Wed07262017

Last updateTue, 11 Jul 2017 6pm

Back You are here: Home Lajme Vendi Shqiperi Dritan Mehmeti Kampion i Rapidit 2016

Dritan Mehmeti Kampion i Rapidit 2016

 Renditja mbas 9 Raundeve:

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1   MEHMETI DRITAN ALB 2428 8,5 51,0 40,5 48,50
2 37   LIMAJ BESNIK ALB 0 7,0 49,0 38,0 38,00
3 13   ZINO VELESHNJA ALB 2001 7,0 46,0 37,0 35,00
4 7   PACI ALEKSANDER ALB 2166 6,5 50,0 37,5 32,50
5 2   SEITAJ ILIR ALB 2374 6,5 47,5 36,0 29,75
6 8   VATA OLTION ALB 2155 6,0 51,5 39,0 31,00
7 10   SHABANAJ SAJMIR ALB 2100 6,0 48,5 36,0 28,00
8 11   DISHA BESIM ALB 2028 6,0 47,5 37,5 25,50
9 5   PUSTINA ADRIAN ALB 2273 6,0 47,5 35,5 27,50
10 9   GUXHO CLIRIM ALB 2101 6,0 40,0 31,5 24,50
11 22   BAJRAKTARI BESNIK ALB 0 5,5 46,0 35,0 25,50
12 6   NOKA GEZIM ALB 2221 5,5 45,5 35,5 24,00
13 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ ALB 1952 5,5 41,5 32,5 23,00
14 3   PASKU LLAMBI ALB 2302 5,0 52,0 40,0 24,00
15 18   BABAMUSTA ELTON ALB 1800 5,0 51,0 40,5 28,00
16 26   CELA KROJF ALB 0 5,0 48,5 36,0 24,50
17 44   TANI FLORIAN ALB 0 5,0 47,0 37,5 25,75
18 12   PASKU SOTIR ALB 2024 5,0 46,5 36,5 20,50
19 14   BREGU RIZA ALB 1979 5,0 44,0 33,5 21,00
20 47   VITO ARDIAN ALB 0 5,0 38,0 30,5 17,00
21 42   SALIAJ LAMBIENT ALB 0 5,0 35,0 26,5 17,50
22 41   SALIAJ FERIT ALB 0 5,0 34,5 27,0 17,00
23 34   KALLARI EMILJANO ALB 0 4,5 45,5 35,5 18,75
24 25   CAUSHAJ LUAN ALB 0 4,5 45,0 35,0 20,25
25 4   SULA ZEQIR ALB 2299 4,5 44,0 34,0 18,75
26 23   BUDAKOVA TAULANT ALB 0 4,5 42,5 33,5 17,25
27 31   GRORI DORIAN ALB 0 4,5 40,5 32,0 17,25
28 33   HOXHA ZYLFI ALB 0 4,5 39,0 30,0 16,75
29 35   KINA FATION ALB 0 4,5 37,0 28,5 14,75
30 16   TUZI BRUNA ALB 1825 4,0 45,0 35,5 17,50
31 32   HOXHA AGIM ALB 0 4,0 39,5 31,5 13,75
32 45   TELEGRAFI ADI ALB 0 4,0 38,5 29,5 15,00
33 51   HOXHA ALTIN ALB 0 4,0 38,0 30,0 15,00
34 20   BALLA KLEA ALB 1600 4,0 38,0 30,0 12,50
35 29   DULI MEHDI ALB 0 4,0 33,5 26,0 11,00
36 46   TEMALI ERJON ALB 0 4,0 33,5 23,5 10,00
37 50   ZENUNI PETRIT ALB 0 4,0 33,0 26,5 11,00
38 39   MYFTARI ALBERT ALB 0 4,0 28,0 21,5 10,50
39 28   DARDHA EDUART ALB 0 3,5 35,5 29,0 10,50
40 43   SHATRAJ KLODIAN ALB 0 3,5 29,0 22,5 7,75
41 30   FETAHU SKENDER ALB 0 3,0 39,0 29,5 12,50
42 27   DAKA ERMIR ALB 0 3,0 38,0 30,0 8,00
43 17   BEQIRI FERDINAND ALB 1811 3,0 38,0 29,5 12,50
44 19   BOSHKU KONSTANDIN ALB 1700 3,0 35,5 28,0 11,00
45 24   CACA SKERDI ALB 0 3,0 32,5 25,0 6,50
46 48   VLADI DENIS ALB 0 3,0 32,0 25,0 7,50
47 40   QOLE ALBION ALB 0 3,0 30,5 23,0 7,00
48 21   GURI ADRIAN ALB 1200 3,0 30,0 23,5 9,00
49 38   MUKJA SAFET ALB 0 2,5 38,0 28,5 6,75
50 36   LIBOHOVA GENI ALB 0 2,0 31,5 24,0 3,00
51 49   YZEIRI DIAMANTI ALB 0 2,0 28,0 22,5 5,00

Pairings/Results

Round 1

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 26   CELA KROJF 0 0 ½ - ½ 0   MEHMETI DRITAN 2428 1
2 2   SEITAJ ILIR 2374 0 1 - 0 0   DAKA ERMIR 0 27
3 28   DARDHA EDUART 0 0 0 - 1 0   PASKU LLAMBI 2302 3
4 4   SULA ZEQIR 2299 0 1 - 0 0   DULI MEHDI 0 29
5 30   FETAHU SKENDER 0 0 0 - 1 0   PUSTINA ADRIAN 2273 5
6 6   NOKA GEZIM 2221 0 1 - 0 0   GRORI DORIAN 0 31
7 32   HOXHA AGIM 0 0 ½ - ½ 0   PACI ALEKSANDER 2166 7
8 8   VATA OLTION 2155 0 1 - 0 0   HOXHA ZYLFI 0 33
9 34   KALLARI EMILJANO 0 0 1 - 0 0   GUXHO CLIRIM 2101 9
10 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 0 1 - 0 0   KINA FATION 0 35
11 36   LIBOHOVA GENI 0 0 0 - 1 0   DISHA BESIM 2028 11
12 12   PASKU SOTIR 2024 0 0 - 1 0   LIMAJ BESNIK 0 37
13 38   MUKJA SAFET 0 0 0 - 1 0   ZINO VELESHNJA 2001 13
14 14   BREGU RIZA 1979 0 1 - 0 0   MYFTARI ALBERT 0 39
15 40   QOLE ALBION 0 0 0 - 1 0   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
16 16   TUZI BRUNA 1825 0 1 - 0 0   SALIAJ FERIT 0 41
17 42   SALIAJ LAMBIENT 0 0 0 - 1 0   BEQIRI FERDINAND 1811 17
18 18   BABAMUSTA ELTON 1800 0 1 - 0 0   SHATRAJ KLODIAN 0 43
19 44   TANI FLORIAN 0 0 ½ - ½ 0   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
20 20   BALLA KLEA 1600 0 ½ - ½ 0   TELEGRAFI ADI 0 45
21 46   TEMALI ERJON 0 0 1 - 0 0   GURI ADRIAN 1200 21
22 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 0 1 - 0 0   VITO ARDIAN 0 47
23 48   VLADI DENIS 0 0 0 - 1 0   BUDAKOVA TAULANT 0 23
24 24   CACA SKERDI 0 0 1 - 0 0   YZEIRI DIAMANTI 0 49
25 50   ZENUNI PETRIT 0 0 0 - 1 0   CAUSHAJ LUAN 0 25
26 51   HOXHA ALTIN 0 0 0     not paired

Pairings/Results

Round 2

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 1 ½ - ½ 1   SEITAJ ILIR 2374 2
2 3   PASKU LLAMBI 2302 1 1 - 0 1   TUZI BRUNA 1825 16
3 17   BEQIRI FERDINAND 1811 1 0 - 1 1   SULA ZEQIR 2299 4
4 5   PUSTINA ADRIAN 2273 1 0 - 1 1   BABAMUSTA ELTON 1800 18
5 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 1 0 - 1 1   NOKA GEZIM 2221 6
6 23   BUDAKOVA TAULANT 0 1 0 - 1 1   VATA OLTION 2155 8
7 25   CAUSHAJ LUAN 0 1 ½ - ½ 1   SHABANAJ SAJMIR 2100 10
8 11   DISHA BESIM 2028 1 1 - 0 1   CACA SKERDI 0 24
9 13   ZINO VELESHNJA 2001 1 1 - 0 1   KALLARI EMILJANO 0 34
10 37   LIMAJ BESNIK 0 1 1 - 0 1   BREGU RIZA 1979 14
11 1   MEHMETI DRITAN 2428 ½ 1 - 0 1   TEMALI ERJON 0 46
12 7   PACI ALEKSANDER 2166 ½ 1 - 0 ½   BALLA KLEA 1600 20
13 19   BOSHKU KONSTANDIN 1700 ½ ½ - ½ ½   HOXHA AGIM 0 32
14 45   TELEGRAFI ADI 0 ½ ½ - ½ ½   CELA KROJF 0 26
15 9   GUXHO CLIRIM 2101 0 0 - 1 ½   TANI FLORIAN 0 44
16 39   MYFTARI ALBERT 0 0 0 - 1 0   PASKU SOTIR 2024 12
17 21   GURI ADRIAN 1200 0 0 - 1 0   MUKJA SAFET 0 38
18 27   DAKA ERMIR 0 0 1 - 0 0   QOLE ALBION 0 40
19 41   SALIAJ FERIT 0 0 1 - 0 0   DARDHA EDUART 0 28
20 29   DULI MEHDI 0 0 0 - 1 0   SALIAJ LAMBIENT 0 42
21 43   SHATRAJ KLODIAN 0 0 0 - 1 0   FETAHU SKENDER 0 30
22 31   GRORI DORIAN 0 0 1 - 0 0   VLADI DENIS 0 48
23 33   HOXHA ZYLFI 0 0 1 - 0 0   ZENUNI PETRIT 0 50
24 35   KINA FATION 0 0 1 - 0 0   HOXHA ALTIN 0 51
25 47   VITO ARDIAN 0 0 1 - 0 0   LIBOHOVA GENI 0 36
26 49   YZEIRI DIAMANTI 0 0 1     bye

Pairings/Results

Round 3

 

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 18   BABAMUSTA ELTON 1800 2 0 - 1 2   PASKU LLAMBI 2302 3
2 4   SULA ZEQIR 2299 2 0 - 1 2   DISHA BESIM 2028 11
3 6   NOKA GEZIM 2221 2 0 - 1 2   ZINO VELESHNJA 2001 13
4 8   VATA OLTION 2155 2 1 - 0 2   LIMAJ BESNIK 0 37
5 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 0 - 1   MEHMETI DRITAN 2428 1
6 2   SEITAJ ILIR 2374 1 - 0   CAUSHAJ LUAN 0 25
7 44   TANI FLORIAN 0 0 - 1   PACI ALEKSANDER 2166 7
8 12   PASKU SOTIR 2024 1 1 - 0   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
9 32   HOXHA AGIM 0 1 0 - 1 1   PUSTINA ADRIAN 2273 5
10 14   BREGU RIZA 1979 1 0 - 1 1   GRORI DORIAN 0 31
11 16   TUZI BRUNA 1825 1 1 - 0 1   HOXHA ZYLFI 0 33
12 34   KALLARI EMILJANO 0 1 1 - 0 1   BEQIRI FERDINAND 1811 17
13 38   MUKJA SAFET 0 1 1 - 0 1   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
14 42   SALIAJ LAMBIENT 0 1 0 - 1 1   BAJRAKTARI BESNIK 0 22
15 46   TEMALI ERJON 0 1 0 - 1 1   BUDAKOVA TAULANT 0 23
16 24   CACA SKERDI 0 1 0 - 1 1   KINA FATION 0 35
17 26   CELA KROJF 0 1 1 - 0 1   SALIAJ FERIT 0 41
18 49   YZEIRI DIAMANTI 0 1 0 - 1 1   DAKA ERMIR 0 27
19 30   FETAHU SKENDER 0 1 0 - 1 1   TELEGRAFI ADI 0 45
20 20   BALLA KLEA 1600 ½ ½ - ½ 1   VITO ARDIAN 0 47
21 40   QOLE ALBION 0 0 0 - 1 0   GUXHO CLIRIM 2101 9
22 48   VLADI DENIS 0 0 1 - 0 0   GURI ADRIAN 1200 21
23 28   DARDHA EDUART 0 0 1 - 0 0   MYFTARI ALBERT 0 39
24 50   ZENUNI PETRIT 0 0 1 - 0 0   DULI MEHDI 0 29
25 36   LIBOHOVA GENI 0 0 0 - 1 0   SHATRAJ KLODIAN 0 43
26 51   HOXHA ALTIN 0 0 1     bye

Pairings/Results

Round 4

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 3   PASKU LLAMBI 2302 3 0 - 1 3   DISHA BESIM 2028 11
2 13   ZINO VELESHNJA 2001 3 1 - 0 3   VATA OLTION 2155 8
3 1   MEHMETI DRITAN 2428 1 - 0   SEITAJ ILIR 2374 2
4 7   PACI ALEKSANDER 2166 1 - 0 2   SULA ZEQIR 2299 4
5 5   PUSTINA ADRIAN 2273 2 1 - 0 2   CELA KROJF 0 26
6 27   DAKA ERMIR 0 2 0 - 1 2   NOKA GEZIM 2221 6
7 31   GRORI DORIAN 0 2 0 - 1 2   PASKU SOTIR 2024 12
8 35   KINA FATION 0 2 0 - 1 2   TUZI BRUNA 1825 16
9 37   LIMAJ BESNIK 0 2 0 - 1 2   BABAMUSTA ELTON 1800 18
10 45   TELEGRAFI ADI 0 2 ½ - ½ 2   BAJRAKTARI BESNIK 0 22
11 23   BUDAKOVA TAULANT 0 2 ½ - ½ 2   KALLARI EMILJANO 0 34
12 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 1 - 0 2   MUKJA SAFET 0 38
13 47   VITO ARDIAN 0 0 - 1   SHABANAJ SAJMIR 2100 10
14 25   CAUSHAJ LUAN 0 1 - 0   TANI FLORIAN 0 44
15 9   GUXHO CLIRIM 2101 1 1 - 0 1   SALIAJ LAMBIENT 0 42
16 33   HOXHA ZYLFI 0 1 0 - 1 1   BREGU RIZA 1979 14
17 17   BEQIRI FERDINAND 1811 1 0 - 1 1   TEMALI ERJON 0 46
18 19   BOSHKU KONSTANDIN 1700 1 1 - 0 1   VLADI DENIS 0 48
19 41   SALIAJ FERIT 0 1 1 - 0 1   BALLA KLEA 1600 20
20 43   SHATRAJ KLODIAN 0 1 1 - 0 1   CACA SKERDI 0 24
21 49   YZEIRI DIAMANTI 0 1 0 - 1 1   DARDHA EDUART 0 28
22 50   ZENUNI PETRIT 0 1 0 - 1 1   FETAHU SKENDER 0 30
23 51   HOXHA ALTIN 0 1 1 - 0 1   HOXHA AGIM 0 32
24 21   GURI ADRIAN 1200 0 1 - 0 0   LIBOHOVA GENI 0 36
25 29   DULI MEHDI 0 0 1 - 0 0   QOLE ALBION 0 40
26 39   MYFTARI ALBERT 0 0 1     bye

Pairings/Results

Round 5

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 11   DISHA BESIM 2028 4 1 - 0 4   ZINO VELESHNJA 2001 13
2 7   PACI ALEKSANDER 2166 0 - 1   MEHMETI DRITAN 2428 1
3 8   VATA OLTION 2155 3 0 - 1 3   PASKU LLAMBI 2302 3
4 12   PASKU SOTIR 2024 3 0 - 1 3   PUSTINA ADRIAN 2273 5
5 6   NOKA GEZIM 2221 3 1 - 0 3   TUZI BRUNA 1825 16
6 18   BABAMUSTA ELTON 1800 3 1 - 0   BUDAKOVA TAULANT 0 23
7 2   SEITAJ ILIR 2374 1 - 0   TELEGRAFI ADI 0 45
8 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 ½ - ½   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
9 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 1 - 0   CAUSHAJ LUAN 0 25
10 34   KALLARI EMILJANO 0 1 - 0 2   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
11 4   SULA ZEQIR 2299 2 1 - 0 2   GRORI DORIAN 0 31
12 38   MUKJA SAFET 0 2 0 - 1 2   GUXHO CLIRIM 2101 9
13 14   BREGU RIZA 1979 2 1 - 0 2   KINA FATION 0 35
14 26   CELA KROJF 0 2 0 - 1 2   LIMAJ BESNIK 0 37
15 46   TEMALI ERJON 0 2 0 - 1 2   DAKA ERMIR 0 27
16 28   DARDHA EDUART 0 2 1 - 0 2   SHATRAJ KLODIAN 0 43
17 30   FETAHU SKENDER 0 2 0 - 1 2   HOXHA ALTIN 0 51
18 44   TANI FLORIAN 0 1 - 0 2   SALIAJ FERIT 0 41
19 24   CACA SKERDI 0 1 0 - 1   VITO ARDIAN 0 47
20 39   MYFTARI ALBERT 0 1 0 - 1 1   BEQIRI FERDINAND 1811 17
21 20   BALLA KLEA 1600 1 0 - 1 1   HOXHA ZYLFI 0 33
22 42   SALIAJ LAMBIENT 0 1 0 - 1 1   GURI ADRIAN 1200 21
23 48   VLADI DENIS 0 1 0 - 1 1   DULI MEHDI 0 29
24 32   HOXHA AGIM 0 1 1 - 0 1   YZEIRI DIAMANTI 0 49
25 36   LIBOHOVA GENI 0 0 0 - 1 1   ZENUNI PETRIT 0 50
26 40   QOLE ALBION 0 0 1     bye    

Pairings/Results

Round 6

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1   MEHMETI DRITAN 2428 1 - 0 5   DISHA BESIM 2028 11
2 3   PASKU LLAMBI 2302 4 1 - 0 4   NOKA GEZIM 2221 6
3 13   ZINO VELESHNJA 2001 4 0 - 1 4   BABAMUSTA ELTON 1800 18
4 5   PUSTINA ADRIAN 2273 4 0 - 1   SEITAJ ILIR 2374 2
5 34   KALLARI EMILJANO 0 0 - 1   PACI ALEKSANDER 2166 7
6 9   GUXHO CLIRIM 2101 3 1 - 0   BAJRAKTARI BESNIK 0 22
7 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 3 ½ - ½ 3   SULA ZEQIR 2299 4
8 16   TUZI BRUNA 1825 3 0 - 1 3   VATA OLTION 2155 8
9 37   LIMAJ BESNIK 0 3 1 - 0 3   SHABANAJ SAJMIR 2100 10
10 27   DAKA ERMIR 0 3 0 - 1 3   PASKU SOTIR 2024 12
11 51   HOXHA ALTIN 0 3 0 - 1 3   BREGU RIZA 1979 14
12 25   CAUSHAJ LUAN 0 1 - 0 3   DARDHA EDUART 0 28
13 23   BUDAKOVA TAULANT 0 1 - 0   TELEGRAFI ADI 0 45
14 47   VITO ARDIAN 0 0 - 1   TANI FLORIAN 0 44
15 17   BEQIRI FERDINAND 1811 2 0 - 1 2   HOXHA AGIM 0 32
16 19   BOSHKU KONSTANDIN 1700 2 0 - 1 2   HOXHA ZYLFI 0 33
17 21   GURI ADRIAN 1200 2 0 - 1 2   ZENUNI PETRIT 0 50
18 35   KINA FATION 0 2 0 - 1 2   CELA KROJF 0 26
19 29   DULI MEHDI 0 2 1 - 0 2   MUKJA SAFET 0 38
20 41   SALIAJ FERIT 0 2 0 - 1 2   FETAHU SKENDER 0 30
21 31   GRORI DORIAN 0 2 1 - 0 2   TEMALI ERJON 0 46
22 43   SHATRAJ KLODIAN 0 2 0 - 1 1   BALLA KLEA 1600 20
23 42   SALIAJ LAMBIENT 0 1 1 - 0 1   CACA SKERDI 0 24
24 49   YZEIRI DIAMANTI 0 1 1 - 0 1   MYFTARI ALBERT 0 39
25 40   QOLE ALBION 0 1 0 - 1 1   VLADI DENIS 0 48
26 36   LIBOHOVA GENI 0 0 1     bye

Pairings/Results

Round 7

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 3   PASKU LLAMBI 2302 5 0 - 1   MEHMETI DRITAN 2428 1
2 11   DISHA BESIM 2028 5 1 - 0 5   BABAMUSTA ELTON 1800 18
3 2   SEITAJ ILIR 2374 0 - 1   PACI ALEKSANDER 2166 7
4 14   BREGU RIZA 1979 4 0 - 1 4   PUSTINA ADRIAN 2273 5
5 6   NOKA GEZIM 2221 4 0 - 1 4   LIMAJ BESNIK 0 37
6 8   VATA OLTION 2155 4 1 - 0 4   GUXHO CLIRIM 2101 9
7 12   PASKU SOTIR 2024 4 0 - 1 4   ZINO VELESHNJA 2001 13
8 4   SULA ZEQIR 2299 0 - 1   BUDAKOVA TAULANT 0 23
9 44   TANI FLORIAN 0 1 - 0   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
10 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 1 - 0   KALLARI EMILJANO 0 34
11 26   CELA KROJF 0 3 ½ - ½   CAUSHAJ LUAN 0 25
12 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 3 1 - 0 3   GRORI DORIAN 0 31
13 30   FETAHU SKENDER 0 3 0 - 1 3   TUZI BRUNA 1825 16
14 50   ZENUNI PETRIT 0 3 1 - 0 3   DAKA ERMIR 0 27
15 28   DARDHA EDUART 0 3 0 - 1 3   HOXHA ALTIN 0 51
16 32   HOXHA AGIM 0 3 1 - 0 3   DULI MEHDI 0 29
17 33   HOXHA ZYLFI 0 3 0 - 1   VITO ARDIAN 0 47
18 45   TELEGRAFI ADI 0 0 - 1 2   BEQIRI FERDINAND 1811 17
19 46   TEMALI ERJON 0 2 0 - 1 2   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
20 20   BALLA KLEA 1600 2 0 - 1 2   SALIAJ LAMBIENT 0 42
21 41   SALIAJ FERIT 0 2 1 - 0 2   GURI ADRIAN 1200 21
22 48   VLADI DENIS 0 2 0 - 1 2   KINA FATION 0 35
23 38   MUKJA SAFET 0 2 0 - 1 2   SHATRAJ KLODIAN 0 43
24 40   QOLE ALBION 0 1 1 - 0 2   YZEIRI DIAMANTI 0 49
25 39   MYFTARI ALBERT 0 1 1 - 0 1   LIBOHOVA GENI 0 36
26 24   CACA SKERDI 0 1 1     bye

Pairings/Results

Round 8

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 1   MEHMETI DRITAN 2428 1 - 0 5   PUSTINA ADRIAN 2273 5
2 7   PACI ALEKSANDER 2166 1 - 0 6   DISHA BESIM 2028 11
3 13   ZINO VELESHNJA 2001 5 1 - 0 5   PASKU LLAMBI 2302 3
4 18   BABAMUSTA ELTON 1800 5 0 - 1 5   VATA OLTION 2155 8
5 37   LIMAJ BESNIK 0 5 1 - 0   BAJRAKTARI BESNIK 0 22
6 23   BUDAKOVA TAULANT 0 0 - 1   SEITAJ ILIR 2374 2
7 6   NOKA GEZIM 2221 4 ½ - ½   TANI FLORIAN 0 44
8 9   GUXHO CLIRIM 2101 4 1 - 0 4   HOXHA AGIM 0 32
9 16   TUZI BRUNA 1825 4 0 - 1 4   SHABANAJ SAJMIR 2100 10
10 51   HOXHA ALTIN 0 4 0 - 1 4   PASKU SOTIR 2024 12
11 25   CAUSHAJ LUAN 0 4 0 - 1 4   BREGU RIZA 1979 14
12 50   ZENUNI PETRIT 0 4 0 - 1   SULA ZEQIR 2299 4
13 15   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 1 - 0   KALLARI EMILJANO 0 34
14 47   VITO ARDIAN 0 ½ - ½   CELA KROJF 0 26
15 17   BEQIRI FERDINAND 1811 3 0 - 1 3   GRORI DORIAN 0 31
16 19   BOSHKU KONSTANDIN 1700 3 0 - 1 3   SALIAJ FERIT 0 41
17 27   DAKA ERMIR 0 3 0 - 1 3   SALIAJ LAMBIENT 0 42
18 33   HOXHA ZYLFI 0 3 1 - 0 3   DARDHA EDUART 0 28
19 29   DULI MEHDI 0 3 1 - 0 3   SHATRAJ KLODIAN 0 43
20 35   KINA FATION 0 3 1 - 0 3   FETAHU SKENDER 0 30
21 45   TELEGRAFI ADI 0 1 - 0 2   MUKJA SAFET 0 38
22 49   YZEIRI DIAMANTI 0 2 0 - 1 2   BALLA KLEA 1600 20
23 21   GURI ADRIAN 1200 2 0 - 1 2   MYFTARI ALBERT 0 39
24 24   CACA SKERDI 0 2 ½ - ½ 2   QOLE ALBION 0 40
25 36   LIBOHOVA GENI 0 1 0 - 1 2   TEMALI ERJON 0 46
26 48   VLADI DENIS 0 2 1     bye

Pairings/Results

Round 9

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts.   Name Rtg No.
1 8   VATA OLTION 2155 6 0 - 1   MEHMETI DRITAN 2428 1
2 7   PACI ALEKSANDER 2166 0 - 1 6   ZINO VELESHNJA 2001 13
3 11   DISHA BESIM 2028 6 0 - 1 6   LIMAJ BESNIK 0 37
4 2   SEITAJ ILIR 2374 1 - 0 5   PASKU LLAMBI 2302 3
5 5   PUSTINA ADRIAN 2273 5 1 - 0 5   TANI FLORIAN 0 44
6 12   PASKU SOTIR 2024 5 0 - 1 5   GUXHO CLIRIM 2101 9
7 10   SHABANAJ SAJMIR 2100 5 1 - 0 5   BABAMUSTA ELTON 1800 18
8 14   BREGU RIZA 1979 5 0 - 1   SHABANAJ ENGLANTINAJ 1952 15
9 4   SULA ZEQIR 2299 0 - 1   NOKA GEZIM 2221 6
10 22   BAJRAKTARI BESNIK 0 1 - 0   BUDAKOVA TAULANT 0 23
11 42   SALIAJ LAMBIENT 0 4 1 - 0 4   TUZI BRUNA 1825 16
12 25   CAUSHAJ LUAN 0 4 ½ - ½ 4   HOXHA ZYLFI 0 33
13 26   CELA KROJF 0 4 1 - 0 4   ZENUNI PETRIT 0 50
14 41   SALIAJ FERIT 0 4 1 - 0 4   DULI MEHDI 0 29
15 31   GRORI DORIAN 0 4 ½ - ½ 4   KINA FATION 0 35
16 32   HOXHA AGIM 0 4 0 - 1 4   VITO ARDIAN 0 47
17 34   KALLARI EMILJANO 0 1 - 0 4   HOXHA ALTIN 0 51
18 28   DARDHA EDUART 0 3 ½ - ½   TELEGRAFI ADI 0 45
19 30   FETAHU SKENDER 0 3 - - - 3   BEQIRI FERDINAND 1811 17
20 39   MYFTARI ALBERT 0 3 1 - 0 3   BOSHKU KONSTANDIN 1700 19
21 20   BALLA KLEA 1600 3 1 - 0 3   DAKA ERMIR 0 27
22 46   TEMALI ERJON 0 3 1 - 0 3   VLADI DENIS 0 48
23 43   SHATRAJ KLODIAN 0 3 ½ - ½   QOLE ALBION 0 40
24 38   MUKJA SAFET 0 2 ½ - ½   CACA SKERDI 0 24
25 36   LIBOHOVA GENI 0 1 1 - 0 2   YZEIRI DIAMANTI 0 49
26 21   GURI ADRIAN 1200 2 1     bye

Kategoria I

Kategoria I
Kategoria I - Kjo hapesire eshte per kategorine e I-re

Kategoria II

Kategoria II
Kategoria II - Kjo hapesire eshte per kategorine e II-te

Kategoria III

Kategori\" data-mce-src=
Kategoria III - Kjo hapesire eshte per kategorine e III-te

Kategoria IV

Kategoria IV
Kategoria IV - Kjo hapesire eshte per kategorine e IV-rt

Kategoria V

Kategoria V
Kategoria V - Kjo hapesire eshte per kategorine e V-te