK 0 22
11 23   BUDAKOVA TAULANT 0 2 ½ - ½ 2   KALLARI EMILJANO 0 34
12 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 1 - 0 2   MUKJA SAFET 0 38
13 47   VITO ARDIAN 0 0 - 1   SHABANAJ SAJMIR 2100 10
14 25   CAUSHAJ LUAN 0 1 - 0   TANI FLORIAN 0 44
15 9   GUXHO CLIRIM 2101 1 1 - 0 1   SALIAJ LAMBIENT 0 42
16 33   HOXHA ZYLFI 0 1 0 - 1 1   BREGU RIZA 1979 14
17 17   BEQIRI FERDINAND 1811 1 0 - 1 1   TEMALI ERJON 0 46
18 19   BOSHKU KONSTANDIN 1700 1 1 - 0 1   VLADI DENIS 0 48
19 41   SALIAJ FERIT 0 1 1 - 0 1   BALLA KLEA 1600 20
20 43   SHATRAJ KLODIAN 0 1 1 - 0 1   CACA SKERDI 0 24
21 49   YZEIRI DIAMANTI 0 1 0 - 1 1   DARDHA EDUART 0 28
22 50   ZENUNI PETRIT 0 1 0 - 1 1   FETAHU SKENDER 0 30
23 51   HOXHA ALTIN 0 1 1 - 0 1   HOXHA AGIM 0 32
24 21   GURI ADRIAN 1200 0 1 - 0 0   LIBOHOVA GENI 0 36
25 29   DULI MEHDI 0 0 1 - 0 0   QOLE ALBION 0 40
26 39   MYFTARI ALBERT 0 0 1     bye

Pairings/Results

Round 5

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 11   DISHA BESIM 2028 4 1 - 0 4   ZINO VELESHNJA 2001 13
2 7   PACI ALEKSANDER 2166 0 - 1   MEHMETI DRITAN 2428 1
3 8   VATA OLTION 2155 3 0 - 1 3   PASKU LLAMBI 2302 3
4 12   PASKU SOTIR 2024 3 0 - 1 3   PUSTINA ADRIAN 2273 5
5 6   NOKA GEZIM 2221 3 1 - 0 3   TUZI BRUNA 1825 16
6 18   BABAMUSTA ELTON 1800 3 1 - 0   BUDAKOVA TAULANT 0 23
7 2   SEITAJ ILIR 2374 1 - 0   TELEGRAFI ADI 0 45
8 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 ½ - ½   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
9 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 1 - 0   CAUSHAJ LUAN 0 25
10 34   KALLARI EMILJANO 0 1 - 0 2   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
11 4   SULA ZEQIR 2299 2 1 - 0 2   GRORI DORIAN 0 31
12 38   MUKJA SAFET 0 2 0 - 1 2   GUXHO CLIRIM 2101 9
13 14   BREGU RIZA 1979 2 1 - 0 2   KINA FATION 0 35
14 26   CELA KROJF 0 2 0 - 1 2   LIMAJ BESNIK 0 37
15 46   TEMALI ERJON 0 2 0 - 1 2   DAKA ERMIR 0 27
16 28   DARDHA EDUART 0 2 1 - 0 2   SHATRAJ KLODIAN 0 43
17 30   FETAHU SKENDER 0 2 0 - 1 2   HOXHA ALTIN 0 51
18 44   TANI FLORIAN 0 1 - 0 2   SALIAJ FERIT 0 41
19 24   CACA SKERDI 0 1 0 - 1   VITO ARDIAN 0 47
20 39   MYFTARI ALBERT 0 1 0 - 1 1   BEQIRI FERDINAND 1811 17
21 20   BALLA KLEA 1600 1 0 - 1 1   HOXHA ZYLFI 0 33
22 42   SALIAJ LAMBIENT 0 1 0 - 1 1   GURI ADRIAN 1200 21
23 48   VLADI DENIS 0 1 0 - 1 1   DULI MEHDI 0 29
24 32   HOXHA AGIM 0 1 1 - 0 1   YZEIRI DIAMANTI 0 49
25 36   LIBOHOVA GENI 0 0 0 - 1 1   ZENUNI PETRIT 0 50
26 40   QOLE ALBION 0 0 1     bye    

Pairings/Results

Round 6

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1   MEHMETI DRITAN 2428 1 - 0 5   DISHA BESIM 2028 11
2 3   PASKU LLAMBI 2302 4 1 - 0 4   NOKA GEZIM 2221 6
3 13   ZINO VELESHNJA 2001 4 0 - 1 4   BABAMUSTA ELTON 1800 18
4 5   PUSTINA ADRIAN 2273 4 0 - 1   SEITAJ ILIR 2374 2
5 34   KALLARI EMILJANO 0 0 - 1   PACI ALEKSANDER 2166 7
6 9   GUXHO CLIRIM 2101 3 1 - 0   BAJRAKTARI BESNIK 0 22
7 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 3 ½ - ½ 3   SULA ZEQIR 2299 4
8 16   TUZI BRUNA 1825 3 0 - 1 3   VATA OLTION 2155 8
9 37   LIMAJ BESNIK 0 3 1 - 0 3   SHABANAJ SAJMIR 2100 10
10 27   DAKA ERMIR 0 3 0 - 1 3   PASKU SOTIR 2024 12
11 51   HOXHA ALTIN 0 3 0 - 1 3   BREGU RIZA 1979 14
12 25   CAUSHAJ LUAN 0 1 - 0 3   DARDHA EDUART 0 28
13 23   BUDAKOVA TAULANT 0 1 - 0   TELEGRAFI ADI 0 45
14 47   VITO ARDIAN 0 0 - 1   TANI FLORIAN 0 44
15 17   BEQIRI FERDINAND 1811 2 0 - 1 2   HOXHA AGIM 0 32
16 19   BOSHKU KONSTANDIN 1700 2 0 - 1 2   HOXHA ZYLFI 0 33
17 21   GURI ADRIAN 1200 2 0 - 1 2   ZENUNI PETRIT 0 50
18 35   KINA FATION 0 2 0 - 1 2   CELA KROJF 0 26
19 29   DULI MEHDI 0 2 1 - 0 2   MUKJA SAFET 0 38
20 41   SALIAJ FERIT 0 2 0 - 1 2   FETAHU SKENDER 0 30
21 31   GRORI DORIAN 0 2 1 - 0 2   TEMALI ERJON 0 46
22 43   SHATRAJ KLODIAN 0 2 0 - 1 1   BALLA KLEA 1600 20
23 42   SALIAJ LAMBIENT 0 1 1 - 0 1   CACA SKERDI 0 24
24 49   YZEIRI DIAMANTI 0 1 1 - 0 1   MYFTARI ALBERT 0 39
25 40   QOLE ALBION 0 1 0 - 1 1   VLADI DENIS 0 48
26 36   LIBOHOVA GENI 0 0 1     bye

Pairings/Results

Round 7

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 3   PASKU LLAMBI 2302 5 0 - 1   MEHMETI DRITAN 2428 1
2 11   DISHA BESIM 2028 5 1 - 0 5   BABAMUSTA ELTON 1800 18
3 2   SEITAJ ILIR 2374 0 - 1   PACI ALEKSANDER 2166 7
4 14   BREGU RIZA 1979 4 0 - 1 4   PUSTINA ADRIAN 2273 5
5 6   NOKA GEZIM 2221 4 0 - 1 4   LIMAJ BESNIK 0 37
6 8   VATA OLTION 2155 4 1 - 0 4   GUXHO CLIRIM 2101 9
7 12   PASKU SOTIR 2024 4 0 - 1 4   ZINO VELESHNJA 2001 13
8 4   SULA ZEQIR 2299 0 - 1   BUDAKOVA TAULANT 0 23
9 44   TANI FLORIAN 0 1 - 0   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
10 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 1 - 0   KALLARI EMILJANO 0 34
11 26   CELA KROJF 0 3 ½ - ½   CAUSHAJ LUAN 0 25
12 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 3 1 - 0 3   GRORI DORIAN 0 31
13 30   FETAHU SKENDER 0 3 0 - 1 3   TUZI BRUNA 1825 16
14 50   ZENUNI PETRIT 0 3 1 - 0 3   DAKA ERMIR 0 27
15 28   DARDHA EDUART 0 3 0 - 1 3   HOXHA ALTIN 0 51
16 32   HOXHA AGIM 0 3 1 - 0 3   DULI MEHDI 0 29
17 33   HOXHA ZYLFI 0 3 0 - 1   VITO ARDIAN 0 47
18 45   TELEGRAFI ADI 0 0 - 1 2   BEQIRI FERDINAND 1811 17
19 46   TEMALI ERJON 0 2 0 - 1 2   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
20 20   BALLA KLEA 1600 2 0 - 1 2   SALIAJ LAMBIENT 0 42
21 41   SALIAJ FERIT 0 2 1 - 0 2   GURI ADRIAN 1200 21
22 48   VLADI DENIS 0 2 0 - 1 2   KINA FATION 0 35
23 38   MUKJA SAFET 0 2 0 - 1 2   SHATRAJ KLODIAN 0 43
24 40   QOLE ALBION 0 1 1 - 0 2   YZEIRI DIAMANTI 0 49
25 39   MYFTARI ALBERT 0 1 1 - 0 1   LIBOHOVA GENI 0 36
26 24   CACA SKERDI 0 1 1     bye

Pairings/Results

Round 8

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1   MEHMETI DRITAN 2428 1 - 0 5   PUSTINA ADRIAN 2273 5
2 7   PACI ALEKSANDER 2166 1 - 0 6   DISHA BESIM 2028 11
3 13   ZINO VELESHNJA 2001 5 1 - 0 5   PASKU LLAMBI 2302 3
4 18   BABAMUSTA ELTON 1800 5 0 - 1 5   VATA OLTION 2155 8
5 37   LIMAJ BESNIK 0 5 1 - 0   BAJRAKTARI BESNIK 0 22
6 23   BUDAKOVA TAULANT 0 0 - 1   SEITAJ ILIR 2374 2
7 6   NOKA GEZIM 2221 4 ½ - ½   TANI FLORIAN 0 44
8 9   GUXHO CLIRIM 2101 4 1 - 0 4   HOXHA AGIM 0 32
9 16   TUZI BRUNA 1825 4 0 - 1 4   SHABANAJ SAJMIR 2100 10
10 51   HOXHA ALTIN 0 4 0 - 1 4   PASKU SOTIR 2024 12
11 25   CAUSHAJ LUAN 0 4 0 - 1 4   BREGU RIZA 1979 14
12 50   ZENUNI PETRIT 0 4 0 - 1   SULA ZEQIR 2299 4
13 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 1 - 0   KALLARI EMILJANO 0 34
14 47   VITO ARDIAN 0 ½ - ½   CELA KROJF 0 26
15 17   BEQIRI FERDINAND 1811 3 0 - 1 3   GRORI DORIAN 0 31
16 19   BOSHKU KONSTANDIN 1700 3 0 - 1 3   SALIAJ FERIT 0 41
17 27   DAKA ERMIR 0 3 0 - 1 3   SALIAJ LAMBIENT 0 42
18 33   HOXHA ZYLFI 0 3 1 - 0 3   DARDHA EDUART 0 28
19 29   DULI MEHDI 0 3 1 - 0 3   SHATRAJ KLODIAN 0 43
20 35   KINA FATION 0 3 1 - 0 3   FETAHU SKENDER 0 30
21 45   TELEGRAFI ADI 0 1 - 0 2   MUKJA SAFET 0 38
22 49   YZEIRI DIAMANTI 0 2 0 - 1 2   BALLA KLEA 1600 20
23 21   GURI ADRIAN 1200 2 0 - 1 2   MYFTARI ALBERT 0 39
24 24   CACA SKERDI 0 2 ½ - ½ 2   QOLE ALBION 0 40
25 36   LIBOHOVA GENI 0 1 0 - 1 2   TEMALI ERJON 0 46
26 48   VLADI DENIS 0 2 1     bye

Pairings/Results

Round 9

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 8   VATA OLTION 2155 6 0 - 1   MEHMETI DRITAN 2428 1
2 7   PACI ALEKSANDER 2166 0 - 1 6   ZINO VELESHNJA 2001 13
3 11   DISHA BESIM 2028 6 0 - 1 6   LIMAJ BESNIK 0 37
4 2   SEITAJ ILIR 2374 1 - 0 5   PASKU LLAMBI 2302 3
5 5   PUSTINA ADRIAN 2273 5 1 - 0 5   TANI FLORIAN 0 44
6 12   PASKU SOTIR 2024 5 0 - 1 5   GUXHO CLIRIM 2101 9
7 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 5 1 - 0 5   BABAMUSTA ELTON 1800 18
8 14   BREGU RIZA 1979 5 0 - 1   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
9 4   SULA ZEQIR 2299 0 - 1   NOKA GEZIM 2221 6
10 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 1 - 0   BUDAKOVA TAULANT 0 23
11 42   SALIAJ LAMBIENT 0 4 1 - 0 4   TUZI BRUNA 1825 16
12 25   CAUSHAJ LUAN 0 4 ½ - ½ 4   HOXHA ZYLFI 0 33
13 26   CELA KROJF 0 4 1 - 0 4   ZENUNI PETRIT 0 50
14 41   SALIAJ FERIT 0 4 1 - 0 4   DULI MEHDI 0 29
15 31   GRORI DORIAN 0 4 ½ - ½ 4   KINA FATION 0 35
16 32   HOXHA AGIM 0 4 0 - 1 4   VITO ARDIAN 0 47
17 34   KALLARI EMILJANO 0 1 - 0 4   HOXHA ALTIN 0 51
18 28   DARDHA EDUART 0 3 ½ - ½   TELEGRAFI ADI 0 45
19 30   FETAHU SKENDER 0 3 - - - 3   BEQIRI FERDINAND 1811 17
20 39   MYFTARI ALBERT 0 3 1 - 0 3   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
21 20   BALLA KLEA 1600 3 1 - 0 3   DAKA ERMIR 0 27
22 46   TEMALI ERJON 0 3 1 - 0 3   VLADI DENIS 0 48
23 43   SHATRAJ KLODIAN 0 3 ½ - ½   QOLE ALBION 0 40
24 38   MUKJA SAFET 0 2 ½ - ½   CACA SKERDI 0 24
25 36   LIBOHOVA GENI 0 1 1 - 0 2   YZEIRI DIAMANTI 0 49
26 21   GURI ADRIAN 1200 2 1     bye

Subcategories

  • Shqiperi

    Kjo kategori eshte per lajmet e federates

  • Kalendari

     

     Kalendari aktiviteteve 2017

    Ne aktivitetet kombetare  marrin pjese vetem shahistet e licencuar nga klubet/ shoqatat anetare te FSHSH

    Aktivitete Kombetare per te rritur :

    1. Gjysëm Finalet e Kampionatit Kombetar Individual

    (25 Mars- 2 Prill; 9- Ture)

    2. Kampionati Kombetar i Blicit, 5 min., 26 Mars

    3. Kampionati Kombetar Finalet Meshkuj & Femra, 23 - Shtator 1 Tetor

    Pjesmarrja Meshkuj:

    3 Elo me te larte + kampioni 2016 + Kampioni Te rinjve + 5 te kualifikuar nga Gjysem- Finalet

    5. Kampionati Kombetar Ekipor : Finalet 21-29 Tetor Kualifikueset : 7-8 Tetor

    Pjesmarrja:

    5 tavolina ; 4 te rritur + 1 U 18: + 2 rezerve

    6. Kampionati Kombetar Rapid 15 min., gjate Ekiporit

    7. Kampionati Kombetar Rapid 30 min. 25- 26 Nëntor

    8. Kupa e Republikes (4 Ekipet më të mira 2017 ) 28-29 Nentor

    Aktivitete Kombetare per te rinj:

    1. Kampionati Kombëtar për të Rinj me grup-mosha

    ( 8-10-12-14-16-18), 8-15 Prill

    2. Kupa e FSHSH per te rinj (U 16) :

    3. Kupa “Ilir Karkanaqe “ ( U 12) : Tetor, 2 dite

    4. Kupa “Sotir Qirjako “ ( U 12) : Shtator, 1 dite

    5. Kampionati Kombëtar i Shkollave

Kategoria I

Kategoria I
Kategoria I - Kjo hapesire eshte per kategorine e I-re

Kategoria II

Kategoria II
Kategoria II - Kjo hapesire eshte per kategorine e II-te

Kategoria III

Kategori\" data-mce-src=
Kategoria III - Kjo hapesire eshte per kategorine e III-te

Kategoria IV

Kategoria IV
Kategoria IV - Kjo hapesire eshte per kategorine e IV-rt

Kategoria V

Kategoria V
Kategoria V - Kjo hapesire eshte per kategorine e V-te